Набор 92 - тема 2

  • 36 226
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 255
Ами явно не е забранено, то у нас кое ли е уредено, та и това  Sick
Аз съм чувала, че нарочно го правят унитата, за да се избере и кандидатства конкретно там, но дали е вярно, кой знае  newsm78

# 16
  • Мнения: 2 018
Добре, но ако изберем Софийския, пък не му стигнат силите, тогава нямаме никакъв шанс другаде. От друга страна си мисля за СУ - какви пък задачи са дали толкова, че момчета от математическата, където решават по цял ден задачи и не са могли някои от тях дори да ги започнат. Камо ли да ги решат.
А срещнах една статия от миналата година, където после сУ си търси студенти и признавал изпитите от ТУ София. Не си спомням точно какво пишеше, но беше нещо от сорта.
Такива номера на гърба на децата ни.  Sick До последно да не знаеш и да не си наясно.
Хора с по-силен бал не приети на първи желания, принудили ги да се запишат с 2-то си желание и после приели в дисциплините с висок бал - деца с нисък такъв! Аман от недомислици!
А после реват за пари!!!

Идва ми да напиша писсмо до министерството за ограниченията налагани от университетите спрямо децата, ама нещо взех да се отчайвам от тази държава и институциите в нея.

# 17
  • Мнения: 419
Бо, Ива, чудесни резултати, поздравления за децата  Hug
Аз все още чакам да публикуват оценките, вече съм кълбо от нерви  ooooh!.
 

# 18
# 19
  • Мнения: 575
Ох,и аз пожелавам успех на всички деца- кандидат-студенти !  PeaceТрудно им е сега, но в момента "коват"/колко комунистически прозвуча Crazy/ бъдещето си......Ние изкарахме 5.50 по БЕЛ в ИУ Варна на предварителния изпит,сега чете /поне така казва/ за матурите ...Добре му дойде подготовката за този предварителен изпит по БЕЛ ,от което е доволен и по-спокоен. Пожелавам спокойствие на кандидат-студентите и на майките им Laughing

връщам се отново,щото забравих да кажа,че днес в "Телеграф" имаше статия за промени в броя на новоприетите студенти и год .такси на някои специалности в СУ /за който го интересува/

# 20
  • Мнения: 173
Хайде и аз да се разпиша в новата тема  Hug
Моето гардже от мързел изкара по английски на предварителните кандисатстуденстски изпити ниска оценка - 3.60  newsm61, но на теста по български има 5! Дано се постресне за следващите изпити - ДЗИ и редовните кандидатстуденстки през лятото  Thinking

Поздрави за всички доволни от децата си мами!

# 21
  • Мнения: 2 255
Ей този мързел, в комплект с чата  Sick и това споко мамо  Mr. Green ще ме докара до лудост накрая  #Silly
И моя синковец вчера установи, че на изпита по АЕ е изкарал 4.00, което не му се отрази добре на самочувствието  #Crazy и аз се надявам да му е като обичка и да вземе да се стресне за следващите изпити  Praynig ама ще видим  newsm78
Утре е в СУ на география, аз нямам особени очаквания, като се има предвид, че тя е малко подводен камък  Rolling Eyes ама той пак ми вика : споко маме...пък ще видим  Praynig
Много късмет на всички деца  thumbsup, на мързеливите като мойто ще им необходим в изобилие  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 12
Поздравления за хубавите оценки ! Hug Аз никак не съм доволна от моите предварителни-в СУ имам 4 по БЕЛ, а във Велико Търново-5.48  ooooh!Ще се ходи на редовни.
magi71 ,какво ще кандидатства дъщеря ти?

# 23
  • Мнения: 173
magi71 ,какво ще кандидатства дъщеря ти?

Желанието и е английски - филология или лингвистика, ама ще видим къде ще я огрее след останалите изпити  Thinking

Добри са ти оценките, браво!

# 24
  • София
  • Мнения: 1 677
Здравейте,

Аз от началото на първа тема не съм писала май  Embarassed , но не ми остава много време.
Моя юнак се яви на математиката в СУ, но не се е справил. Труднички са били задачите. Даже е чул коментар от един преподавател, че 3 от задачите били "срам за министерството ", защото такъв материал не се учи в училище  ooooh! Не знам как ги измислят тези задачи, но е голямо хабене на нерви. Не че моя хубавец не мързелува, но и нивото е доста високо. А той си е харесал едно- две неща само там, та не знам докъде ще го докараме. С 300 зора ще подаде и в някой друг университет с матурата ( дай Боже да изкара добре оценка  Praynig ), но за изпит ще се явява само там. Днес разглеждах сайта на УНИБИТ, където има някакви нови специалности. Някой да има впечатления от близки и познати за този университет?

# 25
  • Мнения: 2 018
Здравейте,
Аз от началото на първа тема не съм писала май  Embarassed , но не ми остава много време.
Моя юнак се яви на математиката в СУ, но не се е справил. Труднички са били задачите. Даже е чул коментар от един преподавател, че 3 от задачите били "срам за министерството ", защото такъв материал не се учи в училище  ooooh! Не знам как ги измислят тези задачи, но е голямо хабене на нерви.

защо "срам за министерството"? Задачи ги измисля всеки университет за своите си изпити!

# 26
  • Мнения: 12
magi71, и аз се глася за тези специалности,само че за филология искам българска.А знаеш ли дали коефициента на матурата по английски съвпада с този на конкурсния изпит?В сайта им няма инфо за това и си мислех да звънна,за да ги питам newsm78

# 27
  • Мнения: 901
magi71, и аз се глася за тези специалности,само че за филология искам българска.А знаеш ли дали коефициента на матурата по английски съвпада с този на конкурсния изпит?В сайта им няма инфо за това и си мислех да звънна,за да ги питам newsm78

Аааа, има я информацията в ето това Приложение 2 http://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/priem/priem_za_obrazovatel … iya/prilozhenie_2.

# 28
  • Мнения: 8 828
magi71 ,какво ще кандидатства дъщеря ти?

Желанието и е английски - филология или лингвистика, ама ще видим къде ще я огрее след останалите изпити  Thinking

Добри са ти оценките, браво!

magi, твоето дете  кандидатства във ВТУ предполагам... Rolling Eyes Тук в Пловдивския се признават вместо изпит международните сертификати. В справочника е дадено как точно се приравнява. Моят син миналата година беше писал като резервен вариант английска филология, ако не стане за МИО, и си представи сертификата на Кембридж. Признаха му адванст/А/ за 6.00. Обаче отиде и на изпита по английски заради МИО, защото за него признаваха само тойфел. После каза, че изпита е бил дори по-труден от изпита за сертификата. В тоя ред на мисли, ако момичето има сертификат може да го даде вместо изпита или пък да се яви за сертификат и после да кандидатства с него. Ще направи двоен удар - хем ще има сертификат, който ще й служи в бъдеще, хем ще си спести тревогите около изпита. Това, че е изкарала 3.60 показва, че не е зле с езика, просто изпитите в университета ги правят прекалено трудни неизвестно защо. newsm78 Вижте справочника и помислете Simple Smile
П.П. Синът ми ползва своя сертификат сега - работи като преводач, почти всичките му колеги работят с езиците, които знаят, и ползват сертификатите си.

# 29
  • Мнения: 12
unadaptable, това приложение  е на СУ, а аз се чудя за търновския, понеже в сайта им не е пояснено нищо за разликата в коефициентите на изпитите.

Общи условия

Активация на акаунт