Обезкосмяване - на каква възраст?

  • 72 136
  • 246
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 1 127
Остави го да ги махне щом иска и го притесняват.И моя син ги маха , но не постоянно особено зимата си ги отглежда а лятото по-често ги маха , но не се втелясва чак толкова ако пораснат малко.

# 121
  • Мнения: 5 813
Остави го да ги махне щом иска и го притесняват.И моя син ги маха , но не постоянно особено зимата си ги отглежда а лятото по-често ги маха , но не се втелясва чак толкова ако пораснат малко.
По кой начин си обезкосмява краката твоя син?

Последна редакция: ср, 15 юни 2011, 14:33 от monii

# 122
  • Мнения: 54 809
Момичета в никакъв случай със самобръсначка.Епилатор или кола маска!
Не виждам нищо лошо в бръснача... на мен нищо ми няма, и ми спестява болката от епилирането. Още повече, че при епилацията трябва да чакаш доста време космите да станат достатъчно дълги за епилация, каква е файдата 3-4 дена да си гладка и след това като почнат да растат косми, 2 седмици още да ги чакаш, докато можеш наново да ги еплираш. Ми то повечето време не си гладка... така излиза при мен. Затова ми е много по-добре с бръснача - мога да бъда гладка когато си пожелая - тоест редовно! Wink

По тези причини аз също ползвам бръснач .  Peace

По темата - дъщеря ми си избръсна подмишниците преди няколко дни .
Сега , обаче я дразнят поникващите косъмчета и каза , че нямало повече да го прави .

Съмнявам се ... Grinning

Тя изобщо не търпи болка .

# 123
  • София
  • Мнения: 1 127
Остави го да ги махне щом иска и го притесняват.И моя син ги маха , но не постоянно особено зимата си ги отглежда а лятото по-често ги маха , но не се втелясва чак толкова ако пораснат малко.
По кой начин си обезкосмява краката твоя син?

С бръснача а понякога и с машнката за подстригване. Миналата година на лагера на морето бяха взели епилатор от някоя девойка и решили да се епилират  Joy естествено им се видяло болезнено и решили че жените сме луди хора щом търпим това  Joy

# 124
  • Мнения: 322
естествено им се видяло болезнено и решили че жените сме луди хора щом търпим това  Joy

Вярно е  Laughing Не разбирам желанието на момчетата да се епилират, ако бях мъж един косъм нямаше да си оскубя   Naughty Много е досадно  Stop  Mr. Green

# 125
  • софия
  • Мнения: 2 543
Вдигнал конят копито да го подковават и жабата също. Видяло пишлемето някой във фитнеса , че се обезкосмил и той така.... Joy

# 126
  • Бургас
  • Мнения: 372
Аз пък съм "за" обезкосмяването на мъжете.Не ми е приятно да виждам горили с косми по гърба,корема и където се сетиш.Разбира се това е личен избор и всеки решава за себе си.Пък и що само ние да се мъчим Whistling.Синът ми е много малък и не го вълнуват подобни неща,но като порасне и ако реши да се обезкосмява от моя страна ще получи подкрепа,та и материали Laughing.

# 127
  • София
  • Мнения: 1 127
Единствено не харесвам обезкосмени мъжки ръце , не знам защо ама ми изглеждат като гол охлюв иначе краката и гърдите / особено ака са хубаво оформени / е по добре да не са космати , но всеки си има мнение или както казваже баба ми " всеки си е башка луд".

# 128
  • софия
  • Мнения: 2 543
Все пак трябва да се има предвид , че окосмяването и при двата пола е в съотношение с тестостерона. Ако  при единия е нормално, съответно при другия е проблем. Едно е жена  да не се харесва с брада , друго е пубертет от мъжки пол да си създаде проблем за цял живот от келешлък.
Още ме е яд , че си избръснах краката от колянато надолу. Генетично не съм космата , но си създадох проблем за 50 години напред. Друго нещо е 7 годишната ми дъщеря. Космата си е по рождение и до 2-3 години ще трябва да се започва. Мъка ми е , но няма начин.

# 129
  • Мнения: 12
Дъщеря ми започна да се епилира в пети клас (сега завърши шести), макар че косъмчетата и бяха по-руси и не личаха много. Първия път ахка, писка, на всеки 2-3 минути спира да си почине и да се оплаче колко боли, но така или иначе идеята си беше нейна и геройски изтърпя до края smile3501. Доста бързо откри, че колкото по-начесто ползва епилатора, толкова по-безболезнено протича процесът, дори скубе с него 10-те си  косъма накръст подмишниците. Laughing

# 130
  • Мнения: 3
Аз наскоро започнах да ходя на кола маска. Последният път когато бях и всичко беше нормално, но след 2 дни ми дойде цикъла и се чудя дали е от това, защото трябва да ми дойде по принцип след 14 дни, а сега всъщност ми дойде на 16 ден. Притеснявам се да не е опасно?!

# 131
  • София
  • Мнения: 2 361
Не е от кола маската. Не се притеснявай. В тази възраст е нормално цикълът да не идва точно - или да избързва или да закъснява.

# 132
  • Мнения: 3
Много се притеснявам, защото като чета може един ден да нямам деца при нередовен цикъл и настръхвам. А съм на 18  Rolling Eyes

# 133
  • София
  • Мнения: 2 361
Не се приеснявай. Нищо, че си на 18, все още хормоните бошуват. А и сега е лято възможно е съкращаване на периода. Ако все пак си много притеснена, консултирай се с аг специалист. Мисля, че във форума има консултации он лайн . Обясни проблема и ще ти кажат дали е необходимо и да отидеш на преглед или нещата са в рамките на нормалното (както мисля аз).

# 134
  • Мнения: 3
Благодаря!  Simple Smile Така малко поне се успокоих.

Общи условия

Активация на акаунт