ВАКСИНИ - дискусия САМО за вредата от тях - тема 17

  • 31 058
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 109
Баща ми е инженер-технолог по месото и каза, че суровото месо не се обработва с глутамат. Глутаматът се използва в колбасите.
И аз така знам... глутаматец яко и всичко е и супер вкусно и ще ядеш до пръсване и повече!

Говорете си каквото искате, но Атанас Гълъбов е човека отворил ме за аспартам и глутамат (и не само!) преди ~8 години!

От тогава досега говоря на тази тема с който и да е, където и да е, но хората ги интересува да напълнят корема и да изконсумират поредния продукт, в който има аспартам.... Sad

Цитат
едно голямо БЛАГОДАРЯ за това което правиш
Моля. Аз не го правя за себе си... Отдавна вече живея само за другите...

# 16
  • Мнения: 0

"Глутаматът, продаван като подправка, е в свободно състояние за разлика от този в морските водорасли, който е свързан с други съединения и антидоти - в това е съществената разлика! Изследванията показват, че доматите и гъбите съдържат много малко количество свободна глутаминова киселина, но това няма нищо общо със силно концентрирания продукт като например хидролизирания растителен протеин.

Именно свободният аспартат и съответно глутамат са токсични, а не свързаните, които се срещат в храните в природата. Свързаният глутамат се разгражда по-бавно и съответно се абсорбира по-бавно, така че да може да бъде оползотворен и обезвреден от организма, преди да е достигната токсична концентрация."





Абе хора, казвам ви 4е да, глутамата в природата по-4есто е в свързана форма НО във водораслите то4но, както и в ХРАНИТЕЛНИТЕ ДОБАВКИ с аминокиселини е в СВОБОДНА форма. Питай който искаш биотехнолог ако не ми вярваш, или про4ети състава на етикетите на добавките...

Ако не е в свободна форма във водораслите, как е изолиран в свободна форма, като кристали, директно от водорасли през 1907, без хидролиза на протеини? Eкстракт от водорасли се е използвал за овкусител още от древността, без да са знаели всъщност какво вещество върши работата.

Но ако искаш вярвай, ако не искаш - недей, това не променя фактите. Просто е глупаво ако ще се пазиш от глутамата да се пазиш от този във ваксините и същевременно да взимаш хранителни добавки, които го съдържат. Концепция, проста за схващане от всеки средно интелигентен 4овек.

Ина4е аз ли4но не смятам, 4е е токси4ен, но ако Е, водораслите и добавките трябва да се избягват, соевия сос също е богат на свободен глутамат и т.н.

# 17
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Ето ме и мен...... за Перси няма да питам  Thinking

# 18
  • Мнения: 2 376
Какво е количеството в колбасите и какво е във водораслите?
В колбасите добавят ли се антидоти?
А във водораслите има ли консерванти?
Аз открай време ползвам подправки в чист вид и избягвам колбаси. БТВ и хранителни добавки не ползвам без нужда.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Това означава ли, че не е хубаво да се ядат водорасли на прах, не в под формата на хапчета  newsm78

# 20
  • Мнения: 411
Целия японски и корейски народ се спукват да ядат водорасли  Hug.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Целия японски и корейски народ се спукват да ядат водорасли  Hug.

Ох, верно, то от всякъде изкачат някакви неща, за които се пише че са вредни, може да се побърка човек  Crazy

# 22
  • Мнения: 109
Целия японски и корейски народ се спукват да ядат водорасли  Hug.
Ох, верно, то от всякъде изкачат някакви неща, за които се пише че са вредни, може да се побърка човек  Crazy
Точно така обработват бедните хорица "Ааа, то всичко е вредно, я си живей живота си свиркай... хехе" Sad

# 23
  • Мнения: 660

Просто е глупаво ако ще се пазиш от глутамата да се пазиш от този във ваксините и същевременно да взимаш хранителни добавки, които го съдържат. Концепция, проста за схващане от всеки средно интелигентен 4овек.



Да вляза в тона ти ... аБе , човече , ти наистина ли не разбираш или се правиш , че не разбираш разликата в пътя на постъпване и начина на въвеждане на  едно вещество , което и да е то , и последващия ефект върху живата система ???? Не е едно и също да вкараш глутамат , съпътстван с всички други вече достатъчно надълго и нашироко обсъждани гадости , директно в кръвния ток и ... през храносмилателния тракт !!!

Просто е , човече , много просто , дефинитивно просто !

И изобщо някой може ли да ми обясни на нАучен прост език , защо едно използвано като овкусител вещество ще бъде наложително да бъде сложено във ваксините ??? Или може би им е ясно , че не е прост подобрител на вкусови качества , а преди всичко невромедиатор !

П.П. Съжалявам за многократното повторение на думичката "просто " , но сами забелязвате до какви "интелектуални" нива пада комуникацията .

Последна редакция: пн, 11 апр 2011, 15:04 от nice

# 24
  • Мнения: 380
Съвсем се обърках с този глутамат...Това с водораслите не е ли като захарната тръстика и захарта  примерно newsm78 Едно е да консумираш самото растение, съвсем друго - извлечения по химичен начин продукт ...
Благодаря за новата тема!   bouquet Насочвате вниманието ми към страшно много неща!  Hug

# 25
  • Мнения: 3 066
чукчи, не е въпрос до "забързаност", убедила съм се - ако знаеш колко много интелигентни, образовани приятелки и приятели имам и НЕ ИСКАТ да чуят това, което им казвам/пращам по мейли и т.н. Sad Казват: "А, щом е за страх - не ща да слушам" и си водят децата за боц, горкичките... Дори и да изслушат другата страна не желаят, какво остава да я приложат, това първото ме изумява, не бях очаквала точно от такъв тип хора... Не знам какво да пожелая, може би истината!?!
И аз ти благодаря за усилията  bouquet

# 26
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 318
Баща ми е инженер-технолог по месото и каза, че суровото месо не се обработва с глутамат. Глутаматът се използва в колбасите.

И на мен ми е странно как така няма максимален период между реимуназациите newsm78.

Запис и благодаря за отговора Simple Smile

Мислех си...от колко неща са ме лишили, защото спрях да ваксинирам :
Детските
възможността да запиша детето в ясла или ДГ
съответно не мога да почна работа
детска кухня
Не е малко, нали?

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Баща ми е инженер-технолог по месото и каза, че суровото месо не се обработва с глутамат. Глутаматът се използва в колбасите.

И на мен ми е странно как така няма максимален период между реимуназациите newsm78.

Запис и благодаря за отговора Simple Smile

Мислех си...от колко неща са ме лишили, защото спрях да ваксинирам :
Детските
възможността да запиша детето в ясла или ДГ
съответно не мога да почна работа
детска кухня
Не е малко, нали?


и от детска кухня ли ги спират децата ?  newsm78 Ужас, какво общо има кухнята с ваксините  Crazy

# 28
  • Мнения: 4 753

Просто е глупаво ако ще се пазиш от глутамата да се пазиш от този във ваксините и същевременно да взимаш хранителни добавки, които го съдържат. Концепция, проста за схващане от всеки средно интелигентен 4овек.



Да вляза в тона ти ... аБе , човече , ти наистина ли не разбираш или се правиш , че не разбираш разликата в пътя на постъпване и начина на въвеждане на  едно вещество , което и да е то , и последващия ефект върху живата система ???? Не е едно и също да вкараш глутамат , съпътстван с всички други вече достатъчно надълго и нашироко обсъждани гадости , директно в кръвния ток и ... през храносмилателния тракт !!!

Просто е , човече , много просто , дефинитивно просто !

И изобщо някой може ли да ми обясни на нАучен прост език , защо едно използвано като овкусител вещество ще бъде наложително да бъде сложено във ваксините ??? Или може би им е ясно , че не е прост подобрител на вкусови качества , а преди всичко невромедиатор !

П.П. Съжалявам за многократното повторение на думичката "просто " , но сами забелязвате до какви "интелектуални" нива пада комуникацията .

 Peace

Аман от да не казвам какви, дето обясняват как в рибата имало не знам си какво, в други храни имало не знам си защо, но ние ядем ли ядем, пък видиш ли не щем да се ваксинираме...  Crazy   С думи прости не можеш да им обясниш, дали ако ги треснеш с нещо по-тежко по главата, ще схванат...  ooooh! 

и от детска кухня ли ги спират децата ?  newsm78 Ужас, какво общо има кухнята с ваксините  Crazy

Едно голямо НИЩО... Черпака дето сипват лелките с него, може да се зарази от неваксинираните деца... Или сигурно докато майките вземат храната, неваксинираните им деца си кореспондират отвън с ваксинираните и им предават куп болести...  Crazy

# 29
  • София
  • Мнения: 3 648
Добре де, ама какво да ядем тогава? за съжаление живеем в град и храната се продава по магазините!

Абе, моя син отказва месото от две годишен - да не е усетило детето гадостите?

Общи условия

Активация на акаунт