Сглобяеми къщи 3

  • 357 249
  • 1 080
  •   1
Отговори
# 1 020
  • Мнения: 2
Здравейте, занимавам се със строителство на дървени къщи от 7 години във Франция. От миналата година отворих фирма и започнах дейност тук в България. Това което предлагам е дървена къща с монолитно гредова редова конструкция - за мен а и не само това е най-добрия вариант за строеж на такъ тип къща. Стените са с 100мм. изолация от вата, а външната изолация е от каменна вата( несравнимо по-добър вариант от EPS поради един куп причини), повторно облицоване на къщата с фасадни панели и мазилка , подова изолация от фибран. Цената е  около 550лв. за кв.м в завършен вид. Ако някой проявява интерес би могъл да посети последния ни довършен обект близ до София от преди седмица. Да получи реална представа какво предлагам за тези пари а и отзиви от настоящия собственик който вече живее там. За повече информация и въпроси: 0877343373- Тедислав Христов.

# 1 021
  • София
  • Мнения: 6
Имате ли снимки от този обект за който казвате, че сега сте го довършили?

# 1 022
  • София
  • Мнения: 6
Някой с отзиви за фирма Тед хаус?

На нас Тед почват да ни строят къщата, ще мога да дам мнение след 2-3 месеца Simple Smile

Какво стана със строежа?

# 1 023
  • Мнения: 2
Имате ли снимки от този обект за който казвате, че сега сте го довършили?
Да, оставете ми email адрес ако искате да ви изпратя снимки.

# 1 024
  • Мнения: 93
След едно 8 месечно отсъствие тук в форума се завръщам да дам още впечатления от моя дървен дом.

Вече живеем 20 месеца в новата ни дървена къща, две зими изкарахме. зеленчуци отгледахме, виното ни топли душата зимата и като цяло не ни се ходи никъде в отпуска защото ни е толкова удобно вкъщи.

има тук там напуквания в бетонни пътеки, паркинг и оградата но са дребни. като цяло при къщата не съм намерил нищо. Така че явно основата са я направили майсторите много здрава и тя издържа на пластовите размествания при моята "хубава" глинена почва.
Втората зима беше доста по-мека от тази 2016/2017, и сметката за ток само за отопление на тези 200 м2 с топлата вода благодарение не термопомпата беше
Октомври 20лв. Ноември 50лв, Декември 110лв, Януари 138лв, Февруари 70лв, Март 20 лв
все пак да кажа че допълнително изгорих 1 м3 дърва за кеф в камината с водна риза.
Генератора който трябва да ми дава ток когато ЧЕЗ забравят за нас доста често заработи, но се оказа скъпичко. 8 часа ток си отиват 20 лева и постоянно трябва да пълня тубата с гориво.
Това го реших като си сложих аварийна енергийна система на слънчеви панели и батерии. Малко се изхвърлих с обема, така че сега ако от ЧЕЗ се съгласят ще продавам и ток лятото, а зимата разходите за отопление ще се приближат до нулата.

една малка забележка относно подовото отопление. забелязах че във външните стаи винаги е с 1-2 градуса по-студено от колкото във вътрешните стаи. Говорих със изпълнителя и той казва че е спазил нормите на количеството серпентини които се смятат за дадени стаи. стигнахме до заключението че явно по-умното решение е в точно такива външни стаи да се увеличи количеството тръби, за да може с една и съща темп. на водата да се достига в двата вида стаи една и съща температура. 1-2 градуса не е много голяма разлика, но е въпрос на удобство.

излязох много прав че заложих на сух дървен материал от Австрия /KVH и BSH качество/. всички видими дървени греди от този материал не е мръднал. А същото време където съм използвал български уж сух, уж минал през сушилня материал, се нацепва и/или измята. Ако бях използвал този материал в къщата, щях да имам много сериозни проблеми с напуквания, да не кажем и по-лошо.
За съжаление барбекюто ми е от български материал и още от сега трябва да се отремонтират някои неща.

Не помня дали вече бях го писал тук, но за по-сигурно ще се върна отново на тази тема.
ВЕРТИКАЛНА ПЛАНИРОВКА
за съжаление тази част поради незнание за нейното съществуване и важност при правене на проекта на къщата беше пропусната. В последствие към края на строежа реших да си изравня двора с изкупната земя което доведе до много последващи проблеми. Земята е мъртва и трябва да се ублагороди за да става за нещо повече от тревна поляна. /хубавата почва, която беше преди на местото, багера изгреба заедно с храсталаците и изнесе защото трябвало да се справи с "змиярника"/ Един път платих да изнесат хубавата ми почва, а след това плащах за докарване на нова хубава почва... така че ПАЗЕТЕ си хубавия 20-30 см хумус в имота...
Докарах хубава почва която насипах отгоре и която се използва за доизравняване. на места 10 см, на други 15 на трети 20 см. Това което не знаехме предварително, че е трябвало да изчакаме след първото изравняване с изкупната земя. тя след определено време на места е слегнала, и е трябвало на ново да се изравни с лек наклон за оттичане на дъждовните води.
Това което при мен се получи е, че аз направих изравняването  с хубава почва, но отдолу при глинената почва са се образували като широки джобове, които разбира се не са видими. Разбираме за тях като вали, и тези джобове които са засипани с хубавата почва са напълнят с вода, вода която поради глината не може да се оттече и става едно калище/блато, което с дни се чака да се изпари. А когато се изпари трябва на ново да се фрезова защото се образува изключително твърда корица.
За сега не сме намерили решение за този проблем. Пробвах с дренажни ивици през градината, но тази почва един път просмукала се, не иска да отдаде водата.
Решението ни за момента е да съдим нещата които не искат много вода на високи фитарии, а зеленчуците които обожават вода, си ги съдим в блатото Simple Smile
Но като цяло, внимавайте да не пренебрегнете вертикалната планировка.

