ВАКСИНИ - дискусия САМО за вредата от тях - тема 17

  • 31 037
  • 748
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 411
Сега да ви кажа как стоят нещата с "охладените" меса. По презумпция след като заколят животните те престояват при определена температура, за да се темперират някъде около 24 часа. След което се пускат по хладилните витрини и срокът на продажба е... 24 часа, след което се зарежда с ново прясно месо.
Ясно ви е че в БГняма как да стане това всекидневно зареждане, защото трябва да има пряка връзка между кланицата и магазина.
Затова у нас практика е да се внася от чужбина замразено месо, което се размразя и продава като охладено.

# 61
  • Мнения: 495
По повод феноксиетанола.Има функция като антифриза-антизамрьзваща добавка,но не е антифриз.Антифриза е етиленгликол.Което не прави феноксиетанола по-привлекателен.Справка-учителя ми по химия.

# 62
  • Мнения: 4 753
Аз лично не купувам замразено месо от магазини, в които продават и охладено, защото смятам, че непродаденото (и често вмирисано вече) охладено се замразява и се продава в този му вид... Интересно ми е как стоят нещата с т.нар. "окрехкотено" месо... Кое месо НЕ може да бъде окрехкотено?

П.С. "...окрехкотяването е процедура при която в месото се инжектира разтвор, съдържащ фосфати, караген, цитрати, ксантан, гума-гуар и други химикали и консерванти. Те служат за задържане на вода в клетките. Когато от тази саламура се шприцова 2 до 5%, водозадържащата способност на месото се увеличава до 20%. После до 6 часа трябва да се замрази при минус 35градуса."

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=477836

Да разбирам ли, че охладеното месо не може да е окрехкотено със сигурност? Наскоро видях "език" в една витрина - охладен с етикет "окрехкотен"...

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 687
То за това е най добре да си купиш цяло агне или прасе или др. , да ти го заколят и после във фризера. Ние така правим и много рядко купуваме от магазин и ако се наложили взимаме прясно месо, да не е пакетирано  Peace

# 64
  • Мнения: 495
Малко инфо и за маринованите меса.От  приятел  доставчик.Когато много се залежи месото го отьркалват с подправки за по-добьр тьрговски вид,а пьк аромата на подправките скрива аромата на старото месо.Не купувам такова.

# 65
  • Мнения: 3 495
Леле,отвратих се  от прочетеното ooooh!

Найс, ти направо ме довърши с канцерогените..... Confused

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Добре, че се върнах да изчета какво сте писали  Peace Интересни неща за "месото", което си купуваме

# 67
  • Мнения: 627
Аз ли нещо недовиждам, или тук наистина няма нищо по въпроса за ваксините?http://www.burgas.bg/bg/info/index/273

Мухаха, отивам за удостоверения за данъците и бЕгам да записвам дребната. Стискайте палци!

Последна редакция: вт, 12 апр 2011, 16:02 от temida

# 68
  • София
  • Мнения: 3 648
Не пише!

Добре, че постя, но какво после? направо се стресирах!

Дали причината да ми се отрегулира стомаха, откакто постя, не е в липсата в организма ми на разни...безобразни?

# 69
  • Мнения: 411
Каква е ползата от окрехкотеното месо, а какво е по от другото?

# 70
  • Мнения: 4 753
Аз ли нещо недовиждам, или тук наистина няма нищо по въпроса за ваксините?http://www.burgas.bg/bg/info/index/273

Това са само първоначалните документи, които трябват при кандидатстване... След като приемат детето и когато то започне да посещава реално детското заведение, трябват и други документи, които са описани съответно в наредбата за детските ясли и в наредбата за детските градини...

НАРЕДБА № 26 ОТ 18 НОЕМВРИ 2008 Г. ЗА УСТРОЙСТВОТО И ДЕЙНОСТТА Н … ЗИСКВАНИЯ КЪМ ТЯХ

Чл. 20. (1) За приемане в детската ясла родителите представят молба, придружена от следните документи:
1. копие от удостоверение за раждане на детето;
2. здравнопрофилактична карта, попълнена от личния лекар на детето;
3. еднократен отрицателен резултат от изследване за патогенни бактерии (шигели, салмонели, ешерихия коли) и чревни паразити, извършено не по-рано от 15 дни преди постъпване на детето в детската ясла;
4. изследвания на кръв и урина, извършени в едномесечен срок преди постъпване на детето в яслата;
5. изследване с отрицателна реакция по Васерман за единия от родителите, извършено в 6-месечен срок преди постъпване на детето в яслата;
6. данни от личния лекар за имунизационния статус на детето съгласно изискванията на Наредба № 15 от 2005 г. за имунизациите в Република България (ДВ, бр. 45 от 2005 г.);
7. медицинска бележка за липса на контакт със заразно болен, издадена от личния лекар на детето.
(2) Деца, на които не са извършени задължителните имунизации за възрастта, могат да се приемат в детска ясла, когато са налице трайни противопоказания за имунизирането им и са освободени с протокол от РИОКОЗ.


