"Година мина откакто бе заченато ЯНУАРЧЕ сладко!" (8)

  • 22 957
  • 724
  •   1
Отговори
# 15
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да питам-кога мислите да започнете да мажете бебчетата с мляко,вместо с олио?
от 2 дена и аз се каня това да питам newsm78, че ми свършва олиото..... ама май мляко ще взема Thinking

# 16
  • Мнения: 748
Бубе   bouquet

Елч, много неприятно. Всичко това от бременността ли? Аз като чуя "зъболекар" и настръхвам, по-гадно даже и от "гинеколог"

# 17
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Бубе   bouquet
Да питам-кога мислите да започнете да мажете бебчетата с мляко,вместо с олио?
Аз мажа с крем Нивея Бейби!

# 18
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
1. Слинг     - не съм имала
2. Кенгуру    - не ми беше удобно,когато беше малка то бе студено после пък тя беше много тежка и така,сега отново не намерих приложението му
3. Шезлонг    - не съм ползвала ,но пък стола за хранене ми беше незаменим
4. Активна гимнастика    - с Таня не съм имала ,но сега се радвам ,че я взех,Нели седи вътре с удоволствие поне 20мин.откарва
5. Стерилизатор    - сега имам и съм доволна определено е по добре от тенджерата/на колко им видях сметката като ги забравя/-това е нужно само ако бебо е на АМ
6. Помпа за кърма    - преди нямах ,затова пък сега си купих,но за съжаление не я ползвах много Cry
7. Бебефон    - това ми е много от помощ и преди и сега
8. Бънджи    - не сме имали
9. Свирещи играчки    - Таня се плашеше от тях като беше бебе ,на Нели още не съм и ги показвала
10. Чесалка за венци    - ползва ме ги
11. Проходилка    - да ,докато не падна и не я изхвърлих,за мене по опасна вещ от колкото полезна
12. Анатомична ваничка    - не съм ползвала
13. Стол за хранене    - да по горе писах
14. Уолкър    - това даже не знаех какво е Embarassed
15. Преносима кошара (която по-късно става на кошара за игра)    - с Таня съм ползвала на приятелка ,когато сме ходели някъде ,това беше първата ми покупка като бременна с Нели
16. Люлка    - ама от тези дървените с въжета ,вече доста по голяма
17. Нагревател    - не
18. Въртележка за кошара    - Таня имаше и много и си радваше
19. Уред за приготвяне храна на пара    - не
20. Стол за кола-това беше втората ми покупка като бременна с Нели,на Таня взехме когато беше доста по голяма от тези само с седалка
За млякото като стане малко по топло

# 19
  • Мнения: 15
Бубе   bouquet
Аз отдавна мажа с мляко.
За АМ се чудя още, то от чудене минаха почти 3 месеца  Rolling Eyes

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 11
Много ще е яка тази тема, усещам!  Laughing
Бубе,   bouquet

За мазане с олио - мазахме изцяло с него, само първата седмица. После установих, че не е толкова мазно и минах на мляко, като продължих да слагам и олио, но само на сгънките. Вече е само с мляко Peace

Относно анкетата :
5. Стерилизатор - ползвам по 2 пъти на ден;
6. Помпа за кърма -супер полезно;
7. Бебефон - извънредно полезно, една седмица без него и трябваше да си лягаме с кокошките(с Габи т.е.);
12. Анатомична ваничка - еми, полезно, защото беба е над 6кг и доста натежа на татито на ръка да я държи;   
13. Стол за хранене - вече заглеждам, смятам, че ще бъде от голяма полза;
14. Уолкър - не мога да кажа полезността му, но спечелихме от една игра на Памперс и се надявам да се ползва;
15. Преносима кошара (която по-късно става на кошара за игра) - в нея спи в хола и с нея плануваме пътувания и гостувания Wink;
16. Люлка - имаме , нещо още не може да я усети  Thinking;
17. Нагревател - приемам това за 'претоплител за храна' - да, супер е готино!
18. Въртележка за кошара - ползва се усилено;
20. Стол за кола - без него за къде!??

# 21
  • София
  • Мнения: 128
Бубе   bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 139
Бубе, благодаря за новата тема. Simple Smile

А какво е уолкър? Проходилка ли? newsm78

# 23
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Бубе, благодаря за новата тема. Simple Smile

А какво е уолкър? Проходилка ли? newsm78


да и аз сега го разбрах

# 24
  • Мнения: 493
1. Слинг - имам и от двата вида,ползвам ги ежедневно
2. Кенгуру - също, навън таткото я носи в него
3. Шезлонг    с Явор мн ползвах
4. Активна гимнастика    с Явор ми беше мн полезна.
5. Стерилизатор    с Явор ми свърши страхотна работа,сега не съм го вадила.
6. Помпа за кърма     с Явор ми свърши страхотна работа,сега не съм я вадила.
7. Бебефон   и с двете деца мн полезна вещ.
8. Бънджи    на Явор не му беше интересно сега ще видим Тея дали ще я заинтригува.
9. Свирещи играчки    за
10. Чесалка за венци    не ги отразяваше
11. Проходилка    беше мн тежък и беше почнал да изкривява крачетата,сега мисля да последвам съвета на ортопеда и да я ползвам /ако въобще реша да я ползвам, след като Тея започне да стои права хваната за опора.
12. Анатомична ваничка    не
13. Стол за хранене    много използван
14. Уолкър    да,много си играеше с него
15. Преносима кошара Явор още спи в нея
16. Люлка    мн полезна с Тея,с Явор не съм имала. Уточнявам,че Явор се качва на нашата и още не се е счупила,Явор беше 7400 на 3м , 9кг беше на 6м, 11700 на 1г.
17. Нагревател    не съм ползвала
18. Въртележка за кошара    мн полезна с Тея,с Явор не съм имала.
19. Уред за приготвяне храна на пара    много използван и сега ще го ползвам с Тея.
20. Стол за кола няма нужда оот обсъждане
21. Друго (уточни в темата)

