Обезкосмяване - на каква възраст?

  • 72 142
  • 246
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 322
Дори не става въпрос за перманентен грим, а за нарисувани с молив вежди  Confused

# 91
  • Мнения: 85
С веждите наистина трябва да се внимава.
Иначе за крака, ръце, мустачки няма какво да говорим - трябва да се махат космите.

# 92
  • Бургас
  • Мнения: 43
Другите по-напред са ти го казали, но и моето мнение е, че няма определена възраст за обезкосмяването. Когато детето поиска и се чувства дискомфортно от космите по тялото си, тогава е дошъл момента майката да се намеси и да му покаже кой е правилния начин за обезкосмяване. Имам предвид ръце, крака, мустаци и вежди, може би.

# 93
  • Мнения: 381
Моята сестра започна още на 11 години. Някои деца просто се развиват по-бързо. Има и такива, които се развиват бързо, но някак не им прави впечатление това или поне - не им пречи. Но на нея й създаваше притеснения. Затова се насочихме към обезкосмяване - с кола маска и епилатор. Ставаше въпрос за краката. По-нататък поиска и ръцете. Чак сега /15 годишна/ започна триъгълника.

# 94
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Някои деца просто се развиват по-бързо. Има и такива, които се развиват бързо, но някак не им прави впечатление това или поне - не им пречи. 
И аз съм на мнение,че зависи от детето, дали го притеснява или не. Peace

# 95
  • София
  • Мнения: 2 265
Моята се притеснява за морето. Краката не са й окосмени много, но в областта на бикините ще се вижда. Та не знам с какво - може би с депилиращ крем или с бръснача, малко да пооформим триъгълника  newsm78. Тя е на 13. Преди половин година започна да се окосмява.

# 96
  • София
  • Мнения: 1 127
Моята е на 10 и е започнала да се окосмява на триъгълника - малко.Притеснявам се не е ли рано за окосмяване в тази област , да не би да има някакъв хормонален проблем?
Вашите момичета кога започнаха да се окосмяват на триъгълника?

# 97
  • Мнения: 322
Не е толкова рано, вероятно първата менструация наближава  Peace

# 98
  • София
  • Мнения: 2 265
Моето момиче започна преди половин година, сега преди 2 месеца й дойде и мензиса, като е била последната в класа. Дори са й подихравали... Така, че нормално почват да се окосмяват от 10 годишна възраст, има случаи и по-рано. На дъщерята ми в класа има 2 момичета с мензис от 4 клас... Просто по-рано започва всичко Wink, споко...

# 99
  • София
  • Мнения: 2 361
И при моята окосмяването започна на 10, но цикълът й дойде по-късно - около 12 г.

# 100
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
И при моята окосмяването започна на 10, но цикълът й дойде по-късно - около 12 г.
В общи линии и при нас беше така.

# 101
  • Мнения: 2 567
При моята нямаше никаква връзка между започналото окосмяване  и менструацията. Започна да се окосмява на 8-9 години, а първата и менструация беше преди месец - почти на 14 години.

# 102
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Явно при всеки е различно .

# 103
  • Мнения: 108
Козметичката, при която ходех доста години , започнала да прави кола маска на голямата си дъщеря, когато е била на 5 год. - за да и поизчезнели след години . Аз лично не бих си причинила това на детето от такава възраст, но дойде ли момента да се притеснява от окосмяването си (независимо по коя зона от тялото си) бих и съдействала. Според мен децата наумят ли си нещо, рано или късно го постигат, без да се интересуват от нашето мнение( още повече що се касае за деца в пубертетна възраст). Така че по-добре аз да и дам адекватен съвет, отколкото да прави глупости, като например да ги обръсне.

# 104
  • Мнения: 56
Момичета в никакъв случай със самобръсначка.Епилатор или кола маска!

Общи условия

Активация на акаунт