Отговори
  • Мнения: 489
Моля, да ме извините, че пускам нова тема, сигурно във форума е изписано много относно въпроса, който ще задам, но наистина ми е много спешно, пък и случая е специфичен.
Дъщеря ми е на 19 години, страда от генетично заболяване /муковисцидоза/. При това заболяване най-често се развива хронична бронхопневмония, поради този факте се взимат много антибиотици под всички форми- венозни, орални, инхалаторни.
Напоследък антибиотиците започнаха да не и действат, имунитета и се срина и традиционната медицина, струва ми се не може да помогне.
В тези форуми има много знание и компетентност, опит също.
Дайте ми съвети и насоки, ако е възможно.
В момента взима селениум металикум, това добре ли е за имунната система?
Очаквам да ми пишете. Благодаря!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 428
Ани, поради спецификата за изписване на лекарства при хомеопатията (както знаеш, вече сме го коментирали, тъй като ние минахме преди вас през тази алтернатива) и самото ни заболяване е най-добре да се отиде при лекар хомеопат. Точно за повишаване на имунитета, сега сме се насочили към "фармацефт Петко" в София. Чакам само малко да се постопли времето и да я заведа в София на преглед.

# 2
  • Мнения: 489
За съжаление сигурно точна формула за добър имунитет и поддържането му няма, дори има мнения, че такова нещо като имунна система не съществува.
Опита ми показа, че намаляването на антибиотиците, увеличаването на природосъобразния начин на живот, малко от малко подобрява състоянието на хора с хронични проблеми, най-важното ежедневно да се поддържа организма с "добра" храна и качествени хранителни добавки.
Креми, успяхте ли да посетите "Фармацефт Петко"

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 428
Ани, не сме ходили в София при "Фармацефт Петко".
Започна курс Лечение с протеолитични системни ензими. Не знам дали има ефект, защото не взема редовно тези ензими. Пие ги само по 1-2 пъти на ден, а не както трябва по 3 пъти. Не спазва времето преди - след храна. Честно, не знам вече как да постъпвам с нея. Не мога да стоя с лекарствата над главата й. Все "тя знае какво прави, защото било нейното тяло"  Tired Цяла нощ будува и после спи цял ден, яде когато и каквото си иска. Само когато е в болницата има нормален режим - през нощта сън, през деня - хранене 3 пъти и т.н. Казва, че когато е в къщи даже и да си легне в 22 часа, не може да заспи до 3-4 сутринта. И така, но не знам до кога ще издържи. Малко по малко губи желание за живот  Tired

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 959
Бих препоръчала сироп от черен бъз. Подпомага много срещу вируси през зимата, особено на дихателната система.
Ние си набрахме и направихме, но тъй като мина сезона вече, ето от тук може да си купиш  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 489
Алина, благодаря за информацията,
този сироп изглежда надежден за белите дробове и имунитета.
Дали се плаща за доставка, знаеш ли?
п.п. сега видях, че сама си го приготвила, може би не знаеш..

# 6
  • Мнения: 19 368
 Ани, по-надолу в сайта пише, че когато се регистрираш и тръгнеш да поръчваш, ще ти изчисли доставка. Сироп от бъз има и по аптеките, но сигурно е по-скъп, защото е вносен. За Самбукус съм чувала.

Има страшно много други храни за стимулиране на имунната система като Цитросепт, коластра, спирулина, рибено масло, Ехинацея, сребърна вода, клеева тинктура, пробиотици и т.н.  Вашето заболяване  е много специфично и аз лично не смея да препоръчам каквото и да било без консултация с лекар.

На щерката давам от месец Цитросепт по схема. Ехинацеята е точно за горните дихателни пътища, но се пие само при подозрение за инфекция и определен брой седмици, а не профилактично. Сребърна вода капя в носа при вирус. Давала съм и през устата, но не повече от 2-3 дена. Притеснявам се  от натрупване.
За пробиотиците и рибеното масло лекар със сигурност може да ви консултира. А водораслите  (спирулина, хлорела) може да се вземат и като храна, стига да няма някакво противопоказание.

А относно селениум металикум, ако не ви е изписано от класически хомеопат, аз бих се въздържала да го давам.

Последна редакция: ср, 28 дек 2011, 13:24 от Soleil*

# 7
  • Мнения: 489
Soleil*, Благодаря за хубавата информация.
За жалост лекарите не знаят много за нашето заболяване и общо взето ние майките сами търсим начин да "спасяваме" децата си.
Аз давам цитросепт и ехинацея почти през целия есенно-зимен период.
Рибено масло давам през цялата година, коластра и спиролина не съм опитвала, както и сиропа от бъз, ще купя щом се намира в аптеката.
Всяка информация, която е за повишаване на имунитета е добре дошла, ние общо взето опитваме от всичко и децата ни взимат такива добавки през целия си живот.

# 8
  • Мнения: 273
А няма ли някъкво подържащо лекарство за тази болест в България? Аз не живея в България и тук във Франция бебетата се диагностицират на 3 тия ден от раждането за тази болест. В един местен сайт открих това поддържащо лекарство PULMOZYME (може и да го знаеш). На лични ще ти изпратя инфо за него. А иначе за имунитета си спомням като дете, че ми препоръчваха варени пъдпадъчи яйца и пчелно млечице ( боледувах от сериозно белодробно заболяване). Но ти си знаш, не пропускай консултация с лекаря. Желая на вас и детето да е здраво и щастливо!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 428
А няма ли някъкво подържащо лекарство за тази болест в България? Аз не живея в България и тук във Франция бебетата се диагностицират на 3 тия ден от раждането за тази болест. В един местен сайт открих това поддържащо лекарство PULMOZYME (може и да го знаеш). На лични ще ти изпратя инфо за него. А иначе за имунитета си спомням като дете, че ми препоръчваха варени пъдпадъчи яйца и пчелно млечице ( боледувах от сериозно белодробно заболяване). Но ти си знаш, не пропускай консултация с лекаря. Желая на вас и детето да е здраво и щастливо!

На всички болни от Муковисцидоза в БГ се дава безплатно Пулмозин (за белия дроб), Креон (за храносмилане) и антибиотик за Псевдомонас (за който има вече тази коварна бактерия). Благодарение на Асоциацията и на дарители, болните са получавали и АЦЦ, което би трябвало да се приема постоянно от болните. Отделно всеки дава на болния (при мен сестра на 26г.) всичко, което е за повишаване на имунитета (бабини рецепти, ирисова диагностика - билки, хомеопатия и всякакви алтернативни методи). За съжаление лекарите в болницата имат познания само за лекуване на възпалението, а не за предпазване от него - това специализират майките и роднините на болните  Tired

# 10
  • Мнения: 19 368
В тази статия пише, че алфалфата, чесънът и лимоните помагат при М.
Ние ползваме алфалфа от време на време вкъщи. Тя също се води супер храна и е много богата на разни минерали. Не е за хора с автоимунни заболявания. На детето я смесвам в пасирана круша, но за голям човек става и в лъжица кис. мляко. Има я в Балев био на прах.
Пропуснах да кажа, ако си купувате водорасли, да не са от Япония и Китай.

Общи условия

Активация на акаунт