Обезкосмяване - на каква възраст?

  • 72 185
  • 246
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 62 595
и за мишниците ли?

# 196
  • Мнения: 2 792
Да и за тях.  Предлагам и ако иска да пробва с епилатор за краката /под мишниците самата аз никога не бих си го причинила/, но още не се е навила. 

# 197
  • TX
  • Мнения: 593
Щерките са ми почти на 8 и са с доста дълги (около 1 см колкото ма батко им който е на 11), но рахитични и светли косми изглеждат като кактусчетата с мъхести бодли,  дразнят ги, но по скоро защото искат да имитират мен. Скоро обачеее...
Единия пут като си правих ФЕ бяха с мен в салона ееее оттогава мъка как и те имат мустак   Laughing.

# 198
  • Мнения: 2 229
Само не използвайте депилатоари, само веднъж съм пробвала и мирише ужасно, кожата не става гладка и е много много лесно да се изгориш.  Stop По-раздразнена кожа не съм имала! А за дете си представям какво ще е. Направо се чудя защо някой би ги ползвал, ефектът е същият като от бръснене, но за разлика от него става бавно и да се омазваш...

# 199
  • София
  • Мнения: 62 595
на каквато и възраст да решите, най-добре ми се вижда да се ползват услугите на козметик.

# 200
  • Мнения: 515
Епилатор-и на краката и под мишниците.Странното е ,че на краката я боли повече отколкото на подмишниците и затова понякога за тях взимаме коламаска.Не иска да ходи на козметик  Rolling Eyes

# 201
  • Мнения: 2 216
Ами няма точно определена възраст, от която едно момиче да започне да се обезкосмява.
Oт каквато възраст то започне се притеснява от косъмчетата си, или когато майката прецени, че космите вече няма да му стоят добре.
CrazyНе съм чувала майка да прецени, че космите на детето не му стоят добре....
Обикновено самото дете започва да се срамува от косъмчетата си или става обект на подигравки...
Много е индивидуално, на козметичката ми дъщеря и на 8г чисти цели крака, а племеницата ми на 10 все още няма нужда....

# 202
  • Мнения: 12
Когато детето поиска.Иначе със забрани и отлагане се раскува да се комплексира трайно.

# 203
  • Мнения: 337
Когато детето поиска-тогава, но някак на 8 ми се струва твърде рано...

# 204
  • Мнения: 12
Те сега нали се развиват по-бързо,може 8-9 да е нормална възраст?

# 205
  • Мнения: 5 259
CrazyНе съм чувала майка да прецени, че космите на детето не му стоят добре....
Защо да не прецени, ако наистина е така?

# 206
  • Мнения: 159
Дъщеря ми е на 10 и имаше дълги  и черни косми по колената  Laughing . Голям образ беше. Махнахме ги миналата години когато тръгна на плуване. Сега ги дръпнах (с ленти Вийт) праз май и за неин късмет няма да е нужно скоро пак. По въпроса на каква възраст - когато майката прецени, с допълнение, че майката трябва да си е на мястото. Щото моята на 4 като ме гледаше с епилатора беше решила, че са и дълги космите на ръцете...Това което правя е да я наблюдавам без да и насочвам вниманието натам... Ама тя още си е с бебешката кожа  Simple Smile

# 207
  • Пловдив
  • Мнения: 410
Чета и още повече започвам да се притеснявам - вярно, че космите не са болка за умиране, но са си доста сериозен и депресиращ проблем. Моята дъщеря е на 3 г., а като й гледам ръчичките и направо ми става жал. Тя нагоре към раменете и по гърба има повече, отколкото надолу от лактите. Не знам на какво се дължи, много е малка, аз също не съм от най-гладките - имам предвид ръце, крака, но чак гръб и рамене. Дано опадат с времето, не ми се ще да я мъкна по ендокринолози от сега, току виж сме оплескали нещо друго.
Иначе по темата - каже ли махаме, ще махаме, друг изход няма. Върл противник съм на комплексите така че ... друг изход няма.

# 208
  • Мнения: 5 259
Е, това окосмяване на тригодишно според мен е бебешко и ще опада. Едва ли ще се наложи да ги махате по някакъв начин.

# 209
  • Мнения: 2 137
Когато детето поиска-тогава, но някак на 8 ми се струва твърде рано...
Зависи, някои и спорта ги принуждава.И все пак е важно да не се комплексира детето, нали?

Общи условия

Активация на акаунт