Въпрос за Бюрото по труда

  • 215 957
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 36
Е ти ме уби, мисля, че от октомври ми е прекратен договора, но просто документа ми е в НОИ, не знам точно, коя дата беше. Въпроса е, че когато ходих втори път до НОИ, да декларирам, че ми е изплатена последна заплата или нещо такова, ми казаха 16 декември, пък сега няма нищо.. Само по някакви 30 лева на десетина дни, които нямам идея от къде са

# 586
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Е ти ме уби, мисля, че от октомври ми е прекратен договора, но просто документа ми е в НОИ, не знам точно, коя дата беше. Въпроса е, че когато ходих втори път до НОИ, да декларирам, че ми е изплатена последна заплата или нещо такова, ми казаха 16 декември, пък сега няма нищо.. Само по някакви 30 лева на десетина дни, които нямам идея от къде са

По скоро са ти платили дните за ноември след датата на обезщетението.Ако ми кажеш дата на прекратяване ще мога да преценя.
Вземи си ПИК от НОИ и ще може да следиш он-лайн всички плащания от там - за безработица, за болничен, майчинство и т.н, коите ще ти трябват в бъдеще.

# 587
  • Мнения: 36
Окей, благодаря ти, ще намеря време да си взема. То сега май са почивни дни до другата година, но, когато имам възможност ще отида си взема.

Благодаря!

# 588
  • София
  • Мнения: 376
Здравейте, имам една чуденка - регистрирана съм в бюрото по труда с минимално обещетение за срок от 4 месеца.Искам да знам какво следва след това?Кога пак ще имам право на обезщетение newsm78...(както е тръгнало работа не мога да си намеря)Ако почна на трудов договор с изпитателен срок, водя се че работя малко и после ме съкратят ще мога ли пак да се регистрирам на борсата Embarassed

# 589
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Здравейте, имам една чуденка - регистрирана съм в бюрото по труда с минимално обещетение за срок от 4 месеца.Искам да знам какво следва след това?Кога пак ще имам право на обезщетение newsm78...(както е тръгнало работа не мога да си намеря)Ако почна на трудов договор с изпитателен срок, водя се че работя малко и после ме съкратят ще мога ли пак да се регистрирам на борсата Embarassed

Да, но зависи колко време си била и дали в 9 от последните 15 имаш осигуряване за Безработица.И пак ще е за 4 месеца на минимума.

# 590
  • София
  • Мнения: 376
Здравейте, имам една чуденка - регистрирана съм в бюрото по труда с минимално обещетение за срок от 4 месеца.Искам да знам какво следва след това?Кога пак ще имам право на обезщетение newsm78...(както е тръгнало работа не мога да си намеря)Ако почна на трудов договор с изпитателен срок, водя се че работя малко и после ме съкратят ще мога ли пак да се регистрирам на борсата Embarassed

Да, но зависи колко време си била и дали в 9 от последните 15 имаш осигуряване за Безработица.И пак ще е за 4 месеца на минимума.
  bouquet Мерси за отговора.Пак е нещо докато отнякъде изникне работа Confused

# 591
  • Мнения: 149
Zdraveite(pi6a na latinica za6toto sam ot telefona).Dnes me sakratiha skoro mi svar6i mai4instvoto za da otida na borsata kakvi dokumneti mi trqbvat i kakva suma gore dolo se polu4ava ot tam.Drugia vapros mi e 4e v trudovata mi knijka lipsva 1 ta mi rabota tui kato firmata si smeni ofisa i sa mi q zagubili ima li problem?

# 592
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Zdraveite(pi6a na latinica za6toto sam ot telefona).Dnes me sakratiha skoro mi svar6i mai4instvoto za da otida na borsata kakvi dokumneti mi trqbvat i kakva suma gore dolo se polu4ava ot tam.Drugia vapros mi e 4e v trudovata mi knijka lipsva 1 ta mi rabota tui kato firmata si smeni ofisa i sa mi q zagubili ima li problem?


По кой член те съкратиха?Без суми на осигуряване нямам представа колко пари ще вземаш.Втората година на майчинството ще ти я смятат на база МРЗ за периода.Ако пък си прекратена по взаимно съгласие ще получаваш 4 месеца по около 140лв.
Няма да ти признаят стажа, който нямаш удостоверен с трудова/осигурителна книжка или УП.
Намери стария работодател да ти я попълни наново.Ако работодател ти я е загубил да ти извади нова.

# 593
  • Мнения: 149
Sakratena sam poradi lipsa na rabota a ina4e prez celia mi trudov staj sam osigurqvane purvo na 600sled tova na 1200  i polse ve4e imamna 500 leva osigurovki

# 594
  • Мнения: 26
Sakratena sam poradi lipsa na rabota a ina4e prez celia mi trudov staj sam osigurqvane purvo na 600sled tova na 1200  i polse ve4e imamna 500 leva osigurovki


Ако не си ползвала обезщетение за безработица през последните 3 години, ще получаваш 60% от брутното ти възнаграждение, изчислено от последните 24 месеца назад.

# 595
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Sakratena sam poradi lipsa na rabota a ina4e prez celia mi trudov staj sam osigurqvane purvo na 600sled tova na 1200  i polse ve4e imamna 500 leva osigurovki


Много интересно като видят съкращение на майка на дете до 3 години...Разрешение от Инспекцията по труда има ли?
Иначе поста над мен са писали как се смята...

# 596
  • Мнения: 149
Ne dosega nikoga ne sanm bila na borsata a imam trudob staj okolo 8 god.A 6tom se vru6tat 24 mseca nazad sam bila mai4instvo i sam bila na 460 leva.Izgubenata mi trudova knijka e mnogo nazad vav vremeto 6te ima li problem?I sled kato sam bila po mai4isnto ako ,oje da mi kajete gore dolo za obez6tetenieto koeto 6te polu4avam.Mnogo blagodarq i se izvinqvam no ni6to ne mi e qsno  Embarassed

# 597
  • Мнения: 149
Ami neznam dali ima razre6enie no personala e sakraten i predpo4itam da sma na borsta sakratena ot kolkoto v ku6ti neplaten otpusk Simple Smile

# 598
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Ami neznam dali ima razre6enie no personala e sakraten i predpo4itam da sma na borsta sakratena ot kolkoto v ku6ti neplaten otpusk Simple Smile

В закона не пише и не питат кой какво предпочита Wink
Нямат право да съкращават майка на дете под 3 години по определени членове без разрешение от Инспекцията по труда, пък дори и ти да си съгласна.
Затова те питам точно по кой член и точка ти е прекратен договорът?
Така като смята ще получаваш около 230-260лв.
Стаж, за който нямаш документ няма да ти признаят и ще получаваш обезщетение по-малко месеци.

# 599
  • Мнения: 149
Blogodraq 6te trqbva da pogledna zna4i tova 4e imama izgubena trudova knijka se otrazqva na perioda meseci a ne na razmera obez6tetenie?Ami ako bqh napusnala po vzaimno saglasie otnovo li obez6tetenieto mi 6te6e da e takova?

Общи условия

Активация на акаунт