ВАКСИНИ - дискусия САМО за вредата от тях - тема 17

  • 31 023
  • 748
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 484
Уф, ще ме карате да разпитвам месарите до нас. Laughing Те ще си кажат хорицата Laughing

# 46
  • Мнения: 245
Уф, ще ме карате да разпитвам месарите до нас. Laughing Те ще си кажат хорицата Laughing
Те хабер си нямат:)) Една леля в магазина ми обясняваше, че без глутамат, продукта, нямало да има никаква трайност, и не знаеше, че не е консервант. Ако се беше замислила, че има и продукти от съшия вид, без глутамат, които си траят без проблем, нямаше да изпадне в тази заблуда.

# 47
  • Мнения: 411
Глутаматът се ползва в саламите като подобрител (овкусител), антиоксидант и още нещо, но не го запомних Embarassed.
Ще питам бащата утре че вече е заспал.

# 48
  • Мнения: 2 376
Аз доколкото разбрах от статията - да направим паралел пак с лимона. Да, същата аскорбинова киселина е и в лимона, НО номерът е, че лимонът съдържа не само аскорбинова киселина.
Водораслите, съдържат глутамат, но не само глутамат.

Съгласна съм, но ако го тълкуваме по този начин излиза, че токсичността на глутамата не се дължи не просто на наличието му във свободна форма само по себе си, ами и от това дали консумацията му е съпроводена други вещества (свободен глутамат+други вещества, както е във водораслите = окей; само глутамат - отрова).  Но в такъв случай, какъв би бил проблема с храните овкусени с глуатамат, след като там той се консумира наред с много други вещества?


Вероятно има значение с кои вещества е съчетан, поне според скромните ми познания в облатта на химията.
Ето, трудно е да я скрият, освен, ако подправката не е на прах или не е вече добавена към колбаса http://recepti.rozali.com/podpravki/p4239.html

# 49
  • Мнения: 3 484
Моите комшии са производител.

(може и да сте прави. А с какво обяснявате тогава високата трайност на месото по магазините?)

# 50
  • Мнения: 152
Глутаматът се ползва в саламите като подобрител (овкусител), антиоксидант и още нещо, но не го запомних Embarassed.
Ще питам бащата утре че вече е заспал.

Добре де, антиоксиданта не е ли консервант?

# 51
  • Мнения: 4 150
http://en.wikipedia.org/wiki/Reichstein_process

Процес "близьк" до природния за обработка на есенциални вещества.А още по модерно е и това

Novel methods involve genetically modified bacteria. [4]

Бегем нула т,може би ще обясниш какво се случва при настьпването на смьртта?Да се поучим всички невежи тук ooooh!

# 52
  • Мнения: 0

Вероятно има значение с кои вещества е съчетан, поне според скромните ми познания в облатта на химията.
Ето, трудно е да я скрият, освен, ако подправката не е на прах или не е вече добавена към колбаса http://recepti.rozali.com/podpravki/p4239.html


Така е, но в случая винаги е съчетан с протеини: и храните богати на свободен глутамат съдържат протеини, и храните, да речем колбаси, с изкуствено внесен глутамат съдържат протеини; в такъв случай ако е вреден, той би бил вреден и като естествена съставка, и като добавка; а ако не е вреден - не би имало проблем със съдържанието на глутамат в храните и подправките.

Според мен лично, както за повечето вещества, така и за глутамата това, което определя токсичността му е концентрацията. Свръхвисоки концентрации от иначе дори полезни вещества, като витамините, могат да направят бели. Затова смятам че е важно преди да се направи заключение, че една съставка на нещо е полезна или вредна е да се види каква е допустимата доза и дали съдържанието в нещото я надвишава.

Christian, не виждам какво общо има поста ти с темата за вредата от ваксините;
но ако витамин С от ГМ бактерии беше толкова вреден, БигФарма едва ли щяха да пропуснат да го включат в състава им.

# 53
  • Мнения: 1 807
Да ви следя! Simple Smile И аз благодаря много на хората, които си правят труда да ни информират!  bouquet

Понеже коментирахте Варна и неваксинирането в родилен дом там- Вече знам за втори случай на изписано бебе без ваксини от окръжна болница в София - не по желание на родителите - мои познати лекари ми казаха, че такава била практиката там за деца родени с по-ниско тегло - незнам до колко  е практика, но 2-та случая са си факт! И двете бебета са ваксинирани после от ЛЛ!

