лятни занимални 2011

  • 23 936
  • 127
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 11
Цитат

Моят син от първи клас ходи сам на извънградски мероприятия, за съжаление, обаче, никога не е ходил с класа си заради такива необосновани родителски страхове.

Това е малко грубо. Има нормален и прекален страх. Моят идва от собствения ми и от опита на майка ми, която е начална учителка и от която знам колко трудно е да опазиш децата в обстановка извън обичайната им.

Но всеки има право сам да преценява  Peace

Е, не съм искала да  е грубо, сори  Peace . Провокира ме това изречение: "Стига бе, не те ли е страх да я пратиш сама на зелено училище все още?"
С него най-много да увечлиш притеснеията на fermina_dassa, защото всеки родител се притеснява/го е страх, и на мен ми е притеснено и ако така се говореше около мен никога нямаше да го пусна сам.

Ами пуснах я вече, записахме се от 19 до 25 юни на езиково зелено училище. И честно казано, да, страх си ме е малко, но това си е право на всяка майка все пак, нали така. Успокоявам се, че тя е отговорно дете, никога не е била твърде буйна и ще слушка Simple Smile

# 91
  • Мнения: 455
pollyj , би ли споделила кое е това езиково зелено училище?

# 92
  • Мнения: 47
Читалищата правеха и са това, което днешните занимални правят. За съжаление интереса към тях спадна през последните години и те сами имат вина - първо изобщо не поддържат базите си, разчитат на стара слава, в тях работят някакви хора, за които е важно времето да мине. Абе няма хъс и желание в тези хора. Някои дейности са по-евтини в тях, но ако срещу 6 лв. ще седи там, а за 10 -12 ще е в съвременна занималня (говоря за тези, които се развиват като такива) - предпочитам занималнята. Ние преди да решим въпроса с лятото ПЪРВО обиколихме няколко читалища в района - е, сорррри. Последваха занималните и детските центрове. Защото ние за училището терзания нямаме, но свободното време на детето държим също да е уплътнено качествено.
Всъщност изпитвам една носталгия към дейността на читалищата и много ме е яд, че така се случва с много неща в страната след "демокрацията". Айде, че забих на друга тема.

# 93
  • Мнения: 1 734
Какво е мнението ви за летните занимални към читалищата. Приятелка сподели, че в читалището до тях предлагат лятна занималня с такса 6 лв./ден за дете ( от 9 до 17 ч. ), като се плаща ден за ден. Обяда детето си носи от вкъщи. Аз проверих в близкото до нас читалище, още не е сигурно дали ще се сформира група, толкова ли няма желаещи newsm78.

А това е една много добра идея! Да не говорим, че е и по-евтино. Ще проверя в читалището до нас как стоят нещата. А някой знае ли, дали в Двореца на децата не организират нещо подобно? Трябва и там да проверя.

# 94
  • София
  • Мнения: 6 148
В кварталното читалище няма подходящи условия, в които детето да прекара толкова време. Трябва да седи 8-9 часа на чин и всичките му занимания да са съобразени с това. Вярно е, че през учебната година повечето са на такъв режим и издържат, но пък нали е ваканция - нека отдъхнат децата.

# 95
  • Мнения: 70

Е, не съм искала да  е грубо, сори  Peace . Провокира ме това изречение: "Стига бе, не те ли е страх да я пратиш сама на зелено училище все още?"
С него най-много да увечлиш притеснеията на fermina_dassa, защото всеки родител се притеснява/го е страх, и на мен ми е притеснено и ако така се говореше около мен никога нямаше да го пусна сам.
[/quote]

Разбира се  bouquet
Аз самата осъзнавам, че този страх по отношение извънкласните занимания е крайно ирационален. Защото когато са в училище, условията за съхранение на живота и здравето им не са много по-добри.
А възпитаването на детето като нормален и самостоятелен човек изисква да преглътнеш собствените си страхове и да му дадеш повече свобода.

А за читалищата - за съжаление мога да добавя негативно мнение. Миналото лято най-добрата ми приятелка пробва със сина си такъв тип лятно занимание и остана крайно разочарована. Знам, че беше някъде в западните квартали, тя е до Арената.

