Хърватия

  • 166 729
  • 732
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 400
Кой остров или острови бихте препоръчали като най-красиви?
И малко извън темата,но някой ходил ли е на море в Словения?

# 31
  • Мнения: 82
Вместо запис-не сме ходили на остров, но от прочетеното оставам с впечатление, че Кърка е най-интересен. На плаж в Словения не съм била, но пък близо до границата, в Хърватия има много красиво курортче -Опатия.

# 32
  • Мнения: 155
В Крк съм била само извън сезона. Чаровен е, но доста малък и извън сезона нямаше много какво да се прави. През сезона може би ще е хубаво и интересно. Но аз лично, ако трябва да избирам бих предпочела Дубровник. 

# 33
  • Мнения: 1 541
Аз гласувам за остров Хвар.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Коя компания лети до Дубровник?

# 35
  • Мнения: 11 163
Като говорим за Хърватска, Сплит и Дубровник трябва да се видят задължително. Хвар е страхотен остров. Корчула също.

Дуги Оток (на него не съм ходила, но по показания на очевидци) е национален парк и имал страхотна природа и птици.

Частта около Крък (Крк) и Риека за мен е твърде, хммм.... бе място за немски туристи. Но, ако ви интересува най-северната част, от другата страна на полуостров Истрия има китни малки градчета - Пореч, Ровини и т.н.

Словения има 18 км брегова ивица и в сравнение с хърватското крайбрежие и неговите 1000 острова е едно голямо нищо Simple Smile

Понеже не следя как се развива темата, видях само последните коментари, извинявам се, ако повтарям някого.

# 36
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 222
Да побутна темата  Party
Моля ви за информация за къмпинг в Будва и/или Котор.
А също и отзиви, ако някой е пътувал с кола и с деца. Къде спирате за нощувка, не знам моите дали ще издържат повече от 5-6 часа път.
Благодаря предварително.

# 37
  • Мнения: 1 541
Къмпинг до Будва - JAZ - прилична цена, не много добри условия.
Къмпинг КОтор - като тръгнете да го обикаляте почти веднага има два малко дворни си падат - но са адски романтични, единия беше по-пълен , ние избрахме другия. Цаната беше пак ниска. После след самия Котор мисля, че нямаше. Така че спрете там, следващите са след границата на Хърватска.
Колко са ти големи децата - моите нямат проблем за 5-6 часа...

# 38
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 222
Къмпинг до Будва - JAZ - прилична цена, не много добри условия.
Къмпинг КОтор - като тръгнете да го обикаляте почти веднага има два малко дворни си падат - но са адски романтични, единия беше по-пълен , ние избрахме другия. Цаната беше пак ниска. После след самия Котор мисля, че нямаше. Така че спрете там, следващите са след границата на Хърватска.
Колко са ти големи децата - моите нямат проблем за 5-6 часа...

Благодаря за информацията, намерих ги в нета и поне имам начална информация   bouquet
Децата не са малки, но са и двете в пубертета и взеха да се нервят от разни неща, които преди  не им пречеха. Като малки пътуваха без проблем, сега са едни глезльовци...  ooooh!

# 39
  • Мнения: 82
Ние спахме във Видин, сутринта тръгнахме в 5.00, за да пристигнем в 18.00 в Будва. Пътищата са хубави, но като хванахме каньона на река Лим ми се видя най-дългото пътуване в живота ми.

# 40
  • Мнения: 0
   Хърватия е страната която определено ще ви впечатли с красивата си природа!Имах възможността да и се насладя един месец и..... повярвайте ми наистина си заслужава.Нищо че пътуването до там беше доста изтощително,а що се отнася до пътищата....нямат нищо общо с нашите.В Дубровник и Сплит не ходих,повечето време прекарах в Истрия.Невероятно красиво е...Риека,Пула,Пореч и другите малки градчета по крайбрежието има с какво да ви впечатлят.Но....стандарта им е вдойно по-висок от нашия и затова си излиза скъпичко за почивка там.Горещо мога да препоръчам ако някой ходи, да не пропусне да посети Плитвичките езера.Това място наистина е като в рая.Единственото което не ми хареса са плажовете им....само камъни.Никъде не видях плаж с пясък и на повечето места в морето се влиза по стълби....като в басейн.Определено ако искате да почивате на море ,там не е подходящото място.

# 41
  • Мнения: 1 541
и ние минахме през езерата, навътре са и не са удобни за съчеатаване, но си заслужават всеки изминат километър.

# 42
  • Мнения: 0
 Да ...наистина не са удобни за съчетаване,но както казваш си заслужава всеки изминал километър! Плануваме в началото на септември едноседмична почивка и се двоумим дали да не идем отново до Плитвичките езера,защото не успяхме да заведем децата с нас през май месец,или да си направим екскурзия из България.Но още не сме си направили маршрут.Много ми се иска да ида отново в Хърватия...

# 43
  • Мнения: 11 163
Всъщност езерата са точно на средата на пътя Загреб-Сплит, ако човек е в тази посока.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 4 722

Куни оттук ли си купувате или някъде по път? И евентуално с евра може ли да се плаща?

Общи условия

Активация на акаунт