Отговори
# 675
  • Мнения: 74
защо в българия нищо неможе да намериш всичко е все ограничено в др страни не е така #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 676
  • Мнения: 77
Дано Борис бързо се оправи!Как може да няма лекарства подходящи за тази възраст!Просто живеем в Идиотия!

Диди и аз не забелязвам много да се е смъкнал корема, но който ме види казва, че момента наближава, защото корема ми е паднал много ниско.

# 677
  • Мнения: 74
аз защо немога да разбера дали ми е паднал корема усещам като вървя че нещо ме подпира ниско доло но незнам дали е това и усещам нещо все едно ме дърпа...................
Да попитам за тази тапа......задължително ли трябва да падне или има родилки на които не им пада малко тъп въпрос задавам но не съм в час Laughing

# 678
  • Мнения: 710
Здравейте и от мен!
Честито на двамата Теодоровци!Харесвам това име.Честито и на Тамара,това се казва изненада. smile3508
Ройс аз съм фенка на името Наташа и Наталия,Натали,Нати,викат ми със всичките тези имена,нямам нищо против.То  и в Русия е така,официално по документи ти си Наталия,но всички други разновидности на това име си е твое име.Това първото нещо ми дойде наум като име когато докторка беше 100% сигурна че ще имам момиче.
Диди обадих се на една моя приятелка-аптекарка,тя каза, че хапчета при тях няма от години и предполага, че за ампули става на въпрос?И утре ще потърси по складове и ще ми каже как стоят нещата.
 Praynig Praynig Praynig Борис да се оправи бързо.

# 679
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
big mamma , Наташа се казва майка ми и нея я наричат със всички разновидности на името. От малка ми е много любимо това име!  Peace

# 680
  • Мнения: 1 440
Сега се обадих и аз в една от най-снабдените аптеки в града и жената много подробно ми обясни, че в Бг няма да как се намери, защото производството е спряно преди няколко години, НО в Македония го имало със свободен достъп Peace

# 681
  • Мнения: 90
Честито на всички мами, да са ви живи и здрави бебенцата!   bouquet

Надявам се Борис да се оправи бързо и да няма неприятни последици от приема на тези лекарства! Стискам палци всичко да е наред! Praynig

# 682
  • Мнения: 3
Момичета,
Питах за това лекарство, но и на мен ми казаха че е със зелена рецепта и никъде го няма.  То било забранено в целия EU, имало много странични ефекти. Не знам защо го дават толкова подходящо за бебета.
Дано с Бо всичко да е наред и да се оправя бързо. Дано да няма нищо сериозно след приема на другите лекарства, той черния дроб доколкото разбрах после си се възстановява ( но да не се случва). В някой болници като заместител ползват Диазепан, но не знам дали е подходящ за толкова малко бебе...Те сигурно са в болницата в Ловеч. Не може ли да ги преместят в Плевен или  Търново. Все ми се струва, че там детските отделения ще са много по- добре подготвени за такъв случай.Стискам палци на Мони и Бо  Praynig

Честито и на новите майчета и техните мъници Simple Smile  newsm07

# 683
  • Мнения: 10
Момичета, след информацията, получена от Sunny_Girl (приятелка на Мони) остава само да се молим за малкия Бо и за един щастлив край! newsm17

Мони е намерила Фенобарбитал,мъжа й утре се прибира и ще донесе....Но до тогава,ще се наложи да дават на малкия такива лекарства,които не са подходящи за неговата възраст и могат да увредят сериозно черното дробче....Затова и търсеха Фенобарбитала толкова спешно...До утре на малкия ще му дават Депакин и Конвулекс....

# 684
  • София
  • Мнения: 108
Честит борец ДАВИД на мама Dru4ka ! Много да ви радва всички в къщи, да расте здрав и само хубави моменти да споделяте!
chorlamata, стиснати палчета и от мен всичко да мине утре добре и чакаме с нетърпение да се похвалиш с хубави новини!
Добре са си дошли вкъщи Елина с Жорко!
Ей Мони   Praynig дано Борис се оправи възможно най-скоро. Това с липсата на лекарства в нашата държава е проблем не от сега за съжаление.... Дано не дадат негативно отражение на малкия Бо другите лекарства, докато татко му донесе тези които трябват. За съжаление мога да помогна само с морална подкрепа на Мони.  Hug  Praynig

