Въпрос за Бюрото по труда

  • 215 918
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 549
Благодаря за отговора

# 136
Знаете ли за колко време ги обработват документите, когато се подадат в Бюрото по труда, за да се считаш за безработен?

# 137
  • Мнения: 8

Здравейте,момичета
На 26.08.2012 ми изтече двумесечното предизвестие за съкращаване по чл.328,ал.1,т.2,но още не ми е прекратен договора,не са ми изпратени документите.От счетоводството ми казаха да се регистрирам в БТ с предизвестието,понеже изтича 7-дневния срок - възможно ли е това? В смисъл нямам заповед за прекратяване на договора,нито трудова книжка - може ли да ме регистрират в БТ,и за времето от 27,08,2012 до този момент от фирмата могат ли да променят по някакъв начин члена по който ме съкращават?
Дано стана ясно!Ще съм много благодарна,ако можете да ми отговорите !!!

# 138
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027

Здравейте,момичета
На 26.08.2012 ми изтече двумесечното предизвестие за съкращаване по чл.328,ал.1,т.2,но още не ми е прекратен договора,не са ми изпратени документите.От счетоводството ми казаха да се регистрирам в БТ с предизвестието,понеже изтича 7-дневния срок - възможно ли е това? В смисъл нямам заповед за прекратяване на договора,нито трудова книжка - може ли да ме регистрират в БТ,и за времето от 27,08,2012 до този момент от фирмата могат ли да променят по някакъв начин члена по който ме съкращават?
Дано стана ясно!Ще съм много благодарна,ако можете да ми отговорите !!!

Ако договора не е прекратен още (не е пуснато уведомление в НАП) вия няма какво да правите на борсата и от там ще ви върнат.С предизвестието също ще ви откажат да ви запишат, според мен, но ако се притеснявате отидете.Може да напомните  в счетоводството на фирмата, че те имат 7-дневен срок от датата на прекратяване за да ви изготвят и върнат документите и имате право да пуснете жалба в Инспекцията по труда за неспазен срок.

# 139
  • Мнения: 8

pantera666 много благодаря за отговора  Hug

# 140
  • Мнения: 12
Здравейте!
Ако осигуряването за безработица през последните 15 месеца са 9, но непълни /в два от месеците липсват 2-3 раб.дни/ имам ли право на обезщетение?
Благодаря!

# 141
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Здравейте!
Ако осигуряването за безработица през последните 15 месеца са 9, но непълни /в два от месеците липсват 2-3 раб.дни/ имам ли право на обезщетение?
Благодаря!

Не, защото всъщност няма 9 месеца осигуряване,а примерно 8 и 15 дни.

# 142
  • Мнения: X
Какво обезщетение се полага при прекратяване на договора по чл.328 ал.1 т.4/от работодателя и от БТ/?Благодаря ви предварително!

# 143
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Какво обезщетение се полага при прекратяване на договора по чл.328 ал.1 т.4/от работодателя и от БТ/?Благодаря ви предварително!

Работодателят ви дължи обезщетение по чл.222 КТ (една брутна заплата), а в БТ ще сте на 60% от дохода от последните 24 месеца, в зависимост от стажа ви.

# 144
  • Мнения: 10
Имам малко тъпичък въпрос(май) но все пак ще го задам,мога ли и къде да проверя колко ми е стажа с точност?

# 145
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
Имам малко тъпичък въпрос(май) но все пак ще го задам,мога ли и къде да проверя колко ми е стажа с точност?

В трудовата ти книжка Thinking

# 146
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Имам малко тъпичък въпрос(май) но все пак ще го задам,мога ли и къде да проверя колко ми е стажа с точност?

В Трудовата книжка стажа е описан най-точно...Трябва да се събере.

# 147
  • Мнения: 10
Имам малко тъпичък въпрос(май) но все пак ще го задам,мога ли и къде да проверя колко ми е стажа с точност?

В трудовата ти книжка Thinking
Благодаря за отговора,но имам 1-2 трудови книжки изгубени,в тази която имам ми е записан стажа за последните 3год,къде мога да проверя предишните?И ако отида в БТ ще гледат само стажа в сегашната ми ТК или всичкия?

# 148
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
Имам малко тъпичък въпрос(май) но все пак ще го задам,мога ли и къде да проверя колко ми е стажа с точност?

В трудовата ти книжка Thinking
Благодаря за отговора,но имам 1-2 трудови книжки изгубени,в тази която имам ми е записан стажа за последните 3год,къде мога да проверя предишните?И ако отида в БТ ще гледат само стажа в сегашната ми ТК или всичкия?

С ПИК код от НОИ можеш да си видиш всичкия осигурителен стаж след 1997 година.
За БТ не знам с положителност, но считам, че ще ти зачетат само тази наличната трудова книжка. Добре е да се погрижиш да имаш документи за трудов стаж, все пак.

# 149
  • Мнения: 10
Имам малко тъпичък въпрос(май) но все пак ще го задам,мога ли и къде да проверя колко ми е стажа с точност?

В трудовата ти книжка Thinking
Благодаря за отговора,но имам 1-2 трудови книжки изгубени,в тази която имам ми е записан стажа за последните 3год,къде мога да проверя предишните?И ако отида в БТ ще гледат само стажа в сегашната ми ТК или всичкия?

С ПИК код от НОИ можеш да си видиш всичкия осигурителен стаж след 1997 година.
За БТ не знам с положителност, но считам, че ще ти зачетат само тази наличната трудова книжка. Добре е да се погрижиш да имаш документи за трудов стаж, все пак.
Благодаря много!

Общи условия

Активация на акаунт