Въпрос за Бюрото по труда

  • 215 923
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 750
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Здравейте! Извинявам се предварително, ако въпросът вече е дискутиран, но не намерих подобен. Завърших преди година, но още не съм се дипломирала. Няма да имам възможност скоро да се явя на държавен изпит, а искам да кандидатствам за работа от бюрото по труда. Та...въпросът ми е следния: Мога ли да се регистрирам в бюрото по труда, с бележка за семестриално завършване или си трябва диплома? Еди ми казват че може, други че не може..вече и аз не знам.

Най-лесно е след като не работиш, да отидеш на място и да попиташ.
По принцип искат диплом за завършено образование, така че носи поне дипломата си за завършено средно о-е.

# 751
  • Мнения: 23
Работата за която ще кандидатствам изисква висше образование, и работодателят ми каза, че е проблем да съм със семестриално завършено. Обадих се по телефона в бюрото и от там ми казаха че мога, отидох до там и казаха че не мога. Това е проблемът.

# 752
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Аха, ти кандидатстваш за точно определена работа.Съжалявам да го кажа, но по телефона си попаднала на некадърна държавна служителка, която не знае какво говори.
Щом за исканата работа се изисква висше образование, не покриваш критерия, дори да си завършила семестриално.Докато не вземеш държавния изпит/и, не си дипломирана и нямаш завършено висше образование.

# 753
  • София
  • Мнения: 182
Отново имам нужда от вашите компетентни отговори.
Началото на 2015 да речем 7-8 януари детето ми ще тръгне на ясла. Трябва да уведомя работодателя ми и той НОИ за това( ако не се лъжа в 7 дневен срок?).
С фирмата, в която работех си прекратявам отношенията по чл.328 ал.1 т.4.
 
Детето ми е родено на 2 март 2013г. От датата на съкращение трябва да ми се вземат 24 месеца на зад за изчисление на обезщетението в БТ???? Втората година, от април 2014 до примерно 12.01.2015 когато ще си приключа отношенията с работодателя съм получавала 340лв. 
Може ли да ми кажете как се изчислява точно сумата, която трябва да получавам?

# 754
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Втората година от майчинството я включваш в изчислението на база МРЗ за периода. Ако те прекратят на 12.01 примерно се вземат месеците до декември включително.

# 755
  • София
  • Мнения: 182
Това е ок. Интересува ме по каква формула се смята за да мога да пресметна колко ще получавам от борсата.

# 756
  • Мнения: 93
Интересува ме нещо, понеже ми предстои регистрация в бюрото по труда, мога ли да се регистрирам по настоящ адрес - в града в който живея, понеже по лична карта адреса ми е друг?

# 757
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027


Средно 60% от дохода от предходните 24 месеца.

Може регистрация по настоящ адрес, стига да носиш бланката от общината, че адресът официално е настоящ.

# 758
  • Мнения: 3
Здравейте,можели някой да ми помогне!Мога ли да си променя датата на подписа в Бюрото по труда?

# 759
  • Мнения: 1 520
Здравейте, може ли някой да ми помогне! Мога ли да си променя датата на подписа в Бюрото по труда?
Можеш, но трябва да се обадиш на трудовия си посредник поне 1 ден предварително, за да уведомиш, че нямаш възможност да се явиш на определената дата, и да ти насрочи друга дата.

# 760
  • Мнения: 2 109
Здравейте! Регистрирана съм като безработна от началото на м. Октомври, обезщетението ми е отпуснато от 06.10.2014 до 05.06.2015. Предстои ми да замина за чужбина в началото на Януари 2015. Интересува ме как стои въпросът с прекратяване на регистрацията в БТ и НОИ, без трудов договор. Другото, което се чудя е, може ли да си възстановя регистрацията и да си взема оставащото обезщетение, след като се върна?

# 761
  • Мнения: 1
Здравейте, искам да попитам нещо - преди няколко месеца се регистрирах в бюрото по труда ( бях безработна и не взимах обезщетение и все още съм безработна) и сега искам да се отпиша, как бих могла? Благодаря!

# 762
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Здравейте, искам да попитам нещо - преди няколко месеца се регистрирах в бюрото по труда ( бях безработна и не взимах обезщетение и все още съм безработна) и сега искам да се отпиша, как бих могла? Благодаря!

Отиваш на място и прекратяваш регистрацията си - няма особени формалности.

# 763
  • Мнения: 41
Здравейте!Много, моля за пояснение!
Ще ме освободят от работа от 04.02.15г,като договора ми е по заместване от 15.05.2014г.До 15.май 2014г. ползвах обезщетение за безработица, което е използвано на 100процента...т.е.сега няма да го продължа.На предишната си месторабота напуснах на 16.11.2013г.Въпросът ми е , сега ще имам ли право на обезщетение за безработица?И ако не, какво да направя за да го получа.?Благодаря много за помощта!.

# 764
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Според мен няма да имаш пълни 9 месеца от последните 15 в осигуряване с %безработица, за да имаш право пак на обезщетение от БТ.
Дори и да ги направиш тези 15-тина дни ще получваш минималното обезщетение за 4 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт