Южна Корея

  • 20 677
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте!

Аз живея в Южна Корея. Много бих се радвала да се запозная с Българи, живеещи тук като мен.
Моля само мили хора да се представят.

# 1
  • Мнения: 7 605
Моля само мили хора да се представят.
Laughing  Разсмя ме  Laughing

Има една мама във форума, която живее там. Аз живях там преди години и случайно срещнах българи - това в Сеул. Оказа се че имало доста българи пилоти, които работят за Асиана. Чрез българското посолство не успя ли да се запознаеш с други българи?

# 2
  • Мнения: 568
Здравей, Лорен! Аз живея в Сеул. Тук има доста българи - повечето са студенти, а бг мамите сме само 3  Confused Ти от скоро ли си тук?

# 3
  • Мнения: 0
Радвам се, че някой все пак се включи и в тази тема:)И много благодаря!
Тъкмо започнах да си мисля, че мили ли са хората или не, всъщност няма никакво значение, важното е да има какво да споделят за Корея.

Аз съм тук от 30.04.2010, визата ми е до 04.2012. Живея в Уйжонгбу, някъде на 40-50 мин. път с кола от Сеул.

Не съм ходила до посолството, само ходих до българският ресторант в Итеуан:) . Тогава и срещнах двама българи за пръв път от както съм тук и това бяха собствениците на ресторанта. Били ли сте в ресторанта? Какво мислите? На мен страшно много ми хареса.

Разкажете ми моля с за вас, за вашите познати тук с няколко думи, интересувам се от всички, живеещи или живяли на тази територия:). Например как се озовахте точно в Корея?
Аз ще ви разкажа също, после.


# 4
  • Мнения: 7 605
Ау, не знаех че има български ресторант, но може и да е открит след като аз бях в Корея. Посещаван ли е? Корейци ходят ли там?

Аз живях в Сеул (Инсадонг) през далечната 2003 година и пазя много мили спомени. Озовах се там, защото пратиха мъжът ми там (служебно) и аз го придружих. Културният шок беше огромен, въпреки че живях "на запад" и че бях посетила азиатски държави преди това, но Корея е много различна от южно-азиатските държави. Определено беше невероятен период от живота ми и още сме в контакт с приятели от там, корейци и други екс-патс.

Яд ме е, че забравям все повече от наученият тогава корейски. Трябва да упражнявам хангула, определено.

# 5
  • Мнения: 0
Браво на теб Татяна, за Хангула Simple Smile Аз не бива още да се предавам, не бива..

За ресторанта разбрах, че са го открили преди 8 години, разминали сте се за малко. Иначе за пръв път чух за него от една корейка и е много много посещаван. От корейци също.

Тук България е позната държава на всички. Давали са дори реклама на БГ по телевизията, в която са ни показали като живеещи много природосъобразно, с качествна продукция и красива природа  Simple Smile Дори чух,че има кисело мляко с името България в Корея Heart Eyes

Наскоро ми попадна едно корейско списание, което се казва "Abroad". Бях много приятно изненадана, когато разлиствайки списанието, наред с дестинации като Токио и островите Фиджи, се показа и нашата мила България, заемаща почетно място и то с немалко страници, посветени на нейните красоти.

Аз също съм тук временно, но честно казано ако имах шанс да остана за по-дълго време от 2 години или дори и за постоянно, не бих се двуомила. Само дето мъжо нещо не ми одобрява идеята Sad

До скоро  bouquet

# 6
  • Мнения: 0
В какъв смисъл Корея е много по различна от другите Южноазиатски държави? Аз не съм била в други Азиатски държави, дойдох тук след Щатите. При мен културния шок там беше много по-голям, тук много по лесно ми е да живея, незнам .. Липсваше ми само простора, прострнаството в началото, вече не.

Само този Хангул беее, как си го учила Татяна, курсове ли си посещавала или частни уроци, просто е удивително Laughing

# 7
  • Мнения: 7 605
Да, посещавах частни уроци, организирани от фирмата на мъжът ми, бяхме всичките екс-патс и аз. Хангула никак не е труден, 24 знака са, не е като китайския с хилядите символи  Wink

А ти щом си била в Щатите, значи говориш сигурно добре английски и можеш да научиш някой кореец на английски и той/тя теб на корейски, в замяна. Много искат да учат английски, милите.  Grinning

В какъв смисъл различен? Ами манталитета е много различен, особено в деловия живот един чужденец трябва да научи много за техните разбирания и нрави. В други държави, изключвам Япония, не е толкова различно чак. Живяхме и в Манила - там беше като в Европа или САЩ, с малко екзотика, топло време и ниски цени  Laughing  А Корея някак си ми се стори като различен свят. И яденето е много различно. Чуждестранното ядене е много скъпо, никога няма да забравя как в един супермаркет с вносни стоки в Гангнам видях един малък буркан песто за 28евро  #Crazy

