какъв е смисълът?..........................

  • 2 348
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 072
Тук лекари на частна практика няма. Имаш лекар - той е. Може да поискаш второ мнение според мен, но само ако е за нещо наистина опасно.
Въпросът ми как разбра беше точно заради факта, че си отишла на друг доктор. Защо неговото мнение го приемаш веднага, ами ако първо беше отишла при него, а после при първия? В листовката на антибиотика какво пише за дозировката? В аптеката какво казаха? Освен това всеки случай е индивидуален. Моето дете е пило едип път антибиотик и ми казаха "три пъти на ден, вие сметнете през колко часа, няма нужда да го будите нощем". Отделно, един антибиотик почва да действа след едно денонощие. Той не е панацея. Ако си чакала подобрение след 2 часа е естествено да няма ефект. Може да е почнал да действа чак след като си отишла при втория доктор и ти да си решила, че ТОЙ те е помогнал, а не първия. Отделно, ако е било вирус антибиотика е абсолютно безсмислен. Една вирусна инфекция минава от само себе си за 3 дни. Може просто да са минали тия дни и детето да се е оправило от само себе си. Не знам какъв е случая, както виждаш има много фактори, които влияят, за да се оцени току така кой ти е помогнал и кой не.

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Системата е скапана. И за това има толкова много частни кабинети и клиники.
Аз предпочитам да си платя, отношението тогава е съвсем друго... Не се чака по 2 часа пред кабинета за предгед 10 мин. (щото отвън чакат още 10 пенсии, примерно) и писане (и отчаяни опити да се оправи със софтуера)- 15-20 мин. Отнасят се с повече уважение, прегледът е по-обстоен и отговарят на всички въпроси. И изобщо правят всичко за да ги потърсиш отново. А като помоля джипката за талон, отговорът е винаги един и същ- този месец свършиха. И все гледа да ни спести талоните! Даже ми е препоръчвала да отида на частно!...  #Crazy #Cussing out

# 17
  • Мнения: 2 732
Sara JK тук нещата са доста по -различни радвам се че не си попадала в подобна ситуация иначе нямаше така да реагираш.И не сме пили антибиотика 2 часа и да чакам детето да скочи пихме го цели 10 дена изписан от първият лекар да се пие през 12 часа в упътването пишеше да се приема на 8 но аз не съм лекар нали и трябва да имам доверие на този който го е изписал -питах го пак на 12 часа ли отговора беше да на 12.След десет дена отивам при същия и понеже и прави изследване на кръвта резултатите не са добри и какво решава без да я преслушва решава  да изпише друг антибиотик това страшно ме вбеси ами ако и след него ефекта е същия и за това отидох на частно в резултат на което ми казаха че е малка дозата която е изписана и ефекта от него е нищожен.И така сега се лекуваме пак .

Общи условия

Активация на акаунт