Въпрос за Бюрото по труда

  • 215 923
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 420
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Здравейте, преди 6 месеца започнах работа, преди това 9 месеца бях регистрирана в БТ и получавах обезщетение. Ако сега остана без работа ще имам ли право на обезщетение отново ?

Не, нужно е отново поне 9 месеца осигурителен стаж и тогава ще вземате само минимално обезщетение за 4 месеца.

# 421
  • София
  • Мнения: 11 116
Здравейте, преди 6 месеца започнах работа, преди това 9 месеца бях регистрирана в БТ и получавах обезщетение. Ако сега остана без работа ще имам ли право на обезщетение отново ?

Не, нужно е отново поне 9 месеца осигурителен стаж и тогава ще вземате само минимално обезщетение за 4 месеца.

Благодаря!
А колко е минималното ?

# 422
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Здравейте, преди 6 месеца започнах работа, преди това 9 месеца бях регистрирана в БТ и получавах обезщетение. Ако сега остана без работа ще имам ли право на обезщетение отново ?

Не, нужно е отново поне 9 месеца осигурителен стаж и тогава ще вземате само минимално обезщетение за 4 месеца.

Благодаря!
А колко е минималното ?

7.20 лева на работен ден.

# 423
  • Мнения: 127
Здравейте!В момента съм на борсата до септември,след като ми свърши мога ли да кандидатствам за някакви помощи или не?Ако да къде да питам?Какви документи са необходими?Предварително ви благодаря!  bouquet

# 424
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Здравейте!В момента съм на борсата до септември,след като ми свърши мога ли да кандидатствам за някакви помощи или не?Ако да къде да питам?Какви документи са необходими?Предварително ви благодаря!  bouquet

Ако въпросът е за социални помощи, то се поинтерсувайте в Дирекция социално подпомагане.

# 425
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Здравейте!В момента съм на борсата до септември,след като ми свърши мога ли да кандидатствам за някакви помощи или не?Ако да къде да питам?Какви документи са необходими?Предварително ви благодаря!  bouquet

Обърни се към Социалните по адресна регистрация и питай там дали може да вземаш нещо и какви документи искат...

# 426
  • Мнения: 41
Здравейте отново!
Приятелка е подписала договор на 29 ноември(платена и е здравната осигуровка и за ноември)миналата година, и сега края на юли ще и прекратят договора.Въпросът е дали ще има 9те месеца, за да и изплатят обезщетението от борсата?Благодаря за отговора!  bouquet

# 427
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Здравейте отново!
Приятелка е подписала договор на 29 ноември(платена и е здравната осигуровка и за ноември)миналата година, и сега края на юли ще и прекратят договора.Въпросът е дали ще има 9те месеца, за да и изплатят обезщетението от борсата?Благодаря за отговора!  bouquet

Трябва да има 9 пълни месеци в осигуряване.Ако е имала друг д-р преди това в последните 15 месеца може и да стане.Ако ли не, така като ги смятам няма 9 месеца и няма право на обезщетение.
Връщали са хора с недостатъчни 2-3 дни.

# 428
  • Мнения: 41
Благодаря много!А колко дни, се води един работен месец дефакто?

# 429
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Благодаря много!А колко дни, се води един работен месец дефакто?

Е зависи кои месеци от годината влизат в изчислението.Не случайно в трудовата книжка се пише сбор на стажа.

# 430
  • Мнения: 41
Разбирам, Благодаря отново  bouquet

# 431
  • Мнения: 41
Здравейте!Отново с въпросче Praynig
Прекратяване на договор по чл.331, ал.1 от КТ по-добра алтернатива ли е на взаимното съгласие?...имам впредвид какво е обезщетението за безработица по чл.331, за взаимното е ясно, че 4 месеца по 7,2лв на работен ден, но сега какво да очаквам.Правилно ли си мисля, че е 9 месеца по 7,2лв на р.ден Tired
Мерси за отговорите  bouquet

# 432
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Здравейте!Отново с въпросче Praynig
Прекратяване на договор по чл.331, ал.1 от КТ по-добра алтернатива ли е на взаимното съгласие?...имам впредвид какво е обезщетението за безработица по чл.331, за взаимното е ясно, че 4 месеца по 7,2лв на работен ден, но сега какво да очаквам.Правилно ли си мисля, че е 9 месеца по 7,2лв на р.ден Tired
Мерси за отговорите  bouquet

По-добре е, защото е по инициатива на работодателя. Виж тук: http://www.noi.bg/benefits/benefits/101-unemployment/625-pokso
Освен това се дължи обезщетение от работодателя на лицето, поне 4 БТВ.

# 433
  • Мнения: 41
Да, мерси много!До колкото разбрах дори и по този член ще взимам 7,2 до 7,4 на р. ден, понеже са ме осигурявали на 400лв, но с тази разлика че ще ги взимам 6 месеца, заради стажа...пак е по-добре Simple Smile, но пък и със 160лв на месец Crazy, най-вероятно ще изкарам месец , два и ще почна друга работа newsm78

# 434
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Да, мерси много!До колкото разбрах дори и по този член ще взимам 7,2 до 7,4 на р. ден, понеже са ме осигурявали на 400лв, но с тази разлика че ще ги взимам 6 месеца, заради стажа...пак е по-добре Simple Smile, но пък и със 160лв на месец Crazy, най-вероятно ще изкарам месец , два и ще почна друга работа newsm78

Ако е на 400лв, то ще вземаш около 12 лева на ден, но ако си осигурена на тази сума за 24 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт