Дай Боже всекиму такова раждане!

  • 2 126
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 143
Никси  Браво на теб ! Много добър постинг !  newsm10
Внасяш лъч светлина в главите на разтревожените за раждането мами
Да ти е жив и здрав бебока и мноого да ви радва   bouquet

# 16
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Честито бебче!  bouquet
Дай боже всекиму / на всички бъдещи мами/ такова раждане наистина!

# 17
  • Мнения: 224
Раждането и при мен мина по-същия начин - бързо и безболезнено.
Раждане: болка от 1 до 10 - 3
Зъболекар  - 10 х 10

# 18
  • Мнения: 804
Благодаря за хубавия постинг newsm51 Иамаме нужда да четем и положителни емоции от раждане като твоето, дай Боже всеки му такова.
  Честит ти Гого, мнго да ви радва  love001
 

# 19
  • Мнения: 390
И моето раждане беше лесно. В деня на термина нямах никакви признаци за раждане и малко започнах да се притеснявам да не пренося, но в 6.30ч след обед както се разхождахме с моя мъж почувсвах лек дискомфорт(но в никакъв случай не мога да кажа, че беше болка), нещо като разбъркан стомах. В една книга бях чела, че родилните контракции задължително са придружени с болки в кръста и зачаках болката, но нищо такова не се случи. В 10.30ч отидохме в болницата и се оказа че съм с 6 см разкритие. Едва когато ми сложиха система с окситоцин, тогава започна наистина да боли, но не беше нещо което не може да се изтърпи. В 1.20ч родих само с 2 шева. Grinning

# 20
  • Мнения: 1 666
Първо - честито!
И наистина "Дай Боже всекиму такова раждане!" Praynig. Както и тези на  mila и dani_l   Praynig! И нали човек е егоистично животно - пожелавам си го най-вече и на себе си!

# 21
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
От известно време се каня да пусна тази тема и най-накрая ми остана време докато Гого спи.

Изкарах лека бременност с нормалните неразположения. В третия триместър започнах да се замислям за раждането. Започнах да чета из форума темите за раждането и се изплаших още повече. Имаше разказани какви ли не ужаси. Така се случи, че смених гинеколожката си в края на 8 месец, което допълнително ме изнерви и притесни.
Три дни преди термина нямах никакви изгледи за раждане. Не бях имала нито контракции, нито болки.
Отидох при новата си гинеколожка и се оказа, че имам 3 см разкритие. Пак от форума се бях наплашила, че с 3 см мога да си ходя сума ти време.
На следващия ден към 5 часа получих съвсем леки болки, хванах се като удавник за сламка и започнах да засичам. Бяха на 15 мин. Обадих се на мъжа ми да си дойде по-рано, защото имам нещо подобно на контракции.
След 1 час станаха на 10 мин, но болката едва се усещаше.
В 7 часа болките станаха като менструални с честота 5 мин. Реших да се обадя на гинеколожката, за всеки случай. Тя ми предложи да тръгвам към болницата, но на мен ми се видя безсмислено - НЕ МЕ БОЛЕШЕ. Разбрахме се да се чуем към 8 часа.
В 8 усетих вече болка, обадих и се и се разбрахме в 8 и 30 да се видим пред входа на болницата. За всеки случай реших да тръгнем в 8 и 20, за да не се налага да висим там.
Не знам за каква нечовешка болка се бях подготвила, но нямаше нищо такова.
В колата изведнъж получих напъни.
В болницата влязохме в 8 и 45. Докато се съблека и попълня документите ми изтекоха водите. Болката все още беше една идея по-силна от менструалната.
Реших, че страшното едва сега започва и започнах да се моля за упойка.
Качиха ме на магарето за тоалет, но при прегледа се оказа, че имам пълно разкритие и косата не бебо се вижда.
Нямаше връщане назад.
Влязохме в родилна зала в 9 часа, а в 9 и 16 вече гушках моето слънчице.
Родих без болка, без упойка, без клизми и бръсначи.
От все сърце пожелавам на всички вас на които ви предстои да станете майки раждане като моето!
Благодарна съм на д-р Тодорова и екипът й за помощта, която ми оказаха . Благодаря им за това, че направиха раждането ми незабравимо и изпълнено с много приятни спомени за мен и съпругa ми!






Честито да ти е живо и здраво бебчето.
Искам само да кажа, че при мен протече 1:1 като при теб!!!!!Бе6е страхотно изживяване, което заедно със съпруга ми споделихме!

# 22
  • Мнения: 949
Първо-Честито!Да ти е живо и здраво бебето!
Ти си касметлиика.
Дори и егоистично да звучи и аз си повелавам такова раждане!

# 23
  • Мнения: 2 849
Честито бебче  bouquet!Много е хубав пу-пу ,да ви е здрав и много да ви радва .Дано всички така леко родиме ! Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 2 596
Чудесно, вече не те е страх за другите нали?  Wink И аз родих така, без упойка, но се по-силни болки от теб, и за 35 минути след влизането в болницата.

# 25
  • Мнения: 82
Takova rajdane zvu4i strahotno,ti si naistina kasmetliika i kato gledam kakvo slan4itse si rodila ,mai naistina si ima6 6tastliva zvezda.Pojelavam na vsi4ki takav kasmet

# 26
  • Мнения: 528
Аз също така родих за 15 минути в Тина Киркова.Да дай боже всекиму

# 27
  • Мнения: 314
честито бебче!благодаря ти от сърце за хубавия постинг!определено бъдещите майчета тук като мен имаме нужда да чуваме добри отзиви от раждането,дай боже и ние да можем да разкажем същото!  bouquet

# 28
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Честито бебче,да ти е живо и здраво!  bouquet
Радвам се,че е минало леко и дано има повече такива.

# 29
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Първо честито ти бебче!  bouquet
А за другото-нямам думи, браво!Аз съм от онези с ужасните раждания. Cry.Но се моля ако някога имам второ дете, да имам таков раждане. Praynig
Желая го на всички бъдещи майчета от сърце и браво че сподели с нас нещо толкова хубаво. Hug

Общи условия

Активация на акаунт