След Бронхопневмонията

  • 8 282
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 99
Не ни приеха в болница и мисля, че така е по-добре за спокойствието на децата. Те и без това са много стресирани от ежедневното боцкане и прегледи. Лекарката ни е на 5 минутки от нас и не е проблем визитата при нея. Баткото вече почти се оправи с паралелното лечение от инжекции и антибиотик, но малкия направи алергия и му спряха най-силния антибиотик. но и той вече е по-добре, температура няма, остана само сериозната кашлица при него... доста е труден, защото и сиропчета много не понася да пие., почти веднага повръща.
сега обмисляме как и кога да ги изведем извън града, но едва ли ще успеем до Сандански сега да отидем. Мисля, че все пак в едно родопско село е значително по-добре, отколкото в града-

# 16
  • Мнения: 3 929
Възстановяването след преболедувана бронхопневмония е дълго, въпреки че децата обикновено изглеждат много добре и по нищо не личи, че не са се възстановили напълно.
Искам да подчертая, че след някои пневмонии кашлицата изчезва, след други продължава още известно време, а при трети - изобщо липсва дори по време на самата пневмония. Щом при вас кашлицата е влажна, според мен е добър признак, че дробчетата на детето се изчистват от секретите/ храчките. За целта най - подходящо е ежедневното приемане на чай от мащерка или лайка, защото самите течности много спомагат очистването. Но чай и вода или компоти евентуално. Натуралните сокове нямат същото действие. Аз правя комбиниран чай от мащерка, подбел и лайка, слагам щипка сода за хляб и поднасям с мед и лимон. За меда всеки преценява.
Освен това ви препоръчвам освен, че може да посетите Сандански, където климатът пролетта там е най - подходящ за лечение и възстановяване от белодробни заболявания, лятото поне да смените два климата - морски и планински, като ги редувате. Много благоприятно въздействие оказва смяната в надморската височина. Като цяло - чистият въздух.

# 17
  • Мнения: 0
Не знам, детенцето продължава да кашля понякога.Но след като казвате ,че е нормално ми е по-спокойно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт