Начало на цикъл

  • 6 492
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Стефи, не мисля, че се налага да ходиш веднага на лекар. По-добре изчакай още 2 дни и си направи пак тест. Вероятността да си бременна или да не си е 50/50. Миналата година карах цветна бременност (за съжаление самата бременност продължи много кратко) - дойде ми много слабо само за 2 дни, от обичайни 5, но тогава си имах много проблеми и го отдадох на това (чак на 2-я месец като не ми дойде стана ясна картинката). Иначе имам и единичен случай, когато ми дойде за 2 часа, по-скоро нещо като както казваш ти - леко зацапване и толкова, но не бях бременна. Не знам на какво се дължеше, на следващия месец всичко си беше пак както обикновено.

# 16
  • Мнения: 697
Стефи,
Какво стана миличка? Направи ли нов тест? Много се вълнувам за теб. Надявам се скоро да чуем добри новини.

# 17
Цитат на: mimitarnovo
Стефи,
Какво стана миличка? Направи ли нов тест? Много се вълнувам за теб. Надявам се скоро да чуем добри новини.

Вчера ендокриноложката ме гледа на ехо.Установи,че лигавицата на матката е набъбнала,но няма бременност.Изписами ЛС за стимулиране на ову,от 5-10 ден т.е. 5 дни,по 1 таб.50мг.Новото Ову трябва да настъпи м/у 11-14 ден.От 16-26ден минавам на утрогестан.Това била схемата за забременяване.
  Обаче,днес БТ беше36,9,а вчера беше 36,6.Появи ми се и водниста слуз,като преди ову.Ама нали пия лекарства за стимулиране на ову,може ли тя да настъпи след 2 хапче??? Rolling Eyes
  Май тоя път стана много объркано.

# 18
Цитат на: Anonymous
Цитат на: mimitarnovo
Стефи,
Какво стана миличка? Направи ли нов тест? Много се вълнувам за теб. Надявам се скоро да чуем добри новини.

Вчера ендокриноложката ме гледа на ехо.Установи,че лигавицата на матката е набъбнала,но няма бременност.Изписами ЛС за стимулиране на ову,от 5-10 ден т.е. 5 дни,по 1 таб.50мг.Новото Ову трябва да настъпи м/у 11-14 ден.От 16-26ден минавам на утрогестан.Това била схемата за забременяване.
  Обаче,днес БТ беше36,9,а вчера беше 36,6.Появи ми се и водниста слуз,като преди ову.Ама нали пия лекарства за стимулиране на ову,може ли тя да настъпи след 2 хапче??? Rolling Eyes
  Май тоя път стана много объркано.

 Извинявайте,пак се появих ката гост.

# 19
  • Мнения: 4 399
Стефи,

извиняваи за невежеството, ама какво е ЛС и утрогестан (имам предвид кои са им активните съставки)? Питам защото аз пия този месец Кломифен и го взимам по същата схема (5-10 ден) и също 50 мг и да си кажа право много се притеснявам. А това второто ми звуЧи като да е прогестерон или някаква негова форма и аз тъкмо се Чудя дали да не го попитам за прогестерон във втората Част на цикъла.

Не знам дали е възможно веЧе да овулирш ама тая водниста слуз както я описваш обикновено предшества овуто и може да се появи няколко дни преди това. По принцип каквато и стимулация на овуто да провеждаш се препоръЧва да те следят редовно на ултразвук и самия лекар ще ти каже кога да го оЧакваш.

И на мен ми казаха Че това било схемата за забременяване  Grinning  Дано!!! Grinning  Grinning  Grinning

# 20
Цитат на: Vjara
Стефи,

извиняваи за невежеството, ама какво е ЛС и утрогестан (имам предвид кои са им активните съставки)? Питам защото аз пия този месец Кломифен и го взимам по същата схема (5-10 ден) и също 50 мг и да си кажа право много се притеснявам. А това второто ми звуЧи като да е прогестерон или някаква негова форма и аз тъкмо се Чудя дали да не го попитам за прогестерон във втората Част на цикъла.

Не знам дали е възможно веЧе да овулирш ама тая водниста слуз както я описваш обикновено предшества овуто и може да се появи няколко дни преди това. По принцип каквато и стимулация на овуто да провеждаш се препоръЧва да те следят редовно на ултразвук и самия лекар ще ти каже кога да го оЧакваш.

И на мен ми казаха Че това било схемата за забременяване  Grinning  Дано!!! Grinning  Grinning  Grinning

 ЛС,означава Лекарствено Средство.Утре ми е 14 ден ,а Церв.Слуз ми беше водниста в началото около повишението на БТ.Тогава имах и силни болки в корема а сега нито слуз нито болки.Какво мислиш за това?

# 21
  • Мнения: 4 399
Това лекарствено средство веЧе го утоЧнихме Че е Кломифен цитрат, така Че ми е ясно за какво става въпрос. Един от страниЧните ефекти на това лекарство е Че изсушава цервикалната слуз, защото Кломифена има антиестрогенно деиствие. На това може да се дължи факта, Че в момента нямаш. Не го пише на листовката към лекарството (поне не в моята) но съм го Чела на много места. Затова обикновено се препоръЧва да взимаш след 8. ден естроген, които ти помага да образуваш повеЧе цервикална слуз. И аз въпреки Че пия естроген, пак цервикалната ми слуз изобщо не е като друг път.

Това Че в наЧалото си имала повеЧе цервикална слуз, не е потвърждение на ову. Тя е само един от 'симптомите' но сама по себе си не е достаъЧен показател.
В друга тема веЧе ти писах, не мисля Че графиката ти показва ову до тук. И още веднъж, говори още утре с лекаря си за мониторинг защото важните дни наближават и при тебе. Успех! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт