До Гардаленд през Милано Бергамо - моля споделете информация?

  • 93 210
  • 842
  •   2
Отговори
# 765
  • Бургас
  • Мнения: 6 590
Здравейте!
Подготвям пътуване до Гардаленд през октомври. Изчетох темата, много ми беше полезна, благодаря на всички за споделеното!
Имам конкретно питане за сафарито. В компанията ще има и бебе на 1 г., което не може да стои в скута на майка си поради съображения за сигурност, но и от парка не осигуряват столче в джиповете. Няма да вземаме кола под наем, та отпада и вариантът да си сложим наше. Някой с толкова малко дете да е имал същият проблем?

# 766
  • Мнения: 170
Там се влиза или с кола или с джиповете, не знам за друг вариант. Може майката с бебето да ви изчакат, обиколката не трае дълго. Ние бяхме с дете на 2 години, но със собствена кола и в столче. Колоната се движеше много бавно и пак минахме всичко за максимум час.

# 767
  • Бургас
  • Мнения: 6 590
Благодаря, Евита! Ще видим на място дали няма някой да се смили и да позволи на бебето да стои в майка си. А във фауна парка как се влиза, приключва се обиколката с джип, връща се колата и после се влиза в парка, така ли?

Последна редакция: пн, 10 юли 2023, 20:54 от selleste

# 768
  • Мнения: 170
Входовете за фауна парка и сафарито са през паркинга. Може първо да направите фауна парка и после да е сафарито или обратното. Джиповете са големи и не се движат колите бързо, но все пак става въпрос за бебе и разбирам притеснението на служителите. Може би с ерго раница ще разрешат на място...

# 769
  • Мнения: 2
Здравейте,
плануваме посещение на Гардаленд в началото на следващата седмица с деца на 8 и 4 години.
Тъй като в групата  попаднах на талони за отстъпка от цената на билета преди време, въпроса ми е сега дали все още има такива и с какво евентуално бихми могли да ги закупим?
Благодаря предварително на всички отзовали се.

# 770
  • Мнения: 649
Не съм сигурна, но мисля, че вече няма талони за отстъпка.

# 771
  • Мнения: 3
Здравейте, да споделя и аз малко информация за Гардаленд. Един ден е достатъчен да се разгледа. Посетихме парка в неделя, 23.07.23, имаше доста хора, но сравнително бързо се минават атракциите. Аз бях смъкнала приложението и следях как вървят опашките- повече от 20-25 мин. за атракция не сме чакали освен за Джуманджи. Там цял ден опашката не падна под 40 мин, а не мисля, че си заслужава особено. А лабиринта пък съвсем- ако няма опашка става да се влезе иначе е загуба на време. Водните атракции си заслужават,  както и Мамута.

# 772
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
Здравейте!

Опитвам се да платя през сайта на Гардаленд 3 silver season passes (повечето мнения, които прочетох клонят към 2 дни влизане) и всичко беше точно до момента, в който трябва да получа код на смс... вече 10ти път опитвам, но този код не пристига. Grinning Някакви насоки? Ако оставя директно на касите да купя дали има същите намаления?

# 773
  • Мнения: 1 247
Преди няколко страници писах за същия проблем - пишете на съпорта, реагират много бързо. Явно има някакъв проблем с българските мобилни номера.

# 774
  • Бургас
  • Мнения: 6 590
Здравейте! Преди известно време имах питане за влизане в сафари парка с дете на 1 г., за което няма как да осигурим столче за джиповете, защото няма да се придвижваме с кола под наем. Сега пък имам проблем с билетите за Фликсбус, защото деца под 3 години се придвижват в автобуса в собствени столчета. Не мога да си представя, че всеки турист си носи столче за кола. Тези от вас, които сте използвали превоз с Фликбус, дали сте обръщали внимание как са настанени малки деца в автобуса? Случайно някое да е било в ергономична раница? Съмнява ме изискването да е само на хартия, но все пак...

# 775
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
Преди няколко страници писах за същия проблем - пишете на съпорта, реагират много бързо. Явно има някакъв проблем с българските мобилни номера.

Писах, но отговорът им беше, че може да има проблеми с номера от други държави - да си купя или на каса без отстъпка или от сайтове, които предлагат билетите им, а в сайта, който ми допадна пишеше, че билетите не важат за датите, в които искам да влезем (23ти и 24ти август). Мисля да опитам още веднъж утре и ако не стане ще решавам на място само с един ден ли да си останем.

