Липса на комуникация, различни очаквания или..?

  • 6 321
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 175
Провокирана съм от някои днешни теми, та затова реших и аз да се включа подобаващо..))

Поредната история, която може да не завърши добре, заради оказа от комуникация.

Примерът е реален:
Имам познат, с който сме доста близки от години - виртуално. Споделяли сме си много..
От онези чешити е, дето са чувствителни, раними - ама никога не биха си го признали..
Разведен от 10-на г., а от 5-6 г живее  с едно момиче,  с което имат и дете. Както и разлика от около 10-12 г.
Има си бизнес, който сега в кризата не процъфтява и това май дава отражение вътре в семейството.
От известно време той все мънка, че нещата между тях не вървят..Не си говорят, тя често е при родителите си в друг град, не правели вече и секс.
Причината (според него) - е че тя незнае какво иска. Май е мислила, че само ще гледа дете и ще харчи, а сега се налага да работи. И й се живее..
Той - явно е доста разочарован и се е затворил тотално в себе си. Твърди, че е опитвал, говорил, давал шансове и възможности, но се чувства използван. От нея и от родителите й, които май постоянно създават тежки интриги, а тя е на тяхна страна.
Смята, че няма смисъл вече да си говорят, защото тотално всичко се било скапало.
Ама от друга страна иска да се оправят нещата (май основно заради детето)..

Последна редакция: вт, 22 мар 2011, 17:41 от magarcho

# 1
  • Мнения: 4 300
Не разбрах какво точно да коментирам в ситуацията, но липсата на комуникация е само една частичка от пъзела, обвивката, така да се каже. Защото да му кажеш 'Ти си нещастник' също е комуникация реално,  но едва ли би заздравило нечия връзка.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 210
Ами не вярвам да се оправят нещата.. Така както си го описала - нито имат общи цели (може би заради разликата във възрастта, живее му се на девойчето), нито си говорят, нито страст е останала, а и не са готови поравно да делят отговорности (когато схемата той работи, тя харчи не е вариант вече).
Но положението е излязло извън контрол много преди да му западне бизнеса, просто тогава фактора "взаимна изгода" е  бил в сила и за двете страни и е нямало нужда от кой знае колко добра комуникация. Когато стане трудно си проличава в една двойка добра ли е комуникацията, така мисля от личен опит.
Тъжно е заради детето, но поне нещо да работеше от гореизброените може би щяха да имат шанс, ако имаха и двамата желание.

# 3
  • Мнения: 7 947
 Thinking Не иде реч за липса на комуникация тук.

# 4
  • Мнения: 2 175
Румик, за съжаление и аз съм на същото мение.. Cry

Въпросът е, че все пак той иска да се оправят, ама се е заинатил вече.. Crossing Arms

# 5
  • Мнения: 1 473
Няма ли комуникация между двама души под един покрив - няма и бъдеще там.
Тези двамата май никога не са си говорили много, ама като е преминала първоначалната любовна еуфория, която чисто статистически трае 3 години и са се усетили.
Нормално е в такъв момент да си кажеш - стоп.
А и какво да си говорят, като няма какво да си кажат?
Някой остават заедно заради децата и имитират разбирателство, други предпочитат да си опитат другаде късмета - всеки според представите си за комуникация.


# 6
  • София
  • Мнения: 8 036
Не опират нещата до комуникация, а до това кой с какви очаквания е встъпил в отношенията. Явно сега и двамата се чувстват като излъгани камилчета.

# 7
  • Мнения: X
Разведен от 10-на г., а от 5-6 г живее  с едно момиче,  с което имат и дете. Както и разлика от около 10-12 г.
Тези са ми любимите истории. Не е могъл да си намери сродна душа сред връстниците...горкия...
Да е мислил за комуникацията като се е правил на пич, заслужаващ нищо по-малко от млада жена.

# 8
  • Мнения: 1 127
И в моето обкръжение има такава двойка, само дето те и брак имат, и жената е малко по-голяма по години. Докато бизнесът вървеше - нямаше проблеми - жената трябваше само да харчи.
Но в един момент, когато се наложи да почне работа - започнаха проблеми - не й се работи -
 `тук `месец, `там` - два, напуска работа, започнаха обвинения към мъжа, че не й осигурява живота, който иска и пр. В момента живеят разделени, без офиц. развод и си делят детето през седмицата - жал ми е за него милото. Смея да твърдя, че бащата по-добре се грижи за него.

Thinking Не иде реч за липса на комуникация тук.
И аз така мисля. Peace

# 9
  • Мнения: 2 175
Не опират нещата до комуникация, а до това кой с какви очаквания е встъпил в отношенията. Явно сега и двамата се чувстват като излъгани камилчета.


Вероятно е така.
За съжаление.
Въпросът е, че той иска да продължат заради детето. А на нея май не й стиска да си тръгне..

# 10
  • Мнения: 7 947
Ами аз много пъти съм го писала, ама парите носят спокойствие в едно семейство, който каквото иска нека се заблуждава, ама си е факт!

# 11
  • Мнения: 4 300
Разведен от 10-на г., а от 5-6 г живее  с едно момиче,  с което имат и дете. Както и разлика от около 10-12 г.
Тези са ми любимите истории. Не е могъл да си намери сродна душа сред връстниците...горкия...
Да е мислил за комуникацията като се е правил на пич, заслужаващ нищо по-малко от млада жена.
От цялата история баш това ли намери за най важното  hahaha

# 12
  • Мнения: 25 891

Въпросът е, че той иска да продължат заради детето. А на нея май не й стиска да си тръгне..

А ти къде си в триъгълника?  Thinking

# 13
  • Мнения: X
Разведен от 10-на г., а от 5-6 г живее  с едно момиче,  с което имат и дете. Както и разлика от около 10-12 г.
Тези са ми любимите истории. Не е могъл да си намери сродна душа сред връстниците...горкия...
Да е мислил за комуникацията като се е правил на пич, заслужаващ нищо по-малко от млада жена.
От цялата история баш това ли намери за най важното  hahaha
Е, възрастовата разлика се отразява на комуникацията...

# 14
  • Мнения: 21 739
    И като си тръгне тая девойка как ще се издържа, нали пак ще трябва да работи. Няма логика. Според мен познатия ти нещо не е доразбрал или не ти казва от ситуацията.

Общи условия

Активация на акаунт