Честит ден на детето на всички  Simple Smile

# 96
  • Мнения: 14
Честит празник на нашите деца...да им е весело и щуро лятото!!!   bouquet

Днес, моето Слънце вече грее в  Двореца на Децата.  Simple Smile (имат хубава програма),
а от понеделник е в Образователен Център МеДиа на Витошка....
И миналата година беше там през лятото...много сме доволни...и двете... Wink

п.с.
Колкото до зелено училище....не се притеснявайте толкова много, мили мами. Децата се справят сами и се забавляват ужасно. Още от 1 ви клас ходим на зелено арт училище или езиково, но винаги съм много внимателна при избора и избирам само доказали се и по препоръки.
Например на Зелено училище с учителката им от училище не я пуснах защото нямаха никаква ясна и подготвена програма и тяхната класна трябваше да носи отговорност за 25 деца. ( В последствие се оказах права)



# 97
  • Мнения: 47
Очевидно от Медиа са се активирали по темичката във форума....ама мнооого прозрачно, бе хора, мноого.

# 98
  • Мнения: 11
pollyj , би ли споделила кое е това езиково зелено училище?

Здравей Албена, извинявай за малко закъснелия отговор. Тук можеш да го видиш зеленото училище: http://md-2001.com/index.php?option=com_content&task=view&am … =111&Itemid=1
За жалост не мога да ти кажа дали още има свободни места, можеш да си им звъннеш да ги питаш. На мен ми ги препоръчаха приятели, а и няма да можем да отидем някъде цялото семейство това лято, така че реших, че заслужава поне нещо такова да и измисля мънинката ми - много добре се справи през учебната година и така ни радва Simple Smile
За сега нямам отзиви от първа ръка, но като се върне ще разказвам. Успех и на вас! Simple Smile

# 99
  • Мнения: 284
Извинявам се, ако повтарям някой, но ето още един вариант:
http://www.stcrd.com/
Посещаваме в момента центъра в Белите брези, цената е 5 лв. на ден, ако искате храна /в близкия ресторант/ - още 5 лв. Организирани са на групи по възраст, имат различни занимания в различни зали, но не мога да споделя подробности, защото не мога да измъкна информация от дъщеря ми. Факт е, че сутрин отива с удоволствие, а вечер я взимам доволна.

# 100
  • София
  • Мнения: 1 255
http://bah-bg.org/story/pages/bg/priklucenia/detski-lageri-2011/beglika.php

Миналата година моята госпожица беше на такъв лагер и се върна супер доволна. Най-вероятно и тази година ще повторим. По цял ден караха каяци и колела, спяха на палатки край язовира. Като се върна определено имаше здрав и отпочинал вид.

# 101
  • Мнения: 148
И аз имам едно предложение за лятна занималня в района на Овча купел, Красно село, Красна поляна и околността Wink Пускам го чак сега, защото исках да видя как се чуства сина ми там. Много е доволен и много се забавляват .Таааа, ако някой го интересува това е сайта им Wink http://facility-bg.com/index.php

# 102
  • Мнения: 70
Мами,
Вярно ли е, че държавата е отпуснала финансиране за въвеждане на целодневно обучение и за втори клас? Т.е. в училищата да можеш да си запишеш детето на занималня?
Гледах един стар дебат по БТВ отпреди 2 години и репортажът от "държавната" занималня ме покърти.

# 103
  • Мнения: 11
Аз гледах дебат, в който обсъждаха дали занималнята да не стане задължителна за всички деца. Но честно казано не съм сигурна, че това е добра идея...

# 104
  • Мнения: 47
Задължително, под строй, равнис, мирно.... не става. Трябва да имаме избор и никой не може да ми каже как и къде ще ангажирамвремето на детето си. В училище да бъде, съгластан съм с две ръце, но в  90% от случаите не става. Те нека осигурят възможности, родителите да преценят, но да ми седи с още 20-25 викащш, крякащи и необуздани деца, защото учителите са уморени и отегчени до смърт.... Naughty Скоро една учителка сподели с нас, че са изключително демотивирани за работа в занималните в училище и само "бавят" децата. Така че избора е наш.

Общи условия

Активация на акаунт