Живот преди ин витро и след трансфер

  • 11 665
  • 5
  •   1
Отговори
  • Поморие
  • Мнения: 186
Здравейте!
Видях,че момиче от Форума е пуснало тема за храненето по време на стимулация.Ще я следя с интерес и реших да пусна друга тема,в която да попитам можете ли да дадете съвети каква подготовка на организма си може да направи жената /а защо не и мъжа,нали и той участва / няколко месеца преди процедурата.Имам в предвид хранителен режим, хранителни добавки и др.,с което да се подобри качеството на сперматозоидите,яйцеклетките и шанса за успех на процедурата.Има ли неща,с които не трябва да се храним,лекарства,които да не приемаме,неща които да не правим /чела съм за вредата от застояване пред компютъра,ядене на сладки работи и т.н./.Още по-интересно ми е какво мислите за начина на живот след трансфер.Тука из форума се носят легенди за ползата от яденето на ананас след трансфер,водят се спорове да се лежи или не.Какво мислите вие по този въпрос?Има ли неща,които не трябва да правим и неща,които биха подпомогнали успеха.
И накрая може ли да споделите какво мислите за тази статия тук-http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=224000

Последна редакция: нд, 27 мар 2011, 07:48 от мерилин

# 1
  • Мнения: 2 496
Здравейте, Мерилин!

По принцип всеки случай е строго индивидуален! Като цяло, 2-3 месеца преди ин витро процедура, препоръчваме прием на фолиева киселина, селен и омега 3. Желателно е всички жени пушачки да преустаняват пушенето и да не прекаляват с консумацията на алкохол. Активният двигателен режим също е от полза.
Относно начина на живот след ембриотрансфер  - не се препоръчва вземането на горещ душ или гореща вана, както и полов контакт до 2-3 дни след трансфера, за да се избегне контрахирането на матката. Също така трябва да се избягват прекомерни физически натоварвания. Относно споровете дали да се лежи или не, ние препоръчваме покой в рамките на няколко часа след трансфера, но не и след това.
Надявам се, че успях да внеса яснота по поставения от Вас въпрос!
Успех!

С поздрав,
Д-р Мария Коновалова, акушер-гинеколог АГ Болница "Д-р Щерев"

# 2
  • Поморие
  • Мнения: 186
Здравейте,д-р Коновалова!
Благодаря ви за изчерпателния отговор.Имам още един допълнителен въпрос.Селенът ,а мисля че и омега 3 са антиоксиданти.В такъв случай подсилването на имунната система точно преди опита няма ли да попречи на имплантацията след това?
Поздрави!

# 3
  • Мнения: 2 496
Здравейте, мерилин!

По принцип антиоксидантите имат за цел да поддържат един добър баланс в организма. Те не са имуностимулатори в чист вид. И все пак, за да сте напълно спокойна, (което е много важен фактор по време на процедурата ин витро оплождане), Ви препоръчвам да приемате само фолиева киселина.
Успех!

Поздрави,
Д-р Мария Коновалова, акушер-гинеколог АГ Болница "Д-р Щерев"

# 4
  • Поморие
  • Мнения: 186
Здравейте,д-р Коновалова!
Благодаря ви за съвета,ще се вслушам в него.Искам да попитам още нещо.От скоро чета из форума,а и във форума на зачатие,че в една клиника в София изписват прием на мелатонин преди процедура за подобряване качеството  на яйцеклетките.Една от потребителките тук обяснява,а може би така й е било обяснено ,че това е хормон на съня,който "връща младостта" и кара яйчниците да отделят по-млади яйцеклетки.Бихте ли коментирали това.Ако мислите,че не е колегиално да коментирате методите на лечение на своите колеги ви разбирам ,но би ми било интересно да споделите какво мислите вие и екипа на болницата.

# 5
  • Мнения: 2 496
Здравейте, мерилин!

Становището на нашия екип относно приложението на различни видове хранителни добавки е следното: да не се назначава прием на хранителни добавки, субстанции и медикаменти, за които няма достатъчно клинични проучвания, доказващи благоприятния им ефект върху човешкия организъм.
Изборът е Ваш!

Успех!

Поздрави,
Д-р Мария Коновалова, акушер-гинеколог АГ Болница "Д-р Щерев"

Общи условия

Активация на акаунт