Да я острижа ли нула номер?

  • 2 395
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 437
Няма смисъл да я стрижеш.Дъщеря ми беше напълно плешива до годинката и после като започна да и расте коса- стана едно руно......

# 16
  • София
  • Мнения: 6 477
Остригването нула номер няма да доведе до нищо - броя на кослите по главата е генетично определен, а от мъх коса няма да добиеш! Ако беше така плешивите мъже с бръснене коса щяха да си докарат! (макар, че там има и други фактори).
Детенце ти е свъсем нормално, просто е русо, а и това му е бебешката коса. Ще се смени с нормалната и всичко ще се промени. Митът, че косата при обръсване е по-гъста идва от факта, че порастващия коъсм е с изравнен връх, а не нормалния заострен!

# 17
  • София
  • Мнения: 897
И от мен - не я подстригвай.
И моята щерка беше така и си порасна косата. Laughing

# 18
  • Мнения: 1 866
И аз да кажа да не я бръснеш, нищо няма да се промени. Голяма сладуранка е, а косата ще порасне, когато трябва. 

# 19
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ами добре тогава...  Confused Размина й се машинката.  Wink Мерси за мненията!  Hug

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Зъхи Simple Smile стига се втелясва, бре! Wink
Аз подстригвах Мая редовно от 7 месеца до 15 почти, но първо с цел подравняване, че й стърчаха смешни дълги кичури на полуплешивата глава, а после - щото лято за по-леко, пък и просто ми харесваше. Не й е поникнала повече коса определено. Сега е на 2г4м и още е с фина косица (която пак расте неравномерно Close). Сега я действам с ножицата, но пак на моменти ми се иска да я мина с машинката...ама ще реве за опашките.

# 21
  • Мнения: 6 206
Спасчо се е метнал на мен, може би аз бях по-тежък случай.
Толкова хич коса нямах, до горе долу четири годинки ме подстригваха нула номер с надежда да се сгъсти нещо. Няма, батко.
Ходех си с една червена забрадчица на бели точки. Мил спомен си ми е, пазя си я. Но косата ми въобще не се сгъсти.
Малкият сега ми е той плешунгелче, но какво да го правя.

# 22
  • Мнения: 2 700
И аз с включвам с косвени наблюдения. Дъщерята на приятелката ми беше с доста  рехава коса. Обръснаха я като навърши 2 години. Някакъв ефект  имаше, но така и не й пораснаха буйни кичури. Във всички случай на възрастта, на която е детенцето ти няма смисъл, защото тази косичка окапва и се подменя с нова.
И още нещо - през зимата е меко казано опасно да се правят такива експерименти.

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Зъхи - нещо машинка ли ти се подхваща  newsm66

Идвам 1-во теб да те  smile3553 и после бонбона Еми  Wink

 moresmile

# 24
  • София
  • Мнения: 1 621
Бонбон, бонбон, ама плешив...  Mr. Green
Майтапа настрана - вие остригвали ли сте плешковците, за да им поникне по-гъста коса и имаше ли ефект?

Ха-ха, не съм я подстригвала, а беше по - голям плешко и от твоята Joy. Баща и я наричаше "чичко" по тоя повод. Беше така до към 6-7 месец и после каква буйна коса избуя...Едва ли ще има някакъв ефект ако я подстрижеш нула номер.  Wink

# 25
  • Мнения: 5 140
Зъхи недеййй,гледахме снимките с Ния.Така сме и се радвали.Страхотен бонбон е.Ще и порасне косата.Ния и тя беше плешо,но и порасна и се посгъсти.

# 26
  • Мнения: 6 243
Зъхииии, тая Ема ще я изям!  Hug
Само да си я остригала. (то не че ще личи, ама все пак  Wink)

# 27
  • Мнения: 3 550
Абе, и нашият човек е още с гола тиква, ама не мисля да го стрижа. После като покарат едни буйни къдрици, трябва да мисля и за ресане. Така ми е добре! Една грижа по-малко.

# 28
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Това с подстригването са си бабини деветини. Я си остави на детенце да му израсте косицата. После ще се чудиш как да я решиш и т.н. Не, не я бръсни

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Нищо не променя подстригването. Който си има коса си има, който няма и 20 пъти да го подстрижеш - все тази.

Моят син е подстригван като бебе дюс. Наложи се, защото в болницата му обръснаха 2/3 от главата и аз трябваше да го "дооформя". Той се роди с голяма черна коса. Не кафява, не кестенява, а черна. Израсна руса. Рус си е и досега. Тази цветова трансформация беше изумителна направо, да не говорим, че имам чувството, че като се роди имаше по-гъста и твърда коса от тази, която поникна после.

Общи условия

Активация на акаунт