След "1001 нощ" приказката продължава с проектите на нашите любимци - 172

  • 36 341
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 4
Мишел,всичко,което си написала,е много интересно ,благодаря ти!    bouquet
Ще чакаме и поста на Севи! Hug

# 676
  • Мнения: 4
                              Това, изглежда е домът на "Мехмед Челеби" (Ozan Daggez)

  
     http://www.dailymotion.com/video/xi56iw_seda-sayan_shortfilms#from=embed[/video]
марман,интересен е домът му и има великолепна гледка към Босфора! Hug

# 677
  • Мнения: 4
марман,снимките на Мерт и Саадет(нали така се казваше),изглеждат нови-изглежда са били водещи на някакво събитие..

# 678
  • Мнения: 617


    Mydream, прекрасно е , че на този хубав ден си на величествената планина! Hug Hug Hug

    Мишел Hug, сигурна съм , че интервюто с Мерал Окай ще даде още яснота за това как се прави ВВ.А това е много важно, защото историческите филми са доста по-сложни за създаване от обикновен сериал.Сигурна съм, че подготовката е била дълга, задълбочена и многостранна. Ерудицията на Мерал Окай, съчетана със знанията на консултантите-историци и интелигентността на Халит няма как да не родят прекрасен продукт.
    Много интересно е как са си разпределили работата - наситените с исторически моменти сцени са за историка, а емоционално-"свадливите" за Мерал. Grinning. Изобщо не е изненада активното участие на Халит в подготвителния етап.Предполагам, че това е свързано както с голям интерес и отговорност към проекта, така и с неговия прословут перфекционизъм.
   Чакам с нетърпение превода на Севи! Hug

# 679
  • Мнения: 617
марман,снимките на Мерт и Саадет(нали така се казваше),изглеждат нови-изглежда са били водещи на някакво събитие..

  Не пише откъде са снимките! Но са публикувани скоро и може да са от фестивала , на който Халит връчи награда.

# 680
  • Мнения: 617

    Tarihin Arka Odası Konu Muhteşem Yüzyıl, Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan 16.04.2011

   




                                             Вече е качена малка част от интервюто с Мерал Окай.

# 681
  • Мнения: 4


 Изобщо не е изненада активното участие на Халит в подготвителния етап.Предполагам, че това е свързано както с голям интерес и отговорност към проекта, така и с неговия прословут перфекционизъм.
   
Със сигурност е така. Hug
Ако не се лъжа,Халит беше споменал,че при продължителното търсене на подходящата актриса за ролята на Хюрем ,той също е изказвал своето мнение.Което сигурно е логично,защото Халит има вече натрупан опит в сериалите, а и много добра предварителна подготовка  за ВВ(както е споменала М.Окай.И да не забравяме неговата отдаденост на всяка роля. Hug

# 682
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343

    Tarihin Arka Odası Konu Muhteşem Yüzyıl, Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan 16.04.2011

   




                                             Вече е качена малка част от интервюто с Мерал Окай.


Според думите на Севи снощи предаването е продължило до след 3 часа...Мерал едва е издържала.
Предаването се казва "Задната стая на историята"..... сега го забелязах.

# 683
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343


 Изобщо не е изненада активното участие на Халит в подготвителния етап.Предполагам, че това е свързано както с голям интерес и отговорност към проекта, така и с неговия прословут перфекционизъм.
   
Със сигурност е така. Hug
Ако не се лъжа,Халит беше споменал,че при продължителното търсене на подходящата актриса за ролята на Хюрем ,той също е изказвал своето мнение.Което сигурно е логично,защото Халит има вече натрупан опит в сериалите, а и много добра предварителна подготовка  за ВВ(както е споменала М.Окай.И да не забравяме неговата отдаденост на всяка роля. Hug

Относно избора на Хюррем. Мерал категорично каза, че тя е избрала Мерием. Имало е ммного срещи, много кастинги...тя е искала момичето да е с акцент, не можело с месец-два и изведнъж Хюррем да започне да говори турски без акцент. Така, че както се писа и преди, Мерием учи турски, заедно с Хюррем.

# 684
  • Мнения: 617


Според думите на Севи снощи предаването е продължило до след 3 часа...Мерал едва е издържала.
Предаването се казва "Задната стая на историята"..... сега го забелязах.

    Дано Севи има време и търпение да преведе повечето важни неща! До 3 часа!!! На този кадър часовникът показва  23,18 часа!!! Shocked

# 685
  • Мнения: 132
Здравейте !

Мишел е споделила .
Снощи ги гледах до 3 часа и нещо , но Мерал Окай помоли да свършат по-рано , защото имала още малко да пише по сценария и днес е било денят /явно в неделя/,  в който трябва да предаде готов сценарий.
Аз не мога да ви го разкажа , а направо го преведох.
Преведох първите 15 минутки.
Някои неща ,особено когато започнат да използват османски изрази , не ги разбирам .
Ако ви е интересно да ги видите ,върнете на вчерашния ден , 23: 15 часа.
http://www.yildiz.tv/?act=dvr&chan=haberturk


Бардакчъ---Откъде се появи тази идея ? Но първо да ви попитам откъде намерихте Хюррем ?

Мерал---Ами Хюррем я търсихме с месеци, и г-н Ерхан знае това много добре.Избирахме  измежду  близо 500 души ,разиграха се сцени между артистите.Измежду тези имаше и съвсем нови лица , а също и такива , които се познаваха от този сектор, имена , които се знаят , които все още си работят,вече с изградена кариера, все млади хора.
Желанието на продуцента ни Тимур Савджъ , а и моето беше да намерим едно ново лице.За да може зрителят от момента, в който я види да бъде убеден и  да повярва .Да не казват ,, а това е момичето от еди кой си сериал или реклама''.

Бардакчъ--- Карахте ли и предишните кандидатки да казват ''Сюлюман '' ?
Мерал---Не.
Бардакчъ---Кой изнамери това ''Сюлюман'' ?
Мерал --Аз.
Бардакчъ---Браво , поздравявам ви.
Мерал---Това не е кой знае какво голямо откритие , а е заради следното ---невъзможно е едно момиче дошло от Рутения , 3 месеца след като е попаднало  в харема,да може  да говори добре на турски.
Бардакчъ--Разбира се.
Мерал---Заради акцента... това нещо се появи по необходимост .Продължихме да я търсим някъде близо  до месец преди снимките .
Още когато споделих с продуцента Тимур Савджъ ,че имам такава идея и го попитах какво мисли , той ми отговори , че е съгласен и че ще стои зад този проект до каря, че ме подкрепя и ми каза да започна да я пиша тази история.И аз излязох с тази вяра и започнах да работя.

Първият  който ни повярва след Тимур е Халит Ергенч. Първо си имахме ''Кануни'' , нищо друго си нямахме. Година и половина преди да започне проекта,Халит да е жив,пое заедно с нас този път...
Бардакчъ---Какво правихте година и половина ?

Мерал---Подготовка,2 години , аз си работех , проучвах , създадох проекта,продуцентският екип започна работа,започнаха кастингите.
Но съвсем в началото на всичко това , ние бяхме само трима души.Имаше само'' Кануни'' -Халит Ергенч. Аз още не бях написала  сценарий. Имах само идеята ,че искам да направя такова нещо,че това е главната  ми   история,нямаше още сценарий , само замисъл. Той повярва в нас,и година и половина чака само  този проект, не прие никаква друга работа.И  в него  период , също като един човек, който ще прави магистратура по история, изчете хиляди страници.

Бардакчъ---Значи и той работи / учи/подготви/.
Мерал---Разбира се. Даже в моментите, в които аз се бях отчаяла , той ми даваше морална подкрепа.
Както знаете аз работих над това година и половина , после се явих пред историците ,казах им , че имам такъв проект и попитах дали биха  ни консултирали .
......
Мерал----Дениз Есеменли ни консултира по въпросите отнасящи се за харема.
Харема си е бил в стария сарай , но аз си мисля ,че и в новия е имало малък харем .
Харема се премества в новия сарай в края на 30 те години ---1537г.
 Консултанта --- Поискахме превод на докладите /справките на  венецианските посланици за периода на Кануни.Там има описани  много подробности .Например как  сутрин владетялят е отивал с коня си до другия сарай за да посети майка си.
Но е невъзможно да има два снимачни екипа,това е една техническа подробност/въпрос.
Бардакчъ----Старият сарай се е намирал в Беязъд , там където е  Истанбулския университет .

 Мерал---След смъртта на Валиде през 1534г. , през 1537г. Хюррем и целият харем се преместват  в Топкапъ сарай.По нейно време започват големите допълнителни постройки,всъщност Хюррем е тази , която разширява харема , големите стаи са построени тогава .

Терасите са измислица на Мерал Окай. За да могат Ибрахим паша и Хатидже да се влюбят,иначе нямало как,   консултантите  не и  позволявали по друг начин, затова измислила  терасите.

Мерал----От 17 серия Мустафа вече ще е по-голям. От средата на втори сезон вече ще се види много по- пораснал и заедно с баща си да държи меча.
Мерал---Действаме  бързо , първия сезон  минаваме 5 години и половина , вторият сезон ще прескочим 10 години , третият сезон ще прескочим 20 г.

 

Последна редакция: нд, 17 апр 2011, 14:50 от sevi_nil

# 686
  • Мнения: 617


      Sevi, днес наистина денят е цветен!   bouquet Ама много цветен!  bouquetСтрахотно - БЛАГОДАРЯ!  bouquet


 

# 687
# 688
  • Мнения: 4


 Изобщо не е изненада активното участие на Халит в подготвителния етап.Предполагам, че това е свързано както с голям интерес и отговорност към проекта, така и с неговия прословут перфекционизъм.
  
Със сигурност е така. Hug
Ако не се лъжа,Халит беше споменал,че при продължителното търсене на подходящата актриса за ролята на Хюрем ,той също е изказвал своето мнение.Което сигурно е логично,защото Халит има вече натрупан опит в сериалите, а и много добра предварителна подготовка  за ВВ(както е споменала М.Окай.И да не забравяме неговата отдаденост на всяка роля. Hug

Относно избора на Хюррем. Мерал категорично каза, че тя е избрала Мерием. Имало е ммного срещи, много кастинги...тя е искала момичето да е с акцент, не можело с месец-два и изведнъж Хюррем да започне да говори турски без акцент. Така, че както се писа и преди, Мерием учи турски, заедно с Хюррем.
Мишел,благодаря ти!    bouquet
Аз имах някакъв спомен,може и да съм се объркала...

# 689
  • Plovdiv
  • Мнения: 248



Аша,   Честит  Имен  Ден!

Много любов, здраве, щастие,  късмет,
  да изпълват всеки твой ден!



Общи условия

Активация на акаунт