Въпрос за Бюрото по труда

  • 215 940
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 422
Зависи от това по кой член ще се прекрати договора.

# 676
  • Мнения: 1 520
Моля някой да ми каже по моя въпрос как стоят нещата: Свекъра ми работи в една фирма дълги години сега няма да му подновяват договора, фирмата смени името си и той отива на борса, колко процента взема.

Смяната на името на фирмата не води до прекратяване на трудовите договори на служителите й.
Устното уведомяване, че няма да се поднови договора му, не прекратява трудовото правоотношение, освен ако не приемем, че му е връчено предизвестие и с изтичането на срока договорът е прекратен, независимо от липсата на изрично писмено волеизявление на работодателя.

За да има право на обезщетение за оставяне без работа, лицето следва да разполага със заповед на работодателя за прекратяване на трудовото правоотношение и в трудовата книжка да е вписано прекратяването му (по кой член, алинея и точка от КТ договорът е прекратен).

# 677
Здравейте! Аз получавам парично обещетение от бюрото по туда и ми остават още два месеца до края. От бюрото на труада ми птрдлагат работа вече два пъти по някаква програма за шест месеца което мен не ме одовлетворява. Могат ли да ми спрът регистрацията и да ми прекратят обещетението като им отказвам предложенията за работа?

# 678
  • Мнения: 149
zdraveite zapo4nah rabota predi 2 sedmici i otidoh do Trudovata borsa da se otpi6a no ottam mi kazaha 4e avtomati4no izliza informaciata v noi i ne e nujno da otida vednaga a moje i sled mesec taka li e naistina..blagodaq  za otgovora predvaritelni i se izvinqvam 4e pi6a a latinica]

# 679
  • Мнения: 26
zdraveite zapo4nah rabota predi 2 sedmici i otidoh do Trudovata borsa da se otpi6a no ottam mi kazaha 4e avtomati4no izliza informaciata v noi i ne e nujno da otida vednaga a moje i sled mesec taka li e naistina..blagodaq  za otgovora predvaritelni i se izvinqvam 4e pi6a a latinica]


Ако е свършило плащането, няма нужда да се отписваш от НОИ, трябва само да си занесеш тр.книжка за оформяне на стажа. Срок за книжката няма.

Но, ако все още имаш плащане, срока да се отпишеш от НОИ е 7 дни!

# 680
  • Мнения: 149
ami kak da razbera dali ima pla6tane polu4ih si parite minaliata sedmica no za minalia mesec a za tozi vse o6te ne sam vzimala...ot borsta mi kazaha 4e nqmalo nujda da hodq v noi??

# 681
  • Мнения: 26
ami kak da razbera dali ima pla6tane polu4ih si parite minaliata sedmica no za minalia mesec a za tozi vse o6te ne sam vzimala...ot borsta mi kazaha 4e nqmalo nujda da hodq v noi??


Виж си разпореждането от НОИ. В него пише до кога е плащането.

В Бюрото по труда НЕ са компетентни относно плащанията от НОИ!  Peace За съжаление, много често дават на хората грешна информация.

# 682
  • Мнения: 80
Здравейте!Имам нужда от помощ!...този месец ми изтече майчинството...и следователно там където бях назначена се разбрахме да ме съкратят чл.325 т.1 въпроса ми е мога ли да отида на борсата-за колко време и колко парички ще вземам.Приятели ми предложиха да ме назначат при тях за известно време и след това да ме съкратят -ако се случи това по добра ли е ситуацията за мен ,примерно ще мога ли да съм на борсата за повече време?има и още нещо преди 2 години и 5 месеца пак съм била записана на борсата-има ли ограничение през колко време мога да се записвам там !? Hug

# 683
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Здравейте!Имам нужда от помощ!...този месец ми изтече майчинството...и следователно там където бях назначена се разбрахме да ме съкратят чл.325 т.1 въпроса ми е мога ли да отида на борсата-за колко време и колко парички ще вземам.Приятели ми предложиха да ме назначат при тях за известно време и след това да ме съкратят -ако се случи това по добра ли е ситуацията за мен ,примерно ще мога ли да съм на борсата за повече време?има и още нещо преди 2 години и 5 месеца пак съм била записана на борсата-има ли ограничение през колко време мога да се записвам там !? Hug

При прекратяване на по взаимно съгласие (325 т.1) имате право на обезщетение за 4 месеца по 7.20лв. на работен ден.
Ако обаче не са минали 3 години от предходното упражняване на борса, дори да ви съкратят пак ще получавате горното обезщетение.Вижте си точно датата на разпореждането от предната БТ.
Ако са минали 3 години, може да ви назначат в другата фирма и да ви уволнят...така ще получавате обезщетение според стажа и 60% от дохода.

# 684
  • Мнения: 5 577
Момичета имам едно важно питане - имам ли право на обезтещение за безработица, като съм работила 17 месеца на 2 часа?
Преди тези 17 месеца съм била на бюрото за 4 месеца?

# 685
  • Мнения: 5 577
Момичета имам едно важно питане - имам ли право на обезтещение за безработица, като съм работила 17 месеца на 2 часа?
Преди тези 17 месеца съм била на бюрото за 4 месеца?


не спомех, че за тези 17 месеца в сайта на НОИ са ми внасяни осигуровки за безработица, защото при 2 часов договор прочетох, че имало член в който не се дължат, но моят не е бил такъв

# 686
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Момичета имам едно важно питане - имам ли право на обезтещение за безработица, като съм работила 17 месеца на 2 часа?
Преди тези 17 месеца съм била на бюрото за 4 месеца?


не спомех, че за тези 17 месеца в сайта на НОИ са ми внасяни осигуровки за безработица, защото при 2 часов договор прочетох, че имало член в който не се дължат, но моят не е бил такъв

Питай директно в НОИ, защото щом имаш внасяни осигуровки за безработица трябва да имаш право на обезщетение, но не знам какъв ти е бил договора реално...

# 687
  • Мнения: 26
Момичета имам едно важно питане - имам ли право на обезтещение за безработица, като съм работила 17 месеца на 2 часа?
Преди тези 17 месеца съм била на бюрото за 4 месеца?


не спомех, че за тези 17 месеца в сайта на НОИ са ми внасяни осигуровки за безработица, защото при 2 часов договор прочетох, че имало член в който не се дължат, но моят не е бил такъв

Щом имаш осигуровки във фонд Безработица, ще имаш право. По принцип на 2 часа не би трябвало да си осигурена за безработица. Фирмата и трудовия ти договор ще бъдат проверени от финансов ревизор, който ще се произнесе дали е трябвало или не да се внасят осигуровки във фонд Безработица. Ако се окаже, че не е трябвало, плащането ще ти бъде отказано, а на фирмата ще бъдат издадени задължителни предписания да направи корекция на грешно подадените данни.

# 688
  • Мнения: 5 577
Аз видях в сайта на НОИ, че пише, че съм осигурена за ..... и безработица беше спомената.  Thinking
Утре ще питам на място

# 689
  • Мнения: 149
Ami vidqh do mai mesec mi e pla6taento i sega ako otida po kusno kkavo sledva sankcii ima li..vinata ne e moq vse pak Sad #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт