Велосипед с дискови спирачки - да или не?

  • 7 665
  • 6
  •   1
Отговори
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Първо, се извинявам, ако не съм улучила правилното място да пусна темата.

Та, днес ще ходя до веломагазин да си купувам колело. Харесала съм си Cross, тип планински, от любителската категория - струва 300 и нещо. Велосипеда е с дискови спирачки и предполагам, че за тази цена, спирачките са от механичния вид, т.е. с жило, а не хидравлични. В нета се натъквам на информация, че евтините дискови спирачки не са кой знае колко по-добри от обикновените V-образни. Изключително се двоумя дали си струва инвестицията за дискови спирачки и как да разбера дали са читави, тези на байка, който съм харесала. Приемам съвети какво да питам консултанта в магазина  newsm78. Имат ли марка спирачките, евентуално по това да се ориентирам... Не съм спец в тази област и ще съм благодарна на всяко ваше мнение. Имам още няколко часа, за да взема решение.

# 1
  • Мнения: 8 242
На колело за 300лв дискови спирачки не му трябват. По-добре е обикновен ви-брейк. Също така, заден амортисьор е напълно излишен, а и за тези пари абсолютно неработещ.
Искрено се надявам, че все пак ще отидеш да си избереш колелото от магазин за велосипеди, а не от някоя хранителна верига. Иначе в момента Крос имат 2-3 добри модела в ниския клас. Можеш да погледнеш и за Ферини или Аполон. И двата модела се произвеждат в Пловдив, но са по-скъпи.
За цена до 300лв това мисля, че е най-подходящо.

# 2
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Благодаря много, ston.
Отивам след малко към магазина и вероятно ще се спра на обикновени спирачки.
 Simple Smile

# 3
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Спрях се на Cross sprinter - V-brake спирачки, без заден амортисьор, алуминиева рамка и благодарение на искреното мнение на консултанта в магазина. I like it. Дано помогна и на някой друг с подобна дилема  Wink

само, че това е с дискови спирачки

# 4
  • Мнения: 1
Елхичка, чудесен избор си направила , аз работя във фирмата, която произвежда велосипедите и мога да кажа , че Спринтер е наистина хубав велосипед  Simple Smile

# 5
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Елхичка, чудесен избор си направила , аз работя във фирмата, която произвежда велосипедите и мога да кажа , че Спринтер е наистина хубав велосипед  Simple Smile

Благодаря, petiufi! И аз много си го харесвам спринтерчето Simple Smile  Wink

# 6
  • Мнения: 8 242
Честито, със здраве да си го ползваш!

Общи условия

Активация на акаунт