Въпрос за Бюрото по труда

  • 215 912
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 165
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Здравейте, питането ми е във връзка с три годишния период между две регистрации на БТ, с право на обезщетение.
Интересува ме коя дата се счита за изходна - на началото на предната регистрация или на края и?
Благодаря предварително
С поздрав
Мира

# 166
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
Здравейте, питането ми е във връзка с три годишния период между две регистрации на БТ, с право на обезщетение.
Интересува ме коя дата се счита за изходна - на началото на предната регистрация или на края и?
Благодаря предварително
С поздрав
Мира


Брои се от датата, до кято сте получавали обезщетение за безработица от НОИ.

# 167
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Здравейте, питането ми е във връзка с три годишния период между две регистрации на БТ, с право на обезщетение.
Интересува ме коя дата се счита за изходна - на началото на предната регистрация или на края и?
Благодаря предварително
С поздрав
Мира


Брои се от датата, до кято сте получавали обезщетение за безработица от НОИ.

Значи три години от края на периода  Tired
Благодаря Lady Brinne   bouquet

# 168
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
А какво става, ако те съкратят или напуснеш доброволно преди изтичането на три годишния срок? newsm78 Получава ли се някакво обезщетение, макар и минималното и за какъв период, ако това  е така?

# 169
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
А какво става, ако те съкратят или напуснеш доброволно преди изтичането на три годишния срок? newsm78 Получава ли се някакво обезщетение, макар и минималното и за какъв период, ако това  е така?

В такъв случай оставаш на минимално обезщетение за 4 месеца без значение дали е по инициатива на работника или работодателя...и започва да тече нов 3 годишен период.

# 170
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Кофти е това с тригодишния период.
При мен осигуровките са добри, но не ми стигат 4-5 месеца за да събера три години и се оказва, че всички удръжки са били за Бог да прости  ooooh!

# 171
  • Мнения: 38
Колко време трябва минимум да съм работила (при един работодател) преди да ме съкратят, за да имам право на обезщетение от борсата. Ако преди това съм била в майчински 2години, после съм работила около 6 месеца и после 2 месеца и половина съм била безработна. И колко % от какво е това обезщетение?

# 172
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
Колко време трябва минимум да съм работила (при един работодател) преди да ме съкратят, за да имам право на обезщетение от борсата. Ако преди това съм била в майчински 2години, после съм работила около 6 месеца и после 2 месеца и половина съм била безработна. И колко % от какво е това обезщетение?

Не е нужно да е при един и същи работодател.

http://www.noi.bg/benefits/benefits/101-unemployment/625-pokso

# 173
  • на село
  • Мнения: 74
Здравейте,кога мога да очаквам да ми преведат парите от обезщетението в картата като съм се регистрирала на 10.09.,а все още нямам нищо в сметката?

# 174
  • Мнения: X
Пари превеждат на 15-то число,ако е събота и неделя-в първия работен ден след тях.

# 175
  • Мнения: 38
Благодаря, изясни ми се всичко!   bouquet

# 176
  • на село
  • Мнения: 74
Благодаря Люба,значи има време:)

# 177
  • София
  • Мнения: 38 476
Как точно се изчислява обезщетението от БТ при съкращаване?

# 178
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Как точно се изчислява обезщетението от БТ при съкращаване?


Дневното парично обезщетение за безработица е в размер 60 на сто от среднодневното възнаграждение или среднодневния осигурителен доход, върху който са внесени или дължими осигурителни вноски във фонд "Безработица" за последните 24 календарни месеца, предхождащи месеца на прекратяване на осигуряването, и не може да бъде по-малко от минималния дневен размер на обезщетението за безработица.

# 179
Здравейте, съкратиха ме по чл 328 ал 1 и в 7 дневен срок се регистрирах в БТ.След 1 месец отидох при бившият ми работодател за да си подам заявление за изплащане на обезщетение по чл 222 ал 1 и той съотвтно понеже никак не му се изплаща едва ми прие декларацията ,но не поиска да ми нанесе това обезщетение в трудовата ми книжка с мотив, че това може да стане едва след като ми бъде изплатено.От друга страна в НОИ има срок от 3 месеца в които трябва да представя трудовта си книжка за изчисляването на платената ми борса при мен остава 1 седмица до крайният срок, а работодателя умишлено задържа изплащането на чл 222 за да изпусна срока за подаване на документите ми в НОИ, а от НОИ отказват да ги приемат преди да е нанесал в трудовата ми книжка и сега се чудя каккво да правя>Ако някои може да ми даде съвет как да постъпя и към кого да се обърна ще съм благодарня на всеки откликнал.

Общи условия

Активация на акаунт