ХИПЕРИНСУЛИНЕМИЯ - да се подкрепим! Тема 7

  • 45 296
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 132
Аз избягвам захарта, но другата седмица имам рожден ден и снощи купихме фруктува захар за тортата, поне на този ден да хапна нещо сладко Simple Smile
Относно безалкохолното - като бях дете то беше забранено у дома. Родилите ми са се хранели възможно най-здравословно. Като пораснах 914-15 годишна) извън дома пиех. И така до края на януари. Сега не ми липсва.
Шоколад също имам, ако ми се дояде сладко, един от Доминикана на фирма БИО, горчив, ама нещо не ми се яде много от него ... Сушени плодове ... по 1-2 бройки, не повече от 10 гр.
Сега не се ограничавам, както в началото относно количеството пресни зеленчуци и някои плодове. Апетит си имам. Дори и болна пак добре съм се хранела. Само че сега е по 4 пъти на ден, а преди метформина по повече - примерно 6, не съм ги засичала Simple Smile

# 61
  • Мнения: 800
nadinf, не знам какви са признаците на клетъчен глад, но аз се чувствам добре и дори цял ден да не ям, не ми се е случвало да ми прилошее от глад. Освен това имам доста енергия и не се изморявам лесно. По манталитет съм холерик, така че обикновено енергията ми дори е повече отколкото околните могат да понесат.  Laughing
Що се отнася до захарта, именно наличието й в кръвоносните съдове в по-големи количества от нормалните означава, че инсулинът не си върши работата или пък няма достатъчно инсулин, за да накара мускулните клетки да я възприемат. При това тя остава в завишени количества в кръвта, което всъщност е диабетът -  от една страна гладни клетки, от друга висока КЗ. С оглед приемането на лекарства, спазването на режим на хранене и движение, е добре да се следи именно КЗ, за да не падне прекалено (при хиперинсулинемията опасността от хипергликемия не е голяма) и да се стигне до хипогликемия със съответните опасности, които тя крие. Затова при неразположение, първо проверявам дали КЗ е в норма, а оттам други възможни проблеми.

# 62
  • Мнения: 749
Ти си знаеш

# 63
  • София
  • Мнения: 1 676
nadinf, не знам какви са признаците на клетъчен глад, но аз се чувствам добре и дори цял ден да не ям, не ми се е случвало да ми прилошее от глад. Освен това имам доста енергия и не се изморявам лесно. По манталитет съм холерик, така че обикновено енергията ми дори е повече отколкото околните могат да понесат.  Laughing
Благородно ти завиждам, аз съм вечно уморена и сънлива.А за апетита да не говорим, дори след ядене пак го има  Simple Smile

# 64
  • Мнения: 800
Какво да ти кажа, insane, забелязала съм, че като съм ангажирана с нещо интересно или просто имам работа, не се сещам за храна. Но ако се чудя какво да правя, е тогава все съм гладна. Ама това май няма да е от хормоните?!

# 65
  • Мнения: 800
Къде изчезнахте всички? Дано да сте добре.
Аз днес за пръв път се качих на колело от 20 години насам. Много приятно съботно-неделно спортно занимание на открито.  Peace

# 66
  • Мнения: 749
И аз денс спортувах- с торбите, до супермаркета и обратно. Реших, че като имам толкова гориво на д-то защо да харча това на колата  Mr. Green. Взех императорски ориз да видя на какво прилича  newsm78 Сега прочетох, че бил и "ценен афродизиак", но няма за какво да се притеснявам, мен афродизиаци не ме ловят  Naughty

Благородно ти завиждам, аз съм вечно уморена и сънлива.А за апетита да не говорим, дори след ядене пак го има  Simple Smile
И аз съм уморена и сънлива и напоследък сгащих кръвното си за основен виновник- сближавам границите 90/70 #Crazy

# 67
  • Мнения: 800
Наде, пролетна умора ... ама все пак гледай да не ги сближаваш, може и от диетата да се получава това.

# 68
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Poli BK и аз си мислех миналата година пролетна умора,нооо излезе че не е това.Ставах сутрин бодра и наспана, закусвам и докато отида на работа очите ми започват да се затварят и така до обяд. Това го усещах от миналата пролет и чак като направих обременяването след 7 качени кг за 5 месеца стана ясно защо ми е така отпаднало.
Бях на гинеколог в началото на седмицата и я питах мога ли да пия инофолик,за да не си го самоназначавам.Каза щом искаш пии.Останах с впечатлението,че идея си нямаше за инофолика,но все пак не се занимава с репродуктивна гинекология,та ще и простя hahaha
И така от днес започвам и аз да пия инофолик. Само се надявам да не ми подтисне много апетита,че вече съм си в горе долу нормалните килограми-още 4 имам да свалям. Flutter
Пък ако и овуто реши да се нормализира ще черпя,че с дуфастона нещо не се получава. Whistling

