Обезкосмяване - на каква възраст?

  • 72 175
  • 246
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 54 917
Много е важно девойките да не се запознават с бръснача и "ползите" от него

И защо да не се запознават? Аз например мога само и единствено така, с кола маска ставам на гнойни пъпки и досега не се намери козметичка, която да го избегне. Всички ме посъветваха да престана и бръснача ми е пръв приятел. Изобщо няма такъв филм като сгъстяване и подобни градски легенди! Така, че дребната като забележи, че космите по краката са й прекалено пречещи - ще ги махаме и толкова!
И на мен с бръснач ми най-добре.  Peace

На мен също ! Peace
Писала съм и преди в темата .
Нищо вярно няма в това , че космите ставали по-дебели или повече .
Освен това е най-бързо , удобно и евтино . Peace

# 226
  • Мнения: 61
Цитат

На мен също ! Peace
Писала съм и преди в темата .
Нищо вярно няма в това , че космите ставали по-дебели или повече .
Освен това е най-бързо , удобно и евтино . Peace

Изказвам мое лично мнение. Всеки човек си е индивидуален случай.

# 227
  • София
  • Мнения: 1 558
По този въпрос смятам, че е редно да се вземе предвид и мнението на детето. Стига възрастта му  да е в рамките на допустимо нормалното.

# 228
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
По този въпрос смятам, че е редно да се вземе предвид и мнението на детето. Стига възрастта му  да е в рамките на допустимо нормалното.
дали да отиде на кола или да си тегли един бръснач? че откъде може да знае 13-14 г. госпожица кои са минусите и плюсовете?

# 229
  • София
  • Мнения: 1 558
Въпросът е дали иска или не иска, а не как?

# 230
  • гр. София
  • Мнения: 4 807
Според мен си някакво изключение, а също не си попаднала примерно на подходящата козметичка, кола маска и т.н.
Бръсна се от 12-13 годишна, с времето стават по-черни, гъсти и проима, там където нямаше. Отделно ми се зачервява и сърби, като новите косми си пробиват. Всички приятелки, които имам и се бръснат са на същото дередже.
Спорът ми се вижда излишен.  Simple Smile
Над 30 години вече се справям с бръснача и нямам никакви проблеми. Така че и за мен спора е излишен. Grinning
Козметички съм сменила бол - от скъпарски и прехвалени до кварталните обикновени. Ефектът е бил винаги кофти и затова спрях отдавна експериментите.
Така, че като дойде време за моята дъщеря ще започнем с депилатоарните кремове, по-натам - както тя самата си реши. Все пак за 10-тина годишно дете не смятам нито бръснача, нито кола маската за удачни.

Аз също от дъъъълги години ползвам бръснача. Опитвала съм също с кола маска, но от нея ми излизат червени пъпки. Явно кожата ми не я понася. Със самобръсначка се оправям навсякъде и нямам никакви забележки, а не съм светъл тип - брюнетка съм. Ходила съм и няколко пъти /2-3/ на лазерна епилация. За мен тя е в пъти по-добра от фотоепилацията. За дъщеря ми смятам, че е твърде рано за такива неща, затова мин. година като каза че вече се притеснява от окосмяването лично аз я обръснах първия път /крака + ръце/. Тя беше доста окосмена и добре, че са руси, та не децата не й се подиграваха. Сега я гледам, че само от време на време се сеща да си маха космите. Те намаляха и на нея не й прави впечатление, но както казах нейните са светли.

# 231
  • Мнения: 1 518
Няма и не бива да има възраст за обезкосмяване на малките дами. Колкото и да казват някои, че проблем няма; ако момичето се дразни и безпокои, значи проблем има.
Ако окосмяването започне да причинява неудобство на детето, значи вече е дошъл момента да се вземат мерки.
Не е вярно, че след епилиране или коламаска космите ставали по-груби, точно обратното - изтъняват и оредяват (само от бръсненето растат още по-бодливи).
3апочне ли обаче веднъж да ги премахва, ще се наложи да го прави периодично цял живот, не заради друго, а защото свиквайки да й е гладка кожата, няма да й е приятно да гледа как космите започват да никнат отново и отново.

