Отговори
  • Мнения: 506
Точно това ми е чудно та нали това са техни деца редно е те като родители да полагат грижи.Каквато и да е причината децата нямат нищо общо и не са причина за раздялата между мама и тате.Детето трябва да знае че има 2-ма родители дори и те да не живеят заедно.Но защо пустите бащи забравят за това което са създали и от дъжд на вятър се обаждат и виждат тези техни деца?

# 1
  • Мнения: 448
В повечето случаи, защото забравяйки майката, забравят и детето. Лично аз чух от бившия ми съпруг, че не идва да вижда детето, защото "си има приоритети"...
По-добре без баща, отколкото с такъв баща.

# 2
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Защото си мислят, че си го връщат на майка им.Защото не им стига мозъка да осъзнаят, че не е така и нараняват децата си.
 БНД се обажда и взема децата си, но за всичко останало отговора е - НЕ. Няма да им купя, няма да дам, не може. Беше заявил на голямата ни дъщеря, че те сега не са негова отговорност, той трябвало да се грижи за себе си, а аз за тях.  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 506
Какъв приоритет могат да имат толкова че да забравят децата си и ми е чудно как имат наглостта да претендират пък за родителски права.Възможно ли е да се даде 2,6 годишно дете на бащата?Майката знам че трябва да я изкарат незнам си каква да не изреждам......

# 4
  • Мнения: 2 931
     Голяма част от бащите, които забравят децата си, го правят за отмъщение, от липса на чувство, на интерес. Има и бащи, които са положили усилия, търсили са контакт, но са срещнали "Ти това дете ще го видиш през крив макарон". В един момент им писва и се отказват. Срещала съм и такива, дето се оправдават, че не виждат детето, защото нямали два лева в джоба.
     анонимна1980, разбира се, че е възможно да се дете на 2 години на бащата. Има и майки, които изоставят децата си.
     Дали претенциите на татковците им са наглост, няма да коментирам. Всеки случай е индивидуален. Има мъже, които не могат да преживят смешните 70-80 лева издръжка, има и искрено искащи да останат с децата си. Има и други, които искат да вгорчат живота на мама, защото си е позволила "наглостта" след няколко години раздяла, но без развод, да си има приятел.

# 5
  • Мнения: X
Нетърпимостта, обидата и озлоблението на родителите един към друг е основната причина за отчуждаването на бащата от децата след раздялата. Изключвам особено драстичните случаи на егоизъм и безотговорност при някои татковци, които трудно са могли да се нарекат такива и преди раздялата.
Моето усещане е,че за добро и за лошо контактът на малкото дете с бащата и отношенията им един с друг някак си "минават" през майката. Обуславят се от нейното поведение, коментари и реакции. Дори ако щете от нейната инициатива и готовност да води нормален диалог с бащата и да го "включва" в ежедневието на детето.
Безкрайно трудно е да преглътнеш, да преодолееш себе си, насъбраните болка и унижение, враждебност и жажда за отмъщение. Но нека не търсим вината единствено и винаги в бащите, в тяхната "безотговорност", алчност, злоба и ревност.

# 6
  • Мнения: 3 659
Не мога едно нещо да проумея. Какви са тия бащи, които си мислят, че след раздялата те вече нямат финансов ангажимент към децата си и оставят майката да ги отглежда. До колкото разбирам, такъв е и случая на Торнадо. Бащата се интересува, взима ги, не знам точно с какви подбуди, обаче пари за отглеждането им няма, майката да се оправя, или дава някаква си смешна издръжка. Ами ако и майката няма пари, какво правим тогава? Егати и боклуците са тия "мъже", пълни нещастници. Това са хора, които поначало са си пълни безотговорници и има нещо сбъркано в мисленето им.

# 7
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Присъдената издръжка плаща стриктно и винаги на време в това не мога да го обвиня. Но опитите ми да го накарам 2 пъти в годината да купим дрехи и обувки на децата споделено /т.е да разделим разходите на половина/ "удрят на камък". А преди развода бяха сърцераздирателните изказвания, че за висока издръжка абсурд да разпише, но децата си голи и боси няма да остави. Повярвах му, защото знам, че наистина обича децата. Да, ама не. Знае, че може да вземе децата по всяко време , никога няма да му направя проблем, без оглед на това дали е негов ред да е с тях или не. Да, ама не, такова желание не се появява. Ако аз го помоля да ги гледа, заради мой служебен ангажимент се съгласява, но по собствена инициатива никога. За него е важно да се спазва закона и го спазва точка по точка - взимане от толкова часа на този ден со толкова на този ден, плащане толкова до тази дата...Имаш чувството, че е някакъв робот без чувства, на който са му казали нещо и върви напред, спазва стриктно и точно без да поглежда настрани.Не мисля, че е безотговорен, просто всичко е напук. Защото имах наглостта да му кажа, че ще си живеем чудесно и без него и ще се справяме. Сега, когато кажа, че трябва да купим това или онова първата репилка е "Нали щеше да се справяш, айде справяй се и не ме занимавай"...

# 8
  • Мнения: 2 931
     Малко да ви разведря. В кръга на шегата, Торнадо, защо някой път не попиташ детето пред познати на бившия ти или пред свекърите: "Маме, а какво ти купи тати за първия учебен ден?" Може пък да се трогне  Grinning Или пък да "представиш" някоя нова дрешка на детето, като "подарък от чичо ти Пешо, когото още не познаваш". Дечко със сигурност ще се похвали Laughing
     
     Сега сериозно- най-големият ти шанс е да му удариш по самочувствието, ти си знаеш как. С директни искания, нищо няма да постигнеш, щом се инати. Нищо не ти пречи и да споменеш мимоходом, че смяташ да водиш дело за увеличение на издръжката, защото децата са пораснали, а с тях - и нуждите им от средства. Впрочем, от колко време издръжката не е променяна?
     



# 9
  • Мнения: 3 659
Според мен един наистина отговорен и загрижен баща, би трябвало сам да дойде и да те попита от какво имат нужда децата, колко ще струва и съответно да си поделите разходите. Въобще той с нищо не показва, че е отговорен. Или пък да кажеш на детето си, че сега трябва за себе си да се грижиш. Оф, много се ядосвам, такива трябва да ги кастрират!

# 10
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Детето пред баба си казало, че татко им не иска да им купи нищо реакцията на баба беше "Това да не си го казала пред други хора, нека си остане между нас " и с това се приключи.  Rolling Eyes
 Дело мисля да водя и той го знае. Поисках справка за доходите му.Сега ми предстои разговор с шефа му, защото това не са му реалните доходи, ще видим какво ще стане. Но БНД казва, че ако трябва без работа ще остане , но няма да е на моето. Е на това ако не му се казва, на пук и на инат здраве да е...

Последна редакция: нд, 03 апр 2011, 16:53 от Торнадо

# 11
  • Мнения: 2 931
     Сериозно си помисли върху своето отношение. Ако някой се инати, колкото и доводи да му вадиш, все тая. Просто смени тактиката, разбира се, съобразено с човека.     

Последна редакция: нд, 03 апр 2011, 17:36 от Хърмаяни

# 12
  • Мнения: 3 659
Хърмаяни-  bouquet

Последна редакция: нд, 03 апр 2011, 17:42 от Pepina77

# 13
  • Мнения: 2 931
Благодаря   bouquet

Последна редакция: нд, 03 апр 2011, 17:50 от Хърмаяни

# 14
  • Мнения: 897
  Или пък да "представиш" някоя нова дрешка на детето, като "подарък от чичо ти Пешо, когото още не познаваш". Дечко със сигурност ще се похвали Laughing
     
     Сега сериозно-
Сериозно? Направо си крадя тази идея.  Joy Стига да имат повод да се видят.
Торнадо, при положение, че ти плаща издръжка е добре. Виж повечето нямаме този късмет.  Laughing Но пък ще си я поискаме...  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт