странно течение

  • 4 489
  • 11
  •   1
Отговори
  • варна
  • Мнения: 1 228
здравейте бременна съм в 13 гс и от два дни имам необичаино течение вечер.През деня всичко е нормално даже ходих на преглед доктора ме прегледа каза че няма за какво да се тревожа ,обаче вечер както си лежа и ми теква нещо воднисто като погледна хартията е жълта ,все едно жълта водичка и не е обилнлно ами 1-2 и спира.Претеснявам се дане е нещо с околоплодните води или незнам ,иначе бебо е добре вчера го гледахме на УЗ.
Нека някои ако знае нещо по въпроса да сподели ,ще съм много благодарна.

Последна редакция: вт, 05 апр 2011, 08:19 от mimenceto123

# 1
  • Мнения: X
Имах сьщия проблем, преди да разбера, че няма бебе... Но при мен нямаше общо с течението, тъй като имах сак, но ембриона не се беше развил. Бях в 11 г.с. Лекаря ми взе микро. , но така и не се обадих за резултата, защото на друго място правих аборта. Беше жълто, обилно, течно, понякога и гъсто, но със сигурност по-различно от нормалните секрети. Уж било нормално, бременните да имат по-засилено течение, но за мен това не беше. Консултирай се с лекар ! Успех !

# 2
  • Мнения: 553
mime, малко вероятно да са околплодни води в тая ранна седмица. Но за всеки случай има тест за изтичащи води, помоли да ти направят щом се притесняваш. Изследва се влагалищен секрат, става бързо. Хубаво е и микробиология да си пуснеш, за да си спокойна.

# 3
  • Флоренция
  • Мнения: 119
Здравей !
mime, малко вероятно да са околплодни води в тая ранна седмица. Но за всеки случай има тест за изтичащи води, помоли да ти направят щом се притесняваш. Изследва се влагалищен секрат, става бързо. Хубаво е и микробиология да си пуснеш, за да си спокойна.
  newsm10 newsm10 newsm10
моя съвет е да си почиваш повече ,ако работиш вземи си отпуск или болничен ,поискай преглед с вагинален ехограф смени лекаря ...
Успех ти желая !!!

# 4
  • варна
  • Мнения: 1 228
За щастие това течение беше само два пъти ,пуснах микробиология за всеки случай,а когато ходох на преглед последния път гледахме бебето и всичко беше ок. Благодаря за съветите все пак.

# 5
  • Мнения: X
 Hug Лека бременност, с един щастлив финал  Hug

# 6
  • Мнения: 90
и аз днес ходих на преглед бременна сам в 23 г с и лекарката ми откри 4е имам те4ение и ми прати резултата за изследване,надявам се всичко да е ок

# 7
  • Мнения: 90
здравейте днес си полу4их резултатите от изследванията но ни6те не разбирам ако може някой да помогнеа те са:влагали6тна чистота-2-3 степен,заклиучение:вероятна колонизация??/?////

# 8
  • варна
  • Мнения: 1 228
чесно да ти кажа не съм наясно ,някой друг ако знае да пише.
И моите резултати са готовии цитонамазката и микробиологията са добри.

# 9
  • Мнения: 1 129
здравейте днес си полу4их резултатите от изследванията но ни6те не разбирам ако може някой да помогнеа те са:влагали6тна чистота-2-3 степен,заклиучение:вероятна колонизация??/?////


По всяка вероятност имаш замърсяване от ентерококи ,който вероятно са колонизирали влагалищната ти лигавица ,а полезните са редуцирани, т.е малко 2-3 степен е вл. ти чистота ,което не е особенно добре ,защото добрите са 1 и 2, това че твоята клони към трета си говори за гинекологичен проблем.
1 степен (нормално състояние) рН 3,7-4,5, плоски епителни клетки и млечнокисели бактерии
2 степен (fluor albus) рН 5-5,5, епителни клетки и млечнокисели бактерии, единични левкоцити, Грам (+) и Грам (-) бактерии
3 степен (fluor flavus) рН 6-6,5, много левкоцити, изобилна и разнообразна бактериална флора, малко епителни клетки и единични млечнокисели бактерии

Желая ти успех  Peace

# 10
  • Мнения: 1 897
здравейте бременна съм в 13 гс и от два дни имам необичаино течение вечер.През деня всичко е нормално даже ходих на преглед доктора ме прегледа каза че няма за какво да се тревожа ,обаче вечер както си лежа и ми теква нещо воднисто като погледна хартията е жълта ,все едно жълта водичка и не е обилнлно ами 1-2 и спира.Претеснявам се дане е нещо с околоплодните води или незнам ,иначе бебо е добре вчера го гледахме на УЗ.
Нека някои ако знае нещо по въпроса да сподели ,ще съм много благодарна.
Здравей,спомням си че имах същото по време на бременност и отидох в болница,защото ме беше страх да не е нещо сериозно,естествено доки ми каза,че това течение е нормално и може да смени няколко цвята стига да се направи микробиология и да се изключат изменения.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 729
Ще се включа и аз с моя опит, може да е полезен на някой.

При предната ми бременност, която завърши фатално, имах изтичане на околоплодни води в 21 г.с., количеството беше много по-голямо от обикновено течение, розово-жълтеникаво...няма как да бъде объркано. Предполагам има случаи, когато изтича по малко, но при всички положения, не трябва да приемате, че има нормално течение, докато не се провери на какво се дължи.

Сега с тази бременност още от самото начало съм с обилно жълтеникаво течение с кремообразна консистенция. Противно на моята негативна нагласа, микробиологията и цитонамазката  излязоха перфектни, а течението е от преди бременността...

Късмет на всички!

Общи условия

Активация на акаунт