И мен започна да ме изнервя това детенце!

  • 4 469
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 243
От цялата работа разбирам, че напъследък само на Мариели й е ден. Grinning

Поли, нали е здрав Спасчо, остави другото! Айде, ще ги изтърпим, какво да ги правим. Малки деца - малки ядове! Мене в такива моменти шопинг - терапията много ми помага.

# 16
  • Мнения: 6 206
Ооо, преди три месеца, дори  до преди седмица и аз я пеех тази песен като Мариели. Отвличай, отвличай, ама няма вече отвличане, преди се лъжеше, сега си гони интересите, на майка си се е метнал.
Макар че спор няма Анджито е кротко и спокойно дете. Кой каквито иска да ми ги говори за пластелините, вече се убедих, че всяко дете се ражда с темперамент и доза инат и няма промяна, освен леко моделиране.

# 17
  • Мнения: 188
Поли, абсолютно същото е и у нас, само че не от седмица, а от месец - два, знам ли вече колко. Страшен инат има и като не й се даде ляга на земята и се тръшка , и рита , и реве...... smile3511
Лошото е, че аз по принцип съм си по-нервен човек и на моменти просто не издържам, с каквото и да се мъча да залъгвам не става
А това, че всяко си има свой характер и аз съм се убедила

# 18
  • Мнения: 449
Стига бе, момичета, и аз си мисля, че ще ги израстем тези работи/кой ли я е измислил тази глупост!/. Сериозно-не му угаждай толкова много, опитвай се да го накараш да разбере, че не всичко е позволено...мисля. Май на теория всичко изглежда лесно. Особено колко лесно беше пък и преди да родя Mr. Green

# 19
  • Мнения: 1 403
Големи инатчета са тиа дечица  ooooh!
Като,че ли за Емили ми говорите. Все нещо иска тва дете.
Днес и направих пуканки-е то не спря да иска,изяде половината пакет.От това масло викам ще и стане тежко и ги скрих. Еее що рев изрева  ooooh!

# 20
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Малеее! Като гледам Спас е по-голям с 2 месеца от МАртин, а нашето диване това мрънкане го "владее" от 11-месечен!!! Радвай се, че тоя период ви е набарал малко по-късно!

# 21
  • София
  • Мнения: 749
Моята стратегия е следната: почти никакви забрани, пълен либерализъм, като най-опасните неща са прибрани, разбира се. Резултатът е, че по цял ден си изследва къщата и не се тръшка за нищо, е почти за нищо. Ревва по малко за някои неща, но направо не се брои като ви чета. Всички роднини ми правят забележка, че ще се нарани с клещите, отверките и другите подобни, които умира да си човърка. Но аз съм на мнение, че колкото повече му викаш НЕ и колкото повече му забраняваш, толкова по-изнервено става детето и съответно родителят. Аз му давам да пипа и DVD-то, и телевизора, и компютъра и още не ги е развалил, но да не се хваля, че никога не е късно Mr. Green

# 22
  • Мнения: 3 506
Моята стратегия е следната: почти никакви забрани, пълен либерализъм, като най-опасните неща са прибрани, разбира се.

Ооо, тази стратегия работи прекрасно до към 2 годинки. После картинката маааалко се променя. Нали се сещаш, че ако на 1.5 год не може да счупи ДВД-то, на 2.5 определено ще може. И ако на 1.5 год е достатъчно да вдигнеш по-опасните неща на високо, да сложиш райбер или да заключиш, на 2.5 катерицата ще достига почти всички (да не кажа всички) височини у вас и ще борави с райбери и ключове не по-зле от теб.
Точно в момента го наблюдавам това явление - да, спестила съм доста забрани на сина ми, но не знам дали сега не му идва по-нанагорно като ден след ден въвеждам нови забрани, просто защото вече се налага...
Преди да родя бях убедена, че децата трябва да се дисциплинират със "здрава ръка" (не в буквалния смисъл, разбира се), после възгледите ми претърпяха коренна промяна, сега напоследък пак съм се замислила и с малката сигурно ще подходя по-различно (тя поне не е толкова темпераментна). Сложна работа...