# 69
  • Благоевград
  • Мнения: 2 878
Здравейте и от мен  Hug
Аз съм горе-долу добре. Тази седмица имам 6-7 км ходене, отделно 5 часа интензивни танци(бях на дискотека  Laughing), след два дни още 3 часа танци (рок концерт - Сигнал, Б.Т.Р. Laughing) и нито грам надолу  #Cussing out Цяла седмица се мъча на салати с месо, салата с филия хляб, закусвах кисело мляко с трици, но ниииииииииищо!!! Все си мисля, че от антибиотика не мога да смъкна тея 3 кг  #2gunfire
nadindf , и аз съм с ниско кръвно, моето е 90/65 перманентно, но пада и повече надолу. Сутрин едвам се надигам от леглото, но като закуся ми е по-добре и не съм толкова замаяна. Към кафето не искам да привиквам, защото не ми и харесва, но онзи ден ми се наложи да пиина мляко с малко нес и захар, че едвам си стоях на краката   Confused
Може би днес ще имам повод да ви се похваля - преди малко получих някакво кървене, да видим дали ще е цикъл  Laughing Пих дуфастон тези дни, дано да дойде вече  Praynig

# 70
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Тина не се чуди възможно е да задържаш и от АБ.Аз така задържах 4 седмици на 64кг и после за 3 дена изчезна кило и половина и то рязко без да си променям храненето.Аз съм така като пия и  дуфастона.В началото след като ми дойде М бутам килце,две и после след 16 ден като почна да го пия и задържам кг за 2 седмици. А пък в комбинация дуфастон с АБ си стана мазало направо мин.месец. ooooh!

# 71
  • Благоевград
  • Мнения: 2 878
Момичета, много ми е гадно  Cry Реших да си извадя летните дрехи от гардероба и от 12 панталона, само един ми става и то го закопчавам с триста зора и естествено отвсякъде стърчат сланини...Миналата година по това време майка ми ми подари дънки за рд-то, които ми бяха малко широки, а сега не мога изобщо да ги закопчая...Три килограма съм нагоре и не мога да се вмъкна в старите ми дрехи  Cry Cry Cry Омръзна ми вече  Cry Имам пълен гардероб с дрехи и нищо не ми става  Cry Тъпите лекари само ме залъгват, че нещата ще си дойдат на мястото...Кога? Казаха ми, че ще ми дойде цикъл от само себе си, да бе да, наложи се да пия дуфастон, че да ми дойде. Отделно постоянно ме тъпчат с Аб заради бъбречните инфекции, и да искаш да отслабнеш, не става и не става. Започнах да се движа повече, намалих сладкото, не ям пържено, хлябът също намалих, ям само ръжен или със 6 семена, пия вода като побъркана, дори се принудих да си купя овесени трици и да ги ям на закуска, а изобщо не са ми вкусни. Онзи ден бяхме на дискотека и нито едно момче дори не се загледа в мен, а бях с още 3 приятелки и около тях се въртяха по 3-4-ма на всяка, а мен никой не ме погледна и защо - защото съм дебела, а те са като вейки. Защо трябва да изглеждам така...Писна ми постоянно да съм на лекарства и дори един ден да не кажа Днес нищо ми няма. Писна ми вече!!!! Разбирам, да беше от лакомия, да не се ядосвам, че са ми отеснели дрехите, ама като не е... Cry Cry Cry Cry Cry Не знам какво да правя вече  Cry

# 72
  • Мнения: 294
Няма да се отчайваш, мила. Всички минаваме през това  Hug
Просто си повтаряй, че това е пътят, резултатите рано или късно ще се появят. Когато въздействаш по всички възможни начини - спорт, диета, метформин, няма как пустият инсулин да не се смъкне, а оттам да си дойде всичко на мястото. От личен опит - възможно е. Не се предавай и ще успееш.

# 73
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Тина не се оставяй да потънеш в дупката spoko
Нещата ще се наредят.Ще срещнеш момче което те харесва заради теб самата,кг в повече или по-малко няма да му правят впечатление,ще те обича и подкрепя във всичко.
Килограмите се свалят.Трябва само да вярваш,че ще се справиш-това е половината от успеха.
 Hug

# 74
  • Мнения: 749
tina_star както казва Ина всички сме минали през това- от незакопчаването на дрехите, до отношението на хората. Не обръщай внимание на нищо, защото това не само, че не ти помага, а и ти пречи. Дай си повече време да станат нещата, година-година и половина. На никой не му е лесно да не вижда резултати и да има чувството, че тъпче на едно място, но намериш ли правилното решение за теб като комбинация храна- спорт, това което действа за теб, проблема ще е наполовина решен. Всичко друго ще е въпрос на време  Peace

Аз тези дни поспрях с диетата, защото чакам МЦ и ако съм тогава на диета надебелявам още повече. Ще изчакам да мине и после пак хващам бика за рогата  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт