Re: Мнения на Birdie...

  • 65 430
  • 1 425
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 43
Здравей, Birdie! Не съм се включвала отдавна, тъй като отговорите ти са подробни и четенето им ми помогна да се ориентирам. Да припомня случая-7 год. дете с астма, сърдечен шум, стрептокок, постоянна хрема или запушен нос. Със сърцето всичко е наред, само наблюдаваме. Последната посявка за бактерии, 1 седмица след антибиотика, беше отрицателна (дано за по-дълго). След 3-дневно главоболие, втрисане и болки при движение на окото направихме рентгенова снимка. Според УНГ няма синузит, а обострен алергичен ринит. Лечение-Фликсоназе (1 по 1 впръскване) и Ксизал (2 по 10 капки) за около 7-10 дена. 3-тата аливица също е голяма, но ще преценява допълнително след овладяване на ринита. въпросите ми са:
1. Мнението ти за назначеното лечение?
2. Възможно ли е обостряне на алергичен ринит да предизвика главоболие, втрисане, еднократно t 38 и болки в окото (очите са добре, ходихме на офталмолог)?
3. Какво е необходимо да знам за ринита, освен избягване на ядки, риба, шоколад, грах, чипсове, прах, печки на дърва?
4. Неизбежни и необходими ли са при това положение кожните тестове, за които алерголозите ни преследват отдавна, и десенсибилизацията?
Предварително ти благодаря! Не зная как успяваш, но си ни изключително полезен! Hug

# 16
  • Мнения: 4 629
Бърди здравей ,
въпросът ми е какво се прави когато детето има разтройство?
трябва ли да му се дава нещо против обезводняване , нали губи калий в случая?

# 17
  • Мнения: 8 585
Бърди изолираха от ушен секрет на петгодишниото ми дете - коагуален негативен стафилокок.Взет беше секрет поради постоянни отити .Въпросът ми е трябва ли да се взима антибиотик в случая ,защото педито не ни изписа такъв .Понеже той пи Аугоментин две седмици преди да се вземе секрета а на антибиограмата излиза ,че са чувствителни на антибиотици от рода на Аугоментин .
Много трудно е да се каже, защото не знам дали наистина това е достоверен резултат, а не е замърсяване...
По принцип рядко се изолира точно този микроб при детски отити...
Също зависи как е  взет секрета, дали има перфорация на тъпанчевата мембрана...

# 18
  • Мнения: 8 585
Бебето ми е постоянно с ледени и влажни ръчички. Бих искала да ви попитам каква би могла да бъде причината. Не му е студено, защото в къщи е топло, а и той е добре облечен. Благодаря.
Не е проблем това.
Издърпвайте ръкавчетата на дрехата, така че да се скрият ръцете в тях.

# 19
  • Мнения: 8 585
Зсравейте д-р Бърди,дъщеря ми има от две седмици зачервени сухи петна по краката,ръцете,отпред по тялото и по лицето.по лицето кожата е леко грапава и червена,по останалата част от тялото приличат на екземи,кожата се бели и е много суха.водих я на лекар и ми каза,че не е нищо опастно за сега,но че след време ще се превърне сигурно в атопичен дерматит.мога ли да направя нещо преди това ,за да намаля симптомите поне след време или да го предотвратя?лекарят спомена да огранича кравето мляко,но има ли и други неща?
аз се притеснявах да не е стафилококова инфекция,защото тя се роди с лека подутина на едната гърдичка /казаха ми ,че има запушване на млечна жлеза и трябва да наблюдавам да не се увеличава,защото можело да се превърне в огнище на стафилококи и да се разнесе по тялото.
ще се радвам да чуя вашете мнение
Нужно е да се вземат мерки за:

*овлажняване на кожата
*шампоан с трици->>Авеено
*лекуване на инфекция, ако има такава върху тези екземни петна.
Ако можете да предложите снимки ще ми е по -лесно.