НАРЕДБА № 3 ОТ 5 ФЕВРУАРИ 2007 Г. ЗА ЗДРАВНИТЕ ИЗИСКВАНИЯ КЪМ ДЕТСКИТЕ ГРАДИНИ

Чл. 4. (1) В детските градини целогодишно се приемат деца въз основа на писмена молба, подадена от родителите.
(2) Към молбата се прилагат следните документи:
1. копие от акта за раждане на детето;
2. здравно-профилактична карта на детето, попълнена от личния лекар;
3. еднократен отрицателен резултат от изследване за патогенни чревни бактерии и чревни паразити, извършено не по-рано от 15 дни преди постъпване на детето в детската градина;
4. изследвания на кръв и урина, извършени в едноседмичен срок преди постъпване на детето в детската градина;
5. данни от личния лекар за имунизационния статус на детето съгласно изискванията на Наредба № 15 от 2005 г. за имунизациите в Република България (ДВ, бр. 45 от 2005 г.);
6. медицинска бележка от личния лекар за липсата на контакт със заразно болен, издадена не по-рано от 3 дни преди постъпване на детето в детската градина.

# 71
  • Мнения: 4 753
Каква е ползата от окрехкотеното месо, а какво е по от другото?

Зависи от причината и начина на окрехкотяване... Ако се прави от производителите по описания в по-горния ми пост начин, то се прави единствено за измама на потребителя и печалба на производителя (прочети в линка, от който съм цитирала)... В домашни условия окрехкотяването става по по-различен начин (например http://www.rigana.net/?id=127)...

# 72
  • Мнения: 411
Да де, точно това имах предвид! Това си е измама Naughty!

# 73
  • Мнения: 0
Свръхвисоки концентрации от иначе дори полезни вещества, като витамините, могат да направят бели. Затова смятам че е важно преди да се направи заключение, че една съставка на нещо е полезна или вредна е да се види каква е допустимата доза и дали съдържанието в нещото я надвишава.

Именно концентрацията/количеството е проблема. Не е ясно нито каква е допустимата доза, нито колко съдържа даден продукт. А колко е общото количество във всички продукти за деня? След като е обявен за безопасен, най-вероятно въобще не се колебаят да го добавят безконтролно.
Същият проблем срещам и с описанието на ваксините - няма информация какво е количеството, няма референтни стойности, по които да се ориентираш безопасно ли е това количество. А когато се поема директно в кръвообръщението на организма?

 Във водораслите, смятам количеството на свободния глутамат няма как да е проблемно, иначе океанът щеше да е пълен с китове с Ауцхаймер Simple Smile)) Това в кръга на шегата.
Има и друго, според мен, ясно е, че хората се адаптират към храната в региона, който обитават.


Защо да не е ясно какво е количеството на веществата във ваксините и какви са референтните стойности?! Едното си го пише в състава, а за другото има изследвания.

Съгласна съм за глутамата, според мен той не е вреден в разумни дози, но изходих от позицията ако приемем, че е вреден.


Разсъжденията ти носят белезите на школска увреда , за което нямаш вина , много са в това положение и така си остават , без промяна .

Това изначално сбъркано дедуктивно мислене е в основата на много проблеми в съвременния свят , включително ваксините .

Права си, че науката се основава основно на дедуктивната логика. Но кое му е сбърканото, и ако е сбъркано, кое е правилното мислене? Нима има по-ефективен логически подход, който не ми е известен - ще се радвам да го чуя.

# 74
  • Мнения: 2 376
Къде в състава е дадено количество? Къде са изследванията? Интересува ме, например, формалдехид-а в полиоваксините, която и да е от тях. Може аз да съм не довидяла, но в описание на ваксина не съм срещала какво количество от съответното вещество се съдържа.

В ресторант не си поръчвайте храна, в която месото е на парченца.

Общи условия

Активация на акаунт