Последна редакция: сб, 09 апр 2011, 21:03 от Бебешондел

# 25
  • Мнения: 32
1. Слинг     - не съм имала
2. Кенгуру    - не ми беше удобно
3. Шезлонг    - не съм ползвала
4. Активна гимнастика-не съм имала и сега няма да купувам, имам помощници,които забавляват бебето
5. Стерилизатор    -  не стерлизирам
6. Помпа за кърма    - не цедя
7. Бебефон    - чувам я като се събуди
8. Бънджи    - не сме имали
9. Свирещи играчки- да
10. Чесалка за венци -да
11. Проходилка    - да ,но трябва да е стабилна
12. Анатомична ваничка    - не съм ползвала
13. Стол за хранене    - да
14. Уолкър    - и аз не знаех какво е Laughing
15. Преносима кошара (която по-късно става на кошара за игра)    - сега сме с такава
16. Люлка    - не ,
17. Нагревател    - не
18. Въртележка за кошара    - имаме          
готвяне храна на пара    - не
20. Стол за кола-да

# 26
  • София
  • Мнения: 169
  bouquet

Сега се загледах кви безумни икони имало...

Последна редакция: нд, 10 апр 2011, 12:41 от Полинезия

# 27
  • Мнения: 59
 Sunglasses да накацам и аз новата темичка, Бубе, 10q!   bouquet

много се радвам на включилите се в почистването!! ако Мартин беше по-малък (и не бяхме леко болни), положително щяхме да сме там и ние, но (i) дълбоко антихаресвам кампанийните неща, особено облекли се с неискрени каузи и безлични властови муцуни, и  (ii) мисля да съм си възпитала отлично детето и никой от семейството да няма сериозни грехове или дълг пред природата (и общината, хаха). няма да забравя как, още на 5 г. беше малкият, бързайки веднъж за урока му по шахмат през любимия ни парк Св. Троица, се изюрих напряко по хипотенузата през тревата, а той заобиколи по алеята и сетне ме попари с думите 'ти нали ме учеше, че ако аз не хвърлям боклук през прозореца и всеки 1 от 10 деца спрат да го правят, някога ще живеем много по-добре и няма да ни е срам от децата ни, защо смачка тревичката??'. сигурно е било едно от единиците ми неособено искрени послания към него. двойният стандарт, особено по някои въпроси, е нещо отвратително. ..дано не прозвучах нравоучително или излишно дидактично, просто се присетих.

по анкетата: кенгуру, чесалки за венци, проходилка, муз. въртележка за креватчето и биберон(-залъгалка) са моите топ 5. малък коментар по другите: стерилизирах в тенджера някога, а сега съвсем за кратко в пластмасова кутия с капак в МВ. помпата и в двата случая не ми върши ама никаква работа, освен да ми травмира зърната (е, 4-5 пъти ме облекчи в началото). бебефонът от племенника ми стои в кутията си, ползвахме едва първата седмица.. нагревателче имам сега, пак дадено, много е практично, но Катето така и не ще да пие вода, а времето се затопля и ще се обезсмисли. ваничката ни е тази от баткото, съвсем обикновена, столчето за кола, подобно на куп други иначе много сладурски нещица от списъка, някога нямаше, не мога да оценя ползите все още. ако уолкър е колан за прохождане - не ми свърши никаква работа някога (да живее гърбът ми, но да видим сега:)) и наистина смятам да се огранича до същите неща и с второто дете!

# 28
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
21. Друго (уточни в темата)-тук забравих да напиша, една БАБА щеше да ми дойде много добре и сега не бих я върнала  Mr. Green

# 29
  • София
  • Мнения: 311
1. Слинг     - не съм имала
2. Кенгуру    - не ми беше удобно
3. Шезлонг    - супер полезен
4. Активна гимнастика-може и без нея
5. Стерилизатор    -  стерлизирам
6. Помпа за кърма    - рядко плзвам
7. Бебефон    - много важен! Сега сме с 2 - подслушвам от едната стая Мишката, от другата малкия.
8. Бънджи    - не се кефеше
9. Свирещи играчки- може и без
10. Чесалка за венци -да
11. Проходилка    - 3 месеца яко ползвана, после почна нарочно да се обръща с нея
12. Анатомична ваничка    - да
13. Стол за хранене    - да
14. Уолкър    - не
15. Преносима кошара (която по-късно става на кошара за игра)    - Михаела още спи в нея
16. Люлка    - не ,
17. Нагревател    - на почивки ми е вършел работа
18. Въртележка за кошара    - да        
готвяне храна на пара    - не
20. Стол за кола-да

Kalifornia, права си, важното е, че не стигнах до него.

careener, много се кефя на начина ти на писане.

За бабата - с две ръце:)

Общи условия

Активация на акаунт