За чувствителна бебешка кожа какъв сапун?

  • 2 104
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Капка шампоан във ваната е много по-леко за бебето от сапунката.
Не съм ползвала сапун.
За инфо и за себе си не ползвам сапун, откак в БГ се появиха душгеловете и пр.  Peace

# 16
  • Мнения: X
Ако толкова държиш на сапуна, ползвай бръснарски /препоръча ми го кожен лекар/. Иначе аз я купех само с душ-гела на Бюбхен, при това през ден. Аканото, като беше бебе чистех само с мокри кърпи. Прекаленото миене също вреди.

# 17
  • Мнения: 516
От както се е родила Роси не съм я къпала нито мила дупето със сапун. Само с шампоан - махни тези сапуни от тях се исушава кожата и затова имаш този проблем. Забърсвай след всяка смяна на памперса с мокри кърпички и мажи с кремче или преварен зехтин. Така правя аз и кожата на бебка е перфектна!!!!!! newsm10

# 18
  • Мнения: 266
Аз ползвам на Авен "сапун без сапун".:7лв е,но е подходящ за бебета и аз съм доволна.

# 19
  • Мнения: 655
От както се е родил моят син ползвам сапун "Джонсън". Нито изсушава, нито пъпки са му излизали.
А направо ме учудвате как ще миете бебетата си само с вода. Разбира се че не са толкова мръсни, но все пак измиването само с вода не не е никакво измиване. Мисля, че на пазара вече има достатъчно добри и различни продукти, подходящи за бебета. 

# 20
А направо ме учудвате как ще миете бебетата си само с вода. Разбира се че не са толкова мръсни, но все пак измиването само с вода не не е никакво измиване. Мисля, че на пазара вече има достатъчно добри и различни продукти, подходящи за бебета. 
PeaceЧико и Невея-с това се мием ние.

# 21
  • Мнения: 7 803
въпроса не е в това че няма бебешка козметика или че е скъпа просто всяко измиващо средство изсушава кожата и има опастност от развиване на алергия и както вече казаха няма какво да му се мие толкова на едно бебче на нас ни препоръчаха да използваме възможно най малко кошметика а тук има доста качествена да къпем само с вода и то през ден

# 22
  • Мнения: 1 645
Аз съпун не използвам Naughty
Къпя го със душ - гела на Мустела,ползвала съм и този на Клоран.Кожата никога не ни е била суха,а сме доста бели,ако това има значение де
След къпане използвам лосиона на Мустела или хидратиращото мляко на Клоран Peace

# 23
  • Мнения: 132
Ние също бяхме доста време изринати с пъпчици. Сега използваме сапун SEBAMED и съм изключително доволна от него. Мажа с преварен зехтин - резултат нежна и здрава кожа!

# 24
  • Мнения: 2 885
въпроса не е в това че няма бебешка козметика или че е скъпа просто всяко измиващо средство изсушава кожата и има опастност от развиване на алергия и както вече казаха няма какво да му се мие толкова на едно бебче на нас ни препоръчаха да използваме възможно най малко кошметика а тук има доста качествена да къпем само с вода и то през ден

Педиатъра като ни посети след изписването от болницата ахна и се зарадва като видя, че съм взела необходимата бебешка козметика само от една марка - БУБХЕН. Той ми каза, че не е препоръчително да се използват продукти от различни марки!
Ползвам при смяна на памперса;
- ако е напишкан - само с мокри кърпички на Памперс
- ако e ачкал - на мивката и после мажа с Baby Ol
При къпане ползвам само Wash Gel, след баня правя масаж с Pflege Ol или Pflege Lotion в зависимост от сезона, а за лице имам две кремчета - за пъпчици и за навън.
И нашата кожа е много бяла и суха, преносен е и имахме белези след раждането по ръчичките и крачетата и само с тази козметика се оправихме. Не ползвам нищо друго освен Памперс и Бубхен.
И аз се обривам от сапун заради бялата кожа с личащи вени, а и нашия тати е с такава кожа.

Никакъв сапун!!!

# 25
  • Мнения: 5 103
ми махни сапуна, слагай нещо само във ваничката newsm78

Общи условия

Активация на акаунт