# 232
  • Мнения: 1
Здравейте,на 15 години съм и става въпрос за обезкосмяване на триъгълника.Досега не съм си го махала и скоро казах на майка ми,че искам да си го махна пък и в сряда тръгваме на море и ще ми е по-комфортно,пък и вече не ми е удобно с толкова косми.Тя ми каза само да го подстрижа с ножичка,защото не е съгласна тя да ми махне космите с кола-маска сама.От 2 години си махам краката,ръцете и подмишниците с кола-маска или епилатор.Та да ви попитам какво е вашето предложение.Много искам да отида на козметик,но ме е срам. Simple Smile

# 233
  • София
  • Мнения: 16 192
only_giirl, нищо срамно няма - това и е работата на козметичката.
Вземи пари от майка ти и си запиши час. Може да попиташ някоя приятелка да ти препоръча добра козмчетичка. Това с ножицата нещо не си го представям как ще стане.

# 234
  • Мнения: 5 259
Разбираемо е, че се срамуваш, защото ти е за първи път, но замисли се, че на козметичката й е за 30 хиляден. Питай за препоръка и иди, няма нищо страшно Simple Smile

# 235
  • Пловдив
  • Мнения: 616
И според мен - щом детето го притеснява окосмяването - е добре да му се помогне. За мое съжаление майка ми, по никакв начин не ми помагаше, а напротив и ми беше ужасно да се съблека по шорти в училище... Не искам да си спомням дори - друг е въпроса, защо трябваше изобщо да сме по шорти...

Аз дори на моите момчета епилирам мишниците - но само по хигиенични съображения - никъде другаде никакво окосмяванене ни притеснява. Още когато се появи окосмяването под мишниците им - им предложих епилатора.

Дъщерята също е с някакви русички мъхове, но когато и допречи - го махнахме - само на краката. Ръцете според мен нямат нужда, а и не искам да робува на периодично обезкосмяване...

Моят опит от дългогодишно епилиране, а преди това използване на кола маска е, че сега на краката си имам само единични косъмчета, а бяха черни и дебели, и гъсти!

С две думи съм фен на епилатора. Само малкия ми син още не може да му свикне за подмишниците и се скубе с пинсета... То толкова му е и окосмяването де....

# 236
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Здравейте,на 15 години съм и става въпрос за обезкосмяване на триъгълника.Досега не съм си го махала и скоро казах на майка ми,че искам да си го махна пък и в сряда тръгваме на море и ще ми е по-комфортно,пък и вече не ми е удобно с толкова косми.Тя ми каза само да го подстрижа с ножичка,защото не е съгласна тя да ми махне космите с кола-маска сама.От 2 години си махам краката,ръцете и подмишниците с кола-маска или епилатор.Та да ви попитам какво е вашето предложение.Много искам да отида на козметик,но ме е срам. Simple Smile
Миличко, то и мен на тая зряла възраст ме беше срам и си правех колата в къщи - то лепнене, то неудобство, ужас. Докато един ден не събрах кураж и не отидох на козметик.
7 лв е за триъгълник, 15 за цял. Та дадох тия 15 лв., затворих очи и след 20-тина мин. бях готова.
Сега изобщо не ми дреме. Не съм нито първата, нито последната.
Взимай парички от мама и иди на препоръчана козметичка. Успех.  Peace

# 237
  • Viena
  • Мнения: 3 614
И аз съм да отидеш при козметичка,няма страшно.  bouquet

# 238
  • Мнения: 2
Zdraveyte! Iskam nqkakuv suvet... Na 13 godini s1m i iskam da si maham kosmite na krakata, maika mi ne mi e kazvala nishto ,no az iskam da q popitam. KAK? Pritesnqvam se...

# 239
  • Viena
  • Мнения: 3 614
Zdraveyte! Iskam nqkakuv suvet... Na 13 godini s1m i iskam da si maham kosmite na krakata, maika mi ne mi e kazvala nishto ,no az iskam da q popitam. KAK? Pritesnqvam se...
Кажи й,че се притесняваш вече и я помоли да те заведе при козметичка да ти направят кола.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт