Обезкосмяване - на каква възраст?

  • 72 139
  • 246
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 10 758
Не съм чела 10 страници....но да отговоря.....щерката е на 12, от почти 2 години я водя на кола при козметик, маха само мишниците....обаче се появиха косми и по краката....така де, те са си били там през цялото време, ама сега са по-тъмни Mr. Green
Лятото не издържа да чака цял месец за кола маска и си ги бръсне Close Устата ме заболя да й обяснявам, ама пуберче слуша ли Crossing Arms ooooh!
Замислям да я заведа на фотоепилация....Цикъла й е редовен, така че не виждам да има проблем Thinking

# 151
  • София
  • Мнения: 1 127
Моята е на 10 и от 2 - 3 месеца почна да се окосмява  на триъгълника , на крачетата има ама такива тънички още детски . Онзи ден пък ми викаше че имала два косъма под мишниците ама с някаква гордост ми го съобщи , аз гледах ма нищо не видях.
За сега не е говорила за обезкосмяване , но щом поиска ще го направя , в никакъв случай няма да оставя да се притеснява че има косми.

# 152
  • Мнения: 30
Моята дъщеря ходи на кола маска от 11годишна но тя е със много светла кожа и с много тъмни косъмчета и реших, че това е най-правилният вариант за детето.

# 153
  • Мнения: 1 518
Ами няма точно определена възраст, от която едно момиче да започне да се обезкосмява.
Oт каквато възраст то започне се притеснява от косъмчетата си, или когато майката прецени, че космите вече няма да му стоят добре.

# 154
  • софия
  • Мнения: 2 543
Дъщеря ми вече получава забележки , че има повече косъмчета от нормалното. Остават 1-2 седмици да ходи с къси гащи и поли. Мисля напролет да действам по въпроса, а ще бъде самво на 8.5 години.  Cry

# 155
  • Мнения: 322
От кого получава забележки?  Rolling Eyes

# 156
  • София
  • Мнения: 1 127
Дъщеря ми вече получава забележки , че има повече косъмчета от нормалното. Остават 1-2 седмици да ходи с къси гащи и поли. Мисля напролет да действам по въпроса, а ще бъде самво на 8.5 години.  Cry

От кой получава тези забележки ?
Ако я притесняват и наистина са доста космите според теб действай на пролет.

# 157
  • Майничка
  • Мнения: 12 649
Дъщеря ми е на 12, доста е окосмена по ръцете и краката. От 2г. ходи на кола два пъти годишно - в края на пролетта и началото на есента, цели ръце и крака до коляното. Засега другаде не се е налагало, но от догодина вероятно ще се включи и триъгълник преди морето. Епилаторът я ужасява (шубе от ток). Съветвам я да не ползва бръснач или крем депилатоар, засега уж слуша.

# 158
  • софия
  • Мнения: 2 543
Дъщеря ми вече получава забележки , че има повече косъмчета от нормалното. Остават 1-2 седмици да ходи с къси гащи и поли. Мисля напролет да действам по въпроса, а ще бъде самво на 8.5 години.  Cry

От кой получава тези забележки ?
Ако я притесняват и наистина са доста космите според теб действай на пролет.
Преди два -три дни 3-4 -то класници , но днес  наборчета и се замислих.

# 159
  • София
  • Мнения: 1 127
Дъщеря ми вече получава забележки , че има повече косъмчета от нормалното. Остават 1-2 седмици да ходи с къси гащи и поли. Мисля напролет да действам по въпроса, а ще бъде самво на 8.5 години.  Cry

От кой получава тези забележки ?
Ако я притесняват и наистина са доста космите според теб действай на пролет.
Преди два -три дни 3-4 -то класници , но днес  наборчета и се замислих.

А тя как приема тези според мен злобни забележки? Защото например нашия батко дразни сестра си като и вика че е космата , но тя грам не му обръща внимание.

# 160
  • Мнения: 1 518
Oт децата в училище, разбира се. Предимно от тях. И не са забележки, а подигравки Sad

# 161
  • Мнения: 322
Звучи ужасно  Confused
Ако наистина окосмяването е толкова видимо, по-добре да започне да се премахва, отколкото да се притеснява детето  Rolling Eyes Макар че на 8-9 години ми се струва много рано  Confused

# 162
  • софия
  • Мнения: 2 543
Дъщеря ми вече получава забележки , че има повече косъмчета от нормалното. Остават 1-2 седмици да ходи с къси гащи и поли. Мисля напролет да действам по въпроса, а ще бъде самво на 8.5 години.  Cry

От кой получава тези забележки ?
Ако я притесняват и наистина са доста космите според теб действай на пролет.
Преди два -три дни 3-4 -то класници , но днес  наборчета и се замислих.

А тя как приема тези според мен злобни забележки? Защото например нашия батко дразни сестра си като и вика че е космата , но тя грам не му обръща внимание.
Просто си разглеждаха ръце, крака и си обсъждаха на кого баща му е по космат, на кого ръцете са по космати. Оказа се , че моята води класацията при момичетата.Габи има доста на краката под коленете. По ръчичките си е като другите наборчета. Упорито ще изчакам до напролет.

# 163
  • София
  • Мнения: 2 361
Знаете ли защо казват фотоепилация да се пави след 17 год? Има ли някакви зд,авословни или д,уги усложнения?

# 164
  • Мнения: 1 591
Аз четох,че се препоръчва след 18-19 год. възраст-изчаква се да завърши половото развитие.

Общи условия

Активация на акаунт