# 685
  • Мнения: 18
Днес не ми се пише много. Краката ми се подуха ужасно от това, че ходих много, от жегата и от чистенето (днес прахме количката и кошарата най-сетне).
Честито на навите мами. И поздраления за невероятните мерки на всички.
Мони стискаме палци всичко да отмине бързо и също толкова бързо да забравите тежкият момент.  newsm17

# 686
  • София
  • Мнения: 742
Честито на Hope, Дани и Емо и dru4ka!!! Да сте живи и здрави и много щастливи!!!

# 687
  • Мнения: 1 043
Днес попаднах на нещо което обеснява по свой си начин 40 дневното  стоене в къщи , ето част :

 " Като се добави и факта, че по време на раждането, малко или много се е наложило организма да използва от собствените си запаси енергия, която трябва да се набави отново,а в това време се кърми и тялото е в режим на възстановяване на  формата и функция си от  преди 9 месеца. То изобщо не са лишени от смисъл препоръките за тези 40 дена.
Не само китайците препоръчват тези 40 дена майката да е внимателна какво прави, и по възможност задачит,е които си поставя за решаване да са съобразени със състоянието, в което се намира.
 Ето много кратко от Уикипедията и за препоръките ко:

"Лехуса или леуса или левуса (на гръцки: Ελεούσα, Елеуса) е българско диалектно название на родилката. Произлиза от гръцката дума елеуса, в превод милостива, с която често се назовава Пресвета Богородица.Според българските народни вярвания лехусите са и духове, които идват при родилките до 40-ия ден след раждането. Ако не бъдат спрени, донасят болести, лудост, смърт. Затова при майката и бебето до този ден винаги трябва да има някой, а след изтичане на 40 дни се омесва медена пита, за да ги умилостиви.
                                                                                                                              
  Тези духове са познати главно в Западна България и всъщност са местно название на навите
В славянската митология навите (или навляци) представляват невидими летящи и голи пиленца, големи колкото орлета. Преминават през ранна пролет и късна есен. Слизат през комина при родилките. Измъчват и детето, и родилката.Произлизат от некръстени, мъртвородени, пометнати деца, от погребани извън гробищата, които после се завръщат при хората като зли демони на смъртта. Издават звуци, подобни на бебешки плач. Плашат се от огън, желязо, метла, чесън и червен конец."


      В този период майката е изключително податлива на всякакви енергиини въздействия.
( не знам каква част от вас вярват в съществуването на „духове”, „зли сили”, „лоши очи”, магии, и прочие енергиини  полета и въздействия, но с или без нашата вяра те си съществуват, въздействат си, и си търсят непрекъснато подходящо място да се заселят.)
 Именно тук се крие и едно от основанията за по-специалния режим през тези дни.

 Органичаване на срещите с хора, (помага да не ти донесат някоя прикачена за тях енергиина структура за, която и те може да не знят), некъпането е забранено по две известни на мен причини.
   Едната за да не се изтине след къпането или по време на него,
  и другата човек да не се „заземява” през този период (подобен е и смисъла на забрана за вършенен на къшна работа, особенно пране и през повечето религиозни празници, така човек се насочва към духовното или поне към приоритетна работа на по-горни чакри.) .

 Разбира се не при всички жени процесите протичат с еднаква скорост и сила. Това зависи от страшно много фактори, но 40 ден е един срок, в който би трябвало да се е затворила външната енергиина обвивка, както на детото, така и на майката и те да са доста по-устойчиви на външни въздействия.
   Което вече е предпоставка организма да си върши по-леко работата.
 Бих препоръчал отново да не се чете всичко абсолютно дословно. Да не се къпем не означава да седим мръсни. Означава просто да не сме целите голи под течаща вода.

 Не знам защо точно 40 дена е срока, но за много неща различни народи са определили срок от 40 дена. И за правене на лекарства, и за показване на новороденото пред чужди очи и при смърт. Съвременните психолози са установили, че нещо се превръща в навик за 40 дена, и пак толкова време трябва за да се разруши този навик.
 Нещо не ме влече към числа и затова не съм ровил.

Съвременния човек си мисли, че всичко му е ясно и не спазва огромна част скрит в ритуали и препоръки, но това не означава, че е успял да "надхитри дявола". "

# 688
  • Варна
  • Мнения: 13
 newsm17 newsm17 newsm17 за Мони и Бо!

# 689
  • Мнения: 2 478
....
Съвременния човек си мисли, че всичко му е ясно и не спазва огромна част скрит в ритуали и препоръки, но това не означава, че е успял да "надхитри дявола". "

Ако вярва в дявола! Който вярва, че Господ е любов, не се страхува от "навляци".

Общи условия

Активация на акаунт