# 54
  • Мнения: 5 713
Стана ясно , че водорасли не трябва да ядем.  Laughing Които не са хранителни добавки, а храна. Горката аз.
Ето гръмна тук в Канада: заразени орехи с е-коли. Имало и смъртен случай. Айде бе. И как решиха, че орехите са виновни. Другата храна сякаш им е много читава. Плющят им ушите, нагъват и се тъпчат с какво ли не като за световно и последно.
Почти им повярвах. Колкото за земетресението и радиацията.

# 55
  • Мнения: 2 176
Да ви следя! Simple Smile И аз благодаря много на хората, които си правят труда да ни информират!  bouquet

Понеже коментирахте Варна и неваксинирането в родилен дом там- Вече знам за втори случай на изписано бебе без ваксини от окръжна болница в София - не по желание на родителите - мои познати лекари ми казаха, че такава била практиката там за деца родени с по-ниско тегло - незнам до колко  е практика, но 2-та случая са си факт! И двете бебета са ваксинирани после от ЛЛ!

Недонодените деца се ваксинират след навършване на коригирана възраст и след оценка на състоянието им. Може на места да спазват това изскване, защото масово хората си търсят правата в съда, но още не е масова практика. В някои от предишните теми майки се оплакаха, че недоносените им деца са ваксинирани в РО, въпреки нормативните изисквания..  ooooh!

# 56
  • Мнения: 660

Токсичност е дума , която се свързва единствено и само с количество .

Разсъжденията ти носят белезите на школска увреда , за което нямаш вина , много са в това положение и така си остават , без промяна .

Това изначално сбъркано дедуктивно мислене е в основата на много проблеми в съвременния свят , включително ваксините . Не виждаме цялото , никога и в нищо . Чоплим , ровим , синтезираме , жонглираме с формулки .... и се мислим за Богове . Не е важна формулата и не оттам се тръгва . Просто е !

Мече , не е консервант ! Консервантите са Е-249 до Е-252 - нитрити и нитрати на натрия и калия . Известни канцерогени , буквално задушават хемоглобина в кръвта и лишават клетките от кислород и хранителни вещества , а при 32 % намалена кислородна консумация всяка клетка се превръща в ракова . Тези в-ва придават сочният , розово-червен цвят на колбасите и месото . Само белите немски вурстчета не ги съдържат !

... питах за прясното месо - не му се слага глутамат ! Peace

Последна редакция: вт, 12 апр 2011, 10:33 от nice

# 57
  • Мнения: 2 376
Свръхвисоки концентрации от иначе дори полезни вещества, като витамините, могат да направят бели. Затова смятам че е важно преди да се направи заключение, че една съставка на нещо е полезна или вредна е да се види каква е допустимата доза и дали съдържанието в нещото я надвишава.

Именно концентрацията/количеството е проблема. Не е ясно нито каква е допустимата доза, нито колко съдържа даден продукт. А колко е общото количество във всички продукти за деня? След като е обявен за безопасен, най-вероятно въобще не се колебаят да го добавят безконтролно.
Същият проблем срещам и с описанието на ваксините - няма информация какво е количеството, няма референтни стойности, по които да се ориентираш безопасно ли е това количество. А когато се поема директно в кръвообръщението на организма?

 Във водораслите, смятам количеството на свободния глутамат няма как да е проблемно, иначе океанът щеше да е пълен с китове с Ауцхаймер Simple Smile)) Това в кръга на шегата.
Има и друго, според мен, ясно е, че хората се адаптират към храната в региона, който обитават.

# 58
  • Мнения: 109
Това изначално сбъркано дедуктивно мислене е в основата на много проблеми в съвременния свят, включително ваксините. Не виждаме цялото , никога и в нищо. Чоплим, ровим, синтезираме, жонглираме с формулки... и се мислим за Богове. Не е важна формулата и не оттам се тръгва. Просто е!
                202uu
По-добре и да искам не мога да го кажа! Wink

# 59
  • Мнения: X
Записвам се да ви чета.  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт