След "1001 нощ" приказката продължава с проектите на нашите любимци - 172

  • 36 309
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 617
Цитат
Терасите са измислица на Мерал Окай. За да могат Ибрахим паша и Хатидже да се влюбят,иначе нямало как,   консултантите  не и  позволявали по друг начин, затова измислила  терасите.

     Ето доказателство, че на ВВ трябва да се гледа не като на документален филм. Критиките на част от историците в Турция не отчитат факта, че този филм е и художествен.

# 691
  • Мнения: 132
 Какви хубави снимки сте сложили.

Гръбчето на блузката на Берг видяхте ли ?  Много интересно.

# 692
  • Мнения: 4
Здравейте !







Първият  който ни повярва след Тимур е Халит Ергенч. Първо си имахме ''Кануни'' , нищо друго си нямахме. Година и половина преди да започне проекта,Халит да е жив,пое заедно с нас този път...



Но съвсем в началото на всичко това , ние бяхме само трима души.Имаше само'' Кануни'' -Халит Ергенч. Аз още не бях написала  сценарий. Имах само идеята ,че искам да направя такова нещо,че това е главната  ми   история,нямаше още сценарий , само замисъл. Той повярва в нас,и година и половина чака само  този проект, не прие никаква друга работа.И  в него  период , също като един човек, който ще прави магистратура по история, изчете хиляди страници.


......

 
 


Севи,много ти благодаря за отзивчивостта и желанието да споделиш толкова информация с нас! Hug Hug Hug
Ние,зрителите,гледаме готовата продукция и едва ли можем да си дадем сметка за цялата подготовка и организация на един такъв проект.
Пожелавам на целия екип успех !!!
Всеки един от тях го заслужава!
А на теб  и Мишел желая  здраве и много късмет! Hug Hug Hug


Последна редакция: нд, 17 апр 2011, 16:27 от fresh13

# 693
  • Мнения: 617
Какви хубави снимки сте сложили.

Гръбчето на блузката на Берг видяхте ли ?  Много интересно.



   Не бях обърнала внимание!Бързах да ги разгледам и детайлите ми убягнаха, но ... добре че повече хора гледаме! Много интересно решение на блузата!  Laughing

# 694
  • Мнения: 132
Цитат
Терасите са измислица на Мерал Окай. За да могат Ибрахим паша и Хатидже да се влюбят,иначе нямало как,   консултантите  не и  позволявали по друг начин, затова измислила  терасите.

     Ето доказателство, че на ВВ трябва да се гледа не като на документален филм. Критиките на част от историците в Турция не отчитат факта, че този филм е и художествен.

Сериала е художествена продукция, но в никакъв случай не излиза от границите на историята.

Не съм се изразила правилно в превода.Дано не съм ви объркала.

За да може да изживеят флирта си.
А не че е измислица любовта между Ибрахим паша и Хатидже султан.

Не можело Ибрахим паша да отива при Хатидже султан , не можело от покоите , там където се намирала неговата стая да прескача до харема.
Освен в градината и  докато Хатидже разхождала племеника си Мустафа , на друго място не можели да се видят.Консултантите не и позволили ....
Затова ги измислила терасите.

# 695
  • Мнения: 4
Севи,благодаря за уточненията!  bouquet
Всичко е много интересно! Hug

# 696
  • Мнения: 4
tn.carmen ,thank you for the pictures! Hug Hug Hug

# 697
  • Мнения: 617
  Да, Севи разбрах, че става дума за терасата , а не за любовта между Ибрахим и Хатидже!Исках да кажа, че много често ги критикуват за отделни детайли, които не били характерни за епохата или пък за други, които липсвали!Ясно е , че филмът се придържа към историческите факти, но и въображението на Мерал Окай има роля! Grinning
  Предполагам, че са я питали и ти ще преведеш по-късно това, но нямам търпение да разбера как е оформила характера на Хюррем?Питаха ли я защо толкова много крещи ?

Последна редакция: нд, 17 апр 2011, 15:17 от marman

# 698
# 699
  • Мнения: 4
Пуснах темата много рано, но ще отсъствам няколко дни и не знам с какво лично време ще разполагам, а и нета...
Ето линка/нова тема/ - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=578106.0

Да прехвърляме линка напред,че лека-полека,вървим към изписване и на тази тема. Laughing
Mydream   Hug Hug Hug

# 700
  • Plovdiv
  • Мнения: 248
Севи и Мишел,
За участието ви в превода на филмите ВВ  и БП,
на интервютата от ТВ предаванията,  на статиите , на ....
Да знаете , че  всеки ден отварям тихо вратата на вашия свят
и ви поднасям с много любов - цветя и скромното  "Благодаря" !

# 701
  • Мнения: 617

       Малка загадка - кой е този?
   

# 702
  • Мнения: 4
marman  Laughing
Аз кротко ще си чакам ти или някое от момичетата да споделите Hug-не мога да кажа .. Thinking

# 703
  • Мнения: 617
marman  Laughing
Аз кротко ще си чакам ти или някое от момичетата да споделите Hug-не мога да кажа .. Thinking




А така не е ли по-ясно, Fresh?

# 704
  • Мнения: 4
marman  Laughing
Аз кротко ще си чакам ти или някое от момичетата да споделите Hug-не мога да кажа .. Thinking




А така не е ли по-ясно, Fresh?
марманчи,аз днес за смях ще стана .. Laughing
От толкова вглеждане по всички красиви снимки,изглежда не виждам очевадното..  Embarassed
Кой е това?! Laughing
Мерт (Фират)..само на него маалко ми прилича.. Thinking
Само не ми казвай,че това е Халит... Embarassed
Не,не,ще си чакам ,все някой ще го познае.. Laughing Hug

Общи условия

Активация на акаунт