Все още не съм изчистила детайлите по плана за действие, но към момента е:
22 август София - Бергамо, Фликсбус 9:40 към Пескиера дел Гарда
3 нощувки тук: Appartamenti Benaco (много близо е до гарата, което най ми допадна)
През този престой имам желание да отидем до Верона, мисля още на 22ри, доколкото прочетох има влакове, които са удобен вариант за предвижване. Там идея нямам все още какво точно да разгледаме.
23 Гардаленд
24 сутринта Парко натура вива с такси (кои таксита са надеждни и имат ли стоянка на гарата или как ги викате? Grinning) Следобед пак Гардаленд, ако желаят децата (видях, че работи до 23 часа)
Искам да отидем и до Сирмионе - изглежда ми интересно - как е най-лесно да се придвижим до там? Дали ще имаме време на 25ти сутринта като се изнесем от апартамента? След това трябва да пътуваме за Венеция... дали трябва да се връщаме пак до Пескиера дел Гарда за влак или от Сирмионе има директен надежден транспорт до Piazzale Roma?
?Много Важен Въпрос? - места в Пескиера дел Гарда, Верона, Сирмионе, които предлагат вкусна и традиционна храна и най-яката пица може ли да ми препоръчате? (Джелато също Grinning) Малкият ми син има рожден ден на 23ти (първи юбилей - става на 10) и до момента знае само, че ще го водя в родината на пицата, а той може да живее само на пица маргарита. Grinning

25-28 Венеция
Отпътуване към София на 28ми от Тревизо
Скрит текст:
Първоначалният план беше връщане на 27ми пак от Бергамо, но полета предполага тръгване сутринта от Венеция, докато на 28ми полета от Тревизо е в 20:55, което си е още цял един ден. Grinning
Тук план имам 0. Предстои ми да запазя нощувки и да се заровя в темата за Венеция. Една от идеите ми е организирана разходка с лодка до Мурано и Бурано в един от дните.

Приемам идеи, коментари, препоръки и надявам се отговори на въпросите ми, особено за храната ми е много много важно, защото много обичаме да си похапваме Grinning Grinning Grinning
Благодаря на изчелите ме. Grinning

Последна редакция: ср, 02 авг 2023, 17:56 от Uinen

# 776
  • In transit
  • Мнения: 11 972
Uinen, от Пескиера до Сирмионе е удобно с корабче или с автобус. Поне едно време имаше такъв. Но оттам до Венеция нямаш пряк транспорт. Трябва да идеш до Пескиера или до Верона и оттам на влака за Венеция.
Ето линк с разписанието на автобусната линия, която свързва Верона със Сирмионе, Дезенцано и Пескиера. https://www.sirmione.it/informazioni/autobus-bs-vr.pdf

# 777
  • Мнения: 1 247
Ние бяхме по същите места общо взето, но с автомобил под наем и не съм проучвала вариантите за обществен транспорт, много сложно ми се стори с набелязаните дестинации. Но до Сирмионе, специално, разстоянието е не повече от 9-10 км. Може и да си наемете велосипеди - има чудесна крайбрежна алея и велосипедна алея край шосето. Иначе за автобусите съм снимала това в Пескиера, мислех, че и за лодките съм снимала, ама явно съм затрила снимките:
Скрит текст:
Има и влакче, но не ходи до Сирмионе:
Скрит текст:

# 778
  • До морето
  • Мнения: 7 130
Luthien и ние се спряхме на Рент-а-кар в карйна сметка. Утре заминаваме. Моля те, сподели имахте ли пробелми с паркирането.
До Сирмионе с корабче ли отидохте и къде оставихте колата?
Много се чудя за този Гардаленд един или два дни. Синът ми е рожденик, става на 11 и е фен на парковете, но сестра му горката е много плашлива и никъде не иска да се качва. Обиколили сме няколко парка в Европа и Щатите и всичко е с рев.
И за Леголенд още не съм решила, заслужава ли си тоя аквапарк, да помъквам ли още една чанта бански, чехли, хавлии, мазила....

# 779
  • Бургас
  • Мнения: 6 590
Uinen, нашият план е почти същият, но без Венеция и с връщане пак през Бергамо с късния полет на Раянеър. Ще нощуваме в Пескиера дел Гарда /https://www.peschierahome.it/ и ще се придвиждваме с:
1. безплатен шатъл от жп гарата в Пескиера до Гардаленд. Предвидили сме един ден.
2. такси до Парко Натура вива- от темата съм си записала около 25 евро/посока и компания Radiotaxi. Сега им погледнах сайта, имат си фиксирани цени за някои обекти, до там е 30 евро. https://www.taxipeschiera.it/wp/listino-prezzi/
3. Сирмионе: искахме с корабче, но не намирам разписание след 08.10, а ние пътуваме на 14.10.
https://www.navigazionelaghi.it/wp-content/uploads/2023/05/Orari … .05-8.10.2023.pdf
С такси на Radiotaxi е 29 евро според сайта им.
4. Верона с влак.

Ако не успеем да качим бебето с ергономична раница във Фликсбус, част от групата ще се придвижи с влак Милано-Пескиера, другите с автобуса от летище до Пескиера.

Общи условия

Активация на акаунт