Въпрос за Бюрото по труда

  • 215 947
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 1 095
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Моя казус е, че на сегашното ми работно място положението се променя ( не към добро) но, ако напусна няма да имам право на обезщетение. Ако след напускане ме назначат в др.фирма и там вече ме освободят ще имам ли право на обезщетение? В какви срокове това трябва да стане?

Би могло, да.
Няма срокове. За предходни 15 месеца трябва да имаш поне 9 месеца трудов стаж.

# 1 096
  • София
  • Мнения: 2 855
Здравейте, искам да попитам, калко често трябва да се подписва човек в БТ? Преди беше всеки месец на определена дата, а сега разбрах, че е на 3 месеца веднъж. Така ли е наистина? И също така ме интересува, може ли регистрирано лице на БТ в България да прехвърли тази си регистрация в Германия?

# 1 097
  • Мнения: 1 520
Здравейте, искам да попитам, кoлко често трябва да се подписва човек в БТ? Преди беше всеки месец на определена дата, а сега разбрах, че е на 3 месеца веднъж. Така ли е наистина?
Обикновено веднъж в месеца,но трудовият ти посредник може да ти даде дата и след 2 или 3 месеца.
Подписът ти е необходим не за друго, а защото подписвайки се ти потвържаваш, че си безработна и не си започнала работа към момента.

# 1 098
  • Мнения: X
Относно прехвърляне на регистрация, не съм сигурна но ми се струва че е редно да попиташ в самото бюро, вероятно ако заминеш ще те търсят за подписи, мисля че няма опция за прехвърляне , по скоро си мисля че в Германия трябва  на ново да се регистрираш. По добре попитай, най добре в бюрото.  Peace

# 1 099
  • Мнения: 18
Здравейте!Незнам дали е в точната тема,в точната група да пиша,но имам един въпрос,ако някой е на ясно да отговори  Rolling Eyes
Преди два месеца започнах работа и ми казаха,заплатата ще ти бъде 600лв,осигуровки на 8 часа,но не ми споменаха друго...след един месец ми казаха че ще одържат от заплата за осигуровки,защото по закон било 60%  заплаща работодателя,другите 40%работника Shocked Rolling Eyes
и г/д казано около 100 лв някъде,всеки месец за осигоровки,нормално ли е да е така???

# 1 100
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Здравейте!Незнам дали е в точната тема,в точната група да пиша,но имам един въпрос,ако някой е на ясно да отговори  Rolling Eyes
Преди два месеца започнах работа и ми казаха,заплатата ще ти бъде 600лв,осигуровки на 8 часа,но не ми споменаха друго...след един месец ми казаха че ще одържат от заплата за осигуровки,защото по закон било 60%  заплаща работодателя,другите 40%работника Shocked Rolling Eyes
и г/д казано около 100 лв някъде,всеки месец за осигоровки,нормално ли е да е така???

Не е нужно да се пишат еднакви въпроси в няколко теми ... Stop

# 1 101
  • Мнения: 1 520
Преди 2 месеца започнах работа и ми казаха, заплатата ще ти бъде 600 лв, осигуровки на 8 часа, но не ми споменаха друго... След 1 месец ми казаха че ще удържат от заплата за осигуровки, защото по закон било 60% заплаща работодателя, другите 40% работника...
и г/д казано около 100 лв някъде, всеки месец за осигуровки,нормално ли е да е така???
Прочети си трудовия д-вор - заплатата върху която те осигуряват е тази, която е посочена там.
Нарича се основно трудово възнаграждение.
Ако 600 лв е основното ти възнаграждение посочено в трудовия д-вор, 100 лв удържани за осигурителни вноски и ДОД, ми се струва дори малко...

# 1 102
  • Мнения: 12
Здравейте момичета! Имам следният проблем SadВчера трябваше да се подпиша за първи път, но покрай дететонямах възможност. Днес ходих в Бт и ми казаха да си взема мед. бележка 119.
Та въпросът ми е какво трябва да пише в тази бележка, дали аз съм била болна или детето?
Благодаря ви предварително.

Последна редакция: чт, 07 апр 2016, 11:06 от Nevmax

# 1 103
  • Мнения: 2
здр.искам да попитам  като сам регистрирана в бюрото по труда да се подписвам като безработна защото ми се пада да родя на 4 ноември.незнам дали да продалжавам все още .имам ли право

# 1 104
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
здр.искам да попитам  като сам регистрирана в бюрото по труда да се подписвам като безработна защото ми се пада да родя на 4 ноември.незнам дали да продалжавам все още .имам ли право

Кое да продължиш и на кое да имаш право?

# 1 105
  • Мнения: X
Ако нямаш възможност, се обиди по телефона, със сигурност имаш някакви координати на бюрото където си регистрирана. Там трябва да ти дадат информация относно бременност, бюро по труда и раждане  Peace

# 1 106
  • Мнения: 2 744
искам да попитам, понеже напускам работа по взаимно съгласие и смятам да си подам документите в бюрото по труда, та на какво обезщетение имам право. Работих на старата работа 1 година и напуснах в края ан септември и после започнах на 10 октомври, имам 10 дни прекъсване. И какви документи ще трябва да занеса в бюрото?

# 1 107
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Имаш право на минимално обезщетение по 7.20лв на ден за 4 месеца.
Трябва да носиш заповед за прекратяване, ТК, диплома за завършено образование и лична карта.

# 1 108
  • Мнения: 127
Здравейте! На 6.04 се записах в БТ.От кога ще започна да взимам пари?Май или юни?Благодаря ви!

# 1 109
  • Мнения: 534
Ако не си се регистрирала в НОИ пари няма да взимаш  Naughty
Обезщетението за безработица се отпуска от датата на освобождаване. Peace

Общи условия

Активация на акаунт