Разбира се душата ми не иска да почива и постоянно ми хрумват някакви идеи с които може да се подобри още нашия дом.
- да пусна една тръба от външните тела на термопомпата към студената ни стая и да използвам студения въздух за смъкване на температурата.
и много други.....

Тъй като вече не следа толкова често писаното тук в форума, ако някой иска да се сдобие с един дълъг имейл описвайки моите преживявания със строеж на дървена къща , пълен със съвети да ми пише на sibex.mobile@gmail.com
също предоставям и количествената си сметка при поискане с цените които платих преди две години. Ще ви бъде полезно при преговори с вашите бъдещи изпълнители.

И пак ще го кажа. Вземете си "инвеститорски контрол" за изпълнението. този човек ще ви спести десетки хиляди лева, които иначе ще ви дръпнат майсторите....
А "строителен надзор" отговоря за документите и ще ви спести много време пред институциите за всичките актове до желания документ "право на ползване"

# 1 025
  • Мнения: 1 414
Licht на 90% сме готови, трябва да ни боядисат стените, да ни сложат ламината и интериорните врати. Къщата ни стана много приятна точно каквото искахме. Когато е готово ще кача снимки.

# 1 026
  • Мнения: 6 298
Привет на всички. Включвам се в тази тема, т.к. с ММ сме в процес на закупуване на дворно място и последващо изграждане на сглобяема къща на 1 етаж. Тъй като съм съвсем начинаеща, ако задивам въпроси, които вече сте обсъждали ще моля за извинение. Още се двуомим дали да се захванем с това начинание. Мислех, че е доста по-опростен процесът на строителство на такива сгради, а то се оказа, че разрешителният режим е същият като при монолитно строителство.

# 1 027
  • Мнения: 93
Привет на всички. Включвам се в тази тема, т.к. с ММ сме в процес на закупуване на дворно място и последващо изграждане на сглобяема къща на 1 етаж. Тъй като съм съвсем начинаеща, ако задивам въпроси, които вече сте обсъждали ще моля за извинение. Още се двуомим дали да се захванем с това начинание. Мислех, че е доста по-опростен процесът на строителство на такива сгради, а то се оказа, че разрешителният режим е същият като при монолитно строителство.

Здравей Фаталина,
за съжаление си права. процесът на строителство е все един и същи тромав и при двата типа строителство.
Ще ти пратя лично съобщение с информация която ще ти бъде полезна.
Начинаеща или не, ще трябва да наберете знания за да се получи сполучливо строителството. Иначе ще сте лесна плячка за майсторите в бранша.

# 1 028
  • София
  • Мнения: 128
Лятото е в разгара си, а темата нещо замря.
Никой ли не строи в момента, няма ли някой да сподели опит или да се похвали до къде е стигнал - снимки, картинки и т.н.?

# 1 029
  • Мнения: 13
И ние така се двоумихме, двоумихме, години наред следихме всички публикации по темата за сглобяемите къщи, но в крайна сметка си построихме монолитна такава и то нискоенергийна и сега не съжаляваме нито за миг. Всичките сглобяеми къщи, които посетихме на живо ни изглеждаха някак си афиф. То стълбището ще скърца, то стените кънтят, то подът между етажите не е достатъчно стабилен или вибро и шумоизолиращ... Много ни помогнаха публикациите на Крафтсман в неговия блог: https://krasivdom.com/2015/07/28/%d0%b4%d1%8a%d1%80%d0%b2%d0%b5% … %b3%d0%b8-%d0%b8/
Той всъщност казва, че сглобяемите къщи наистина могат да бъдат много хубави, но за жалост в България не се строи така... И да дадеш една торба пари за нещо, за което си мечтал цял живот и то после да изгние! Не, благодаря!

# 1 030
  • Мнения: 1 414
Tyntiri-myntiri това е Вашето мнение. Нашето стълбище нито скърца, нито кънти, нито стените ни са афиф.

Нашата къща напредва, но се замотахме малко, защото пътувахме извън БГ. Остана ни само паркета на ет. 2 и да лакират стълбището,  и ще кача снимки. Всичко е точно както го поискахме, бяха ни объркали един цвят, но си го оправиха. Надяваме се началото на юли да сме си вече в къщи Simple Smile

# 1 031
  • София
  • Мнения: 128
Точно от такова различно мнение имах нужда, пък и не само аз предполагам.
Интересувам от този тип строителство от година-две и стигам до извода, че нещата се развиват в добра посока. Просто е въпрос на проучване, лични контакти, изисквания, малко повечко интерес и желание да се попрочете това онова. Мисля, че категорични мнения от рода на "стълбището ще скърца, то стените кънтят, то подът между етажите не е достатъчно стабилен или вибро и шумоизолиращ" , са некоректни и се отнасят може би за преди 10-15г. Ние ще правим къща/вила малко под 100 кв.м. /не "прогимназия"/и мисля, че за нас това е варианта.
Това е мое мнение, не ангажирам никой.

Жоржи, успех на финалната права, очаквам снимки! Simple Smile

# 1 032
  • Мнения: 163
И ние сме в процес на проучване на фирми. Искаме нещо около 60кв.м. Всички коментари   са ми много  полезни. Жоржи успех.

# 1 033
  • Мнения: 13
Жоржи, разбира се, че това си е само моето мнение. Не искам да го натрапвам на никой. Само предупредих да се внимава как се строят дървените къщи...

# 1 034
  • Мнения: 1
Здравейте някой има ли информация за фирма RichHouse.На финала съм с документацията за къщата,ровя в нета за тях и за сега не намирам кой знае какви отзиви за работата им.

Общи условия

Активация на акаунт