Миене на косата с шампоан при боядисване?

  • 22 439
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 311
Много  години  си миех(и то по няколко пъти  )косата  със шампоан след  боядисването.То  беше  търкане,миене.... Mr. Green
Скоро  разбрах,че  не е  необходимо и вече не я  мия.Много  съм  доволна.Косата  е  жива  .лъскава и  чиста.
Да  ви  спомена и  един трик за хубава коса.Понеже амоняка в боите ''отваря'' косъма за да  навлезе боята,аз  слагам и няколко  капки течни  витамини и масла(аз имам от  тези конските смесени с бадемово масло за тази цел).Подхранва отвътре и  при измиването после с вода,не  остава нищо  мазно. С един куршум-два заека  Laughing Laughing Laughing
Браво!Това е много хитро ,а и не сте фризьор и сте се сетили!   Peace

# 31
  • Мнения: 5 832
Винаги я мия с шампоан  след боядисване, но последния път реших да пробвам да я измия само с вода. Първо, че скалпа ми остана кафяв, второ, че седеше като мръсна и трето- умрях от сърбеж по скалпа. Изтърпях така точно един ден и на другия я измих с шампоан. Сърбежа изчезна. Тая боя, останала по самия скалп не продължава ли да взаимодейства с кожата? От там ще да е събрежа.

Последна редакция: чт, 21 фев 2013, 15:37 от Синьорита Мърморита

# 32
  • София
  • Мнения: 10 353
Винаги я мия с шампоан  след боядисване, но последния път реших да пробвам да я измия само с вода. Първо, че скалпа ми остана кафяв, второ, че седеше като мръсна и трето- умрях от сърбеж по скалпа. Изтърпях така точно един ден и на другия я измих с шампоан. Сърбежа изчезна. Тая боя, останала по самия скалп не продължава ли да взаимодейства с кожата? От там ще да е събрежа.

Преди години когато се боядисвах винаги отмивах боята с маска или балсам, никога след боядисване не ми се омазнявала по-бързо, а косата ми е доста мазна.
От 2 месеца се боядисвам пак, другия път ще добавя масла в боята не се бях сетила, благодаря!

# 33
  • София
  • Мнения: 39 117
Не знам дали е правилно, но аз не мога да се сдържа и слагам малко шампоан след като отмия боята.
След това слагам балсамчето от опаковката и малко маска, ако не ми достигне.

Общи условия

Активация на акаунт