# 20
  • Мнения: 8 585
Здравей, Birdie! Не съм се включвала отдавна, тъй като отговорите ти са подробни и четенето им ми помогна да се ориентирам. Да припомня случая-7 год. дете с астма, сърдечен шум, стрептокок, постоянна хрема или запушен нос. Със сърцето всичко е наред, само наблюдаваме. Последната посявка за бактерии, 1 седмица след антибиотика, беше отрицателна (дано за по-дълго). След 3-дневно главоболие, втрисане и болки при движение на окото направихме рентгенова снимка. Според УНГ няма синузит, а обострен алергичен ринит. Лечение-Фликсоназе (1 по 1 впръскване) и Ксизал (2 по 10 капки) за около 7-10 дена. 3-тата аливица също е голяма, но ще преценява допълнително след овладяване на ринита. въпросите ми са:
1. Мнението ти за назначеното лечение?
2. Възможно ли е обостряне на алергичен ринит да предизвика главоболие, втрисане, еднократно t 38 и болки в окото (очите са добре, ходихме на офталмолог)?
3. Какво е необходимо да знам за ринита, освен избягване на ядки, риба, шоколад, грах, чипсове, прах, печки на дърва?
4. Неизбежни и необходими ли са при това положение кожните тестове, за които алерголозите ни преследват отдавна, и десенсибилизацията?
Предварително ти благодаря! Не зная как успяваш, но си ни изключително полезен! Hug
1-Добро. Адекватно. Очно налягане е? Нормално? Белези на конюнктивит при настоящето заболяване?
2-Да,  възможно е-етмоидални синузити, например.
3-Нищо повече. Ще отминат тези неща.
4-Аз лично не бих тестувал при тази картина. Бих извадил третата сливица, ако преценяват че е наистина проблем. Бих огледал внимателно рентгенографиите за хроничен синузит.

# 21
  • Мнения: 8 585
Бърди здравей ,
въпросът ми е какво се прави когато детето има разтройство?
трябва ли да му се дава нещо против обезводняване , нали губи калий в случая?
Зависи от разстройството, от възрастта на детето, от причината за разстройството...
Обикновените разстройства преминават за ден, два-поддържа се храненето, ако детето е по-голямо се предлагат по-голям обем течности. "Хидрасек" върши много добра работа също.
Да, губи йони при диария, но децата обикновено компенсират-зависи разбира се от много други неща-възраст, тежест на диарията и т.н.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 87
Привет Birdie,искам да попитам кои са видните признаци на непоносимостта към белтъка на кравето мляко и атопичния дерматит?Може ли дерматита да е в последствие от непоносимостта към белтъка?

# 23
  • Мнения: 8 585
Привет,

*запек и/или диария
*слуз и/или кръв в изпражненията
*генерализиран атопичен дерматит, но по принцип връзката с АБКМ е въпрос за уточняване.

Да, може дерматита да е следствие на АБКМ, но внимавайте в интерпретацията-НЕ е често това съчетание.

# 24
  • Мнения: 119
Здравейте! Бих искала да ви помоля за съвет - бебето ми ходи трудно по-голяма нужда. От три седмици през два дни и то само с термометър. Притеснявам се, че това му е станало навик и сега вече не може сам. Остових го сам да се опита и вече два дни се напъва без успех. Храни се с аптамил. Благодаря.

# 25
  • Мнения: 8 585
Колко мляко и какви количества хапва? На какви интервали?
Даваме ли нещо друго освен мляко?

# 26
  • Мнения: 101
Здравей Birdie,искам да ви пожелая успех и да благодаря че има хора като вас които помагат на всички нас нуждаещите се.
Искам да попитам какви храни не трябва да яде дете което има лактозна непоносимост.Моя приятелка има този проблем с детенцето си което е на 1год и  1мес, и никой не и обеснява какво точно не трябва да се дава!Благодаря ви предварително.

# 27
  • Мнения: 3 456
Здравейте Бърди !!!

Вчера влязох в една аптека да търся Полизахаридната ваксина, която ми препоръчахте и аптекарката ме попита :"На кой производител? Аз бях останала с впечатление , че ваксината се казва "Пневмо "23 и, че под това име трябва да я произвежда само един производител, но както и да е - може да не съм разбрала нещо. Така, че, ако можете да ме ориентирате и за това. И също по всяко време на годината ли мога да я сложа ( например мога ли сега) и само един път ли се слага? Мускулно ли, както ми бяхте писали за Превенар?

# 28
  • Мнения: 1 877
Бърди , и от мен един въпрос за ваксините...: Значи случаят е следния - тъй като се забави Тетраакт хиб ( трети прием ни остана),поставихме на Дарин хепатитната на 11 април и сега на 9 май ни предстои да сложим третия прием на Тетраакт хиб.Та мисълта ми е :Възможна ли е такава последователност и такова времево разстояние между двете ваксини?
Ох,дано съм се изразила правилно!
Благодаря предварително!

# 29
  • Мнения: 8 585
Бърди , и от мен един въпрос за ваксините...: Значи случаят е следния - тъй като се забави Тетраакт хиб ( трети прием ни остана),поставихме на Дарин хепатитната на 11 април и сега на 9 май ни предстои да сложим третия прием на Тетраакт хиб.Та мисълта ми е :Възможна ли е такава последователност и такова времево разстояние между двете ваксини?
Ох,дано съм се изразила правилно!
Благодаря предварително!
Да, възможна е. По принцип и на една визита може да се поставят.

Общи условия

Активация на акаунт