# 23
  • Мнения: 2 792
  Хихихи ще те изнервя я, та и той е човек с характер, що си мислиш че вечно ще можеш да го будалкаш Wink.
  Сега навлизате в сериозния период с войната на характерите, ще се оправите няма страшно Laughing, използвай момента да тренираш себе си, да не се изнервяш много лесно, защото от това само ще си тровиш нервите и нищо повече.
  Не се притеснявай, Спасчо бързо ще схване до къде може да стигне, кое му разрешено и кое не, важното да си спокойна и си пази нервите, че ще ти трябват за по нататък Laughing.

  Аз и преди съм писала, в къщи има правила, не са безброй, но са ясни и категорични и се спазват, няма не искам, няма днеска, няма утре и да имало протести в началото, след сблъсъка с моята непоклатимост, не са продължавали дълго, какво да правя гадна съм Mr. Green.

# 24
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894

Мдааа,и аз съм от същия отбор. Направо на моменти не издържам.

# 25
  • Мнения: 1 581
Поемете си дълбоко въздух... Скоро няма да свърши това  Mr. Green
Ама се свиква де...  Crazy

# 26
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Поляя, няма пипаш бедния ми Спас! Да Фнимаваш в картинката!!  Sunglasses
Мая има такива проблясъци, но когато има болежка. А и като е с някой друг ги прави тия магарии. Аз явно съм ужасния цербер и по- рядко ми се тръшка и настоява за нещо. Тоест не е толкова често. Засега.  Crazy
Започвам да изнасям всичко видно в потайни дупки, щото да не й привличат вниманието. Напаст казваш? Тюх!
Лелей, где ще се дяна? Ужасно съм раздразнителна и изнервена, ще психирам детето.  Sick

# 27
  • Мнения: 6 206
Мани, бегай, у нас всичко е вдигнато и пак мъкне се столове да се катерии по секциите. Да му падне си дито, усилвателя, телевизора, колкото повече копчета и светлинки, толкова по-добре.
И като му се скарам, бърчи вежди и гледа лошо, все едно той ще ми прави забележка и аз съм виновната, че недоволствам. Спомням си племеника като беше малък, сестра ми и тя, като им се скарам правеха едни жални джучки, а този няма, братче, гледа заплашително и въобще не хваща страх - от никой.
Ей го одеве преди да заспи, включва изключва телевизора, мъжа ми му се кара, той се опита да го обърне на игра с дзак бак и пак да си работи по твто, като видя, че му е сериозно положението, сбръчка вежди и нос и гледа гневно и пак натиска. Рев, плач и пак на телевизора. Няма занимавка и игра.
Знам че трябва да си пазя нервите, обаче не съм свикнала на неподчинение, аз съм си такава, малко диктаторска натура, а това човече ще ми е опозиция и направо не знам.
Иначе гледам много, много да не забранявам, обаче неговото вече е извън контрол.

# 28
  • Мнения: 277
Моето мнение е че от дете до дете разликата е огромна. Аз също позволявам много неща, но все пак всичко си има някакви граници. Вчера вечерта например взел един стол качил се отгоре, добарал ми миксера от кухненският плот след което с пълна сила се заисилва в хола, изключва от контакта, новогодишните светещти лампи пак качен на стол и се мъчи да ми включи миксера #Cussing out. Ето това вече смятам е прекалено, колкото и да му говоря не разбира ами и той като сПАСЧО МЕ МЕРИ С ПОГЛЕД И ДОСТА ЧЕСТО МИ ПОСЯГА. Аз никога не съм го удряла, но напоследък ме изважда извън нерви признавам си без бой. Като се има впредвид, че това е само една от безбройните му лудории за деня явно ще трябва да съм спокойна, че кой зане какво ме чака след 2-3 месеца.
Кифлата дано и аз да успея да съм толкова непоклатима като тебе.

# 29
  • Мнения: 830
Welcome to the club Laughing
.. Май единствената действаща стратегия в тази възраст е IGNORE............ Е, когато имаш нервички и време може да се пробваш и да му отвлечеш вниманието с нещо друго. Даже има шанс понякога да успяваш  Wink


Даааа , и аз така мисля , и моята стратегия е такава - Ignore .  Аз на рев нося , ама тати - не, и ползва...... тампони за уши  Sunglasses .
Но честно да си призная , не е така  у нас както описваш Спасчето . 

Общи условия

Активация на акаунт