Въпрос до зъболекарите от форума!

  • 291 695
  • 1 767
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 272
Здравейте! Имам въпрос към стоматолозите. Къде мога да махна стари амалгамени пломби безопасно- без да ги изстъргват с борчета , а да го изрязват около тях. Благодаря!!!

# 106
  • Мнения: 168
Здравейте! Ще съм благодарна, ако някой стоматолог ми отговори какво се прави, ако има перфорация или спукване на корена (или и двете в комбинация). Също ме интересува кога се налага да се постави щифт в канала на корена.
Благодаря предварително за отговора!

# 107
  • Мнения: 13
За мое съжаление имам изваден зъб. При положение, че съседните зъби на този, който е изваден са умъртвени, кое е по-подходящото решение - мост или имплант? При всички положения съседните зъби ще трябва да се облекат в коронки.
Прочетох ужасяващи неща при евентуално отхвърляне на имплант и малко се изплаших. А ако сложа мост, има ли вероятност той допълнително да навреди на съседните зъби, които са с доста големи пломби?
Също така ако избера варианта мост, ще се наложи и умъртвяване на мъдреца, за да може моста да бъде захванат и на него и да не ми създава проблем ако евентуално го оставя жив под моста.
Заслужава ли си да умъртвявам още един зъб, макар и мъдрец, за да сложа мост или да избера вариант имплант за липсващия зъб, а върху другите два просто да сложа коронки?

# 108
  • Мнения: 894

Заслужава ли си да умъртвявам още един зъб, макар и мъдрец, за да сложа мост или да избера вариант имплант за липсващия зъб, а върху другите два просто да сложа коронки?
За коронките се пили точно толкова,колкото  за мост.Съвет-направете си мост.Моста не вреди на зъбите,напротив запазва зъби с големи обтурации да не се разполовят или отчупят.

# 109
  • Мнения: 13
Благодаря! То и аз май започнах да клоня към този вариант, макар изобщо да не ми се искаше да умъртвявам още един зъб.
Странно, винаги съм си мислела, че импланта е най-доброто като вариант, но не знаех, че ако го отхвърля може да се сдобия с редица инфекции. А и самата процедура май е доста бавна

# 110
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И аз имам въпрос към зъболекарите. На сина ми единия му постоянен зъб расте на криво, може ли да се направи нещо, докато зъбчето расте. Говорих със нашия зъболекар и той ми каза да изчакам да израстат постоянните зъби и тогава да мислим как да го оправяме. Не е ли по добре да се предприеме нещо сега докато зъбчето расте, за да се намести в правилната позиция вместо след като израсте на криво и бъде затиснато от другите зъби да се налага да носи шини години наред за да се коригира?

# 111
  • Мнения: 63
Здравейте! Венците ми при кучешките и резците се отдръпват,а при кътниците са зачервени. Какво мога да направя,за да ги заздравя?

# 112
  • Мнения: 894
Sunny* Hug
Отидете на преглед.Необходимо е колегата да види това което описвате.

# 113
  • Мнения: 168
Здравейте! Ще съм благодарна, ако някой стоматолог ми отговори какво се прави, ако има перфорация или спукване на корена (или и двете в комбинация). Също ме интересува кога се налага да се постави щифт в канала на корена.
Благодаря предварително за отговора!

Цитирам въпроса отново с надежда, че някой компетентен ще се включи.

# 114
  • Мнения: 894
Здравейте! Ще съм благодарна, ако някой стоматолог ми отговори какво се прави, ако има перфорация или спукване на корена (или и двете в комбинация). Също ме интересува кога се налага да се постави щифт в канала на корена.
Благодаря предварително за отговора!

Цитирам въпроса отново с надежда, че някой компетентен ще се включи.
Здравейте! Ще съм благодарна, ако някой стоматолог ми отговори какво се прави, ако има перфорация или спукване на корена (или и двете в комбинация). Също ме интересува кога се налага да се постави щифт в канала на корена.
Благодаря предварително за отговора!

Цитирам въпроса отново с надежда, че някой компетентен ще се включи.
При перфориран или счупен корен-екстракция/вадене/
Щифт се слага за да се стабилизира зъба и се изгради или облече в корона

# 115
  • Мнения: 168
Благодяра Ви за включването!
Щифтът е само в корена, не е метален. Това с каква цел се прави?

# 116
  • Мнения: 894
Благодяра Ви за включването!
Щифтът е само в корена, не е метален. Това с каква цел се прави?
Щифт се слага за да уплътни канала на корена

# 117
  • Мнения: 168
Много Ви благодаря за отговорите!   bouquet

# 118
  • Мнения: 63
Ivllin,благодаря за бързия отговор!  bouquet
Ходих за този проблем преди година,че и повече.Отговорът беше,че е от кърменето. Изписа ми да жабуря с Елудрил.
Аз на моя глава приемах 1 месец зелени водорасли и още един месец комплекс от витамини,за да запълня липсите в организма си. Знам,че липсата на витамини се отразява на венците. Не съм забелязала заздравяване,но поне и не се влошава.
 

Последна редакция: пн, 26 ное 2012, 09:30 от *Sunny*

# 119
  • Мнения: 894
Sunny*
Когато сте били бременна има изменения във венците които са продиктувани от бременността.Тогава лечението е едно.Сега възпалението може да бъде от друго естество причини много може да се наложи да пиете някакъв атибиотик  затова ви предложих личен преглед  Hug

Общи условия

Активация на акаунт