Шапка йм свалям на корейците за това, как се отнасят с клиентите. Носят ги на ръце. За мен беше културен шок като стъпих след престоя там за 1ви път в немски магазин  Laughing

# 8
  • Мнения: 0
Абе този Хангул бе. Аз азбуката я знам и горе долу мога да чета, но има едни сри4ки, комбинации от две букви, също дали  е "к" или "г" или е "б" или "п", нормално, подчертаното /с издишване, и тези които са уа,уе,уо, както и произношенията на някои от гласните, има два вида "о" нали-късо и дълго. Иначе има някои думи които много лено се пишат и четат Grinning, те ми харесват най-много Wink

Също ми звучи като едни и същи думи се повтарят постоянно и всяка дума завършва или на имнидаа или имникаа Wink Мога да науча много думи, но дотолкова, да правя и пиша цели изречения, в скоро време не се виждам изобщо.

Колкото до английския език, даа, така си е, искат да учат много и да се упражняват. Запознах се веднъж с едно младо момче, с което щяхме да разменяме английски срещу корейски, но той не се интересуваше да обяснява, подари ми един учебник за начинаещи и каза, че бил много елементарно направен (учебника), после спря да идва, премести се в Сеул.

Когато пристигнах, много се учудвах, че никой от западните хора, с които се запознах не е научил почти нищо, а то излезе, че и аз така ще кажа, когато си тръгнем ,просто уви, не можах. За това ми направи такова впечатление, когато каза, че говориш хангул Simple Smile Не го забравяй, защото това е нещо изключително- западен човек да владее азиатски език Heart Eyes Завиждам ти много да знаеш Sunglasses

Немците са също много културни хора, шока може би е бил, защото те са по делови някак си, докато тези тук изглеждат напълно естествени когато ти сервират и те обсипват с толкова много внимание и уважение. Аз се прибирам в България за 2 седмици наскоро и там очаквам такъв шок Joy  дано нещата да се окажат по добри от преди 3 години, когато напуснах страната ooooh!

Последна редакция: пн, 28 мар 2011, 12:52 от Loren

# 9
  • Мнения: 7 914
Искам да споделя нещо, което силно ме впечатли:



# 10
  • Мнения: 568
Звездичка, от къде го изрови това видео? Много впечатлявашо, наистина! Познавам момичетата, които водят курсовете в специалността Българистика тук и съм много горда с хъса и старанието, които влагат в работата си с корейските студенти! В момента работят по подготовката за пиеса за 24-ти май  Peace

Българският ресторант "Зелен" е много популярен тук, не само сред българите и корейците, а и сред всички чужденци изобщо. Храната е много вкусна, приготвена здравословно и поднесена красиво. От миналата година собствениците отвориха още един ресторант близо до посолството и българските сбирки се организират там. Има и кътче с български книги.

За корейските писменост и език... Аз пиша и чета доста добре, но говоренето ми е много оскъдно. Отренирала съм няколко фрази, които използвам в ежедневието и мисля, че се справям доста добре, защото по лафките и пазарите все ме хвалят, но почти съм изгубила надежда, че някога ще се науча да говоря свободно. Сега, обаче, заради бебчо трябва да се понапъна и да се напиша на курс, защото след някоя и друга година като проговори, има риск да не му разбирам  Sad


П.П. Малко набързо и накратко ще се включвам по темата, че бебо никак не търпи да се заседявам пред компютъра...

# 11
  • Мнения: 7 914
Хайде още едничко:



Лично мен ме трогна до сълзи песента. Не съм очаквала, че азиатци могат да пеят толкова добре на български език.


Дано и от пиеската има видео. С удоволствие бих го гледала и много съжалявам, че не  бих могла да го гледам лично... Confused

( Просто всичко свързано с Южна Корея ми е адски интересно...)

# 12
  • Мнения: 0
Мерси звездичка! Ще ги изгледам малко по-късно.Временно спирам да пиша по темата. Само да попитам какво избирате да занесете на близките си от Корея като подаръци. Също така ако може да ми кажете някакви местни неща за почерпка, имате ли любими такива? Благодаря Simple Smile

 

# 13
  • Мнения: 2
Здравейте, предстои ми заминаване за Южна Корея. Ще бъда в гр. Поханг. Няма да ми е за първи път да пътувам до там, но за първи път мислим с мъжа ми да пуснем детето в корейска детска градина. Има ли мама с дете в детска градина в Корея?

# 14
  • Мнения: 0
Искам да попитам за работа в корея и заплащането

Общи условия

Активация на акаунт