Какво имате в домашната аптечка?

  • 7 350
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 091
Имайки предвид, че доста от лекарства в чужбина са с рецепта, а понякога самите ние можем да подобрим сьстоянието си, както и това на близките ни, е важно домашната ни аптечка да е снабдена с лекарства от пьрва необходимост, както и други такива, които могат да ни вдигнат на крак или да ни облекчат моментната болка например. дори и такива на хомеопатична основа. Аз сьм принципно здрава, но тази година ни се наложи няколко пьти да посещаваме чичо доктора и в повечето от случаите ако имах налични медикаменти в домашната аптечка, можех и сама да си помогна. Когато питам някой в БГ, най-често майка ми, лекарствата там се казват по един начин, а в Западна Ервопа по друг, особено пьк антибиотиците, затова незнам оттук какво да купувам.
Та, момичета, какви лекарства имате в домашната аптечка и в кои случай ги ползвате?

пс: Отсега сьм си намислила, да си спретна списьк с лекарства който да си купя когато се прибера в БГ и затова ще ми е полезно да споделите вашето медикаментозно богатство Grinning.

В нашата аптечка има доста неща, най-вече хомеопатични, които тук са по-скъпи и не мога да намеря всичко, което ми трябва. За малкия -Мултисаностол( докато се ориентираме да си намерим тук други), няколко имуностимулатора, един от които Изпоринозин, който тук е 80 долара опаковката ( а се прави курс с 3), Стеримар( докато не намерих тук), антибиотични кремове ( Гентамицин и т.н.), някои противоалергични ампули ( Антиалерзин, Урбазон), вит. С на ампули,  Аулин( за главоболие) и Аналгин, капки за нос ( Ксилометазолин и Пиносол, както и крем Пиносол), ампули Калциев Глюконат,Дефламол, сиропи за кашлица ( На др Тайс, Димекс), Ентерол и Смекта, Фервекс, ампули Natrium Citricum, болкоуспокояващи за мен, че съм ужас всеки месец- Но Шпа,Бусколизин( и ампули също, понякога ми се налага, заедно с Папаверин), Валидол, шведска горчивка. Може много от тези да ги има и тук, не споря, просто аз не съм ги намерила.


# 16
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
крема гентамицин много го уважавам, ама го спрели от производство Sad

от бг имам:

течен аналгин
фервекс
нош па
спазмалгон
ихтиол
дефламол
витамин C
смеТка
бусколизин
и естествено, смрадлика! Laughing

# 17
  • Мнения: 1 370
Мале, аз се изнедах като видях, какво имам в аптечката. Аналгин, нюрофен, нюралгин, аспирин, валидол, нюробекс,индометацин, мезим - форте, алергозан, валерян, бусколизин, белергамин, Tilenol i Benelin Cold, Alka-seltzer. Гентамицин на кремче и Пантенол за детето, както и Tilenol и Advil на капки. Последно като си бях в Бг си взех и небет-шекер за гърлото, много ми помага. Имаме и Фастум гел, и волтарен за мазане.
Ами това е.

Забравих витамините Centrum и любимите ми Мерц Wink
Хапчета за отслабване, които не дават никакъв ефект. Sad

# 18
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Ей тези неща си донесох лятото от България:

1.   Салбутамол
2.   Ксилометазолин
3.   Виброцил
4.   Оталгетон - капки за уши
5.   Смекта
6.   Аналгин на капки
7.   Ранитидин
8.   Дефламол
9.   Йодосепт
10.   Алергозан
11.   Троксевазин
12.   Витамин “С”
14.   Пулмекс бейби
15.  Аулин
16.   Бисмутаналбин - при разстройство
17.   Фервекс
18.   Проповит “Е” - таблетки за гърло
19.  Трахизан - таблетки за гърло
20.   Осцилококцинум
21.   Упсарин
22.   Саностол
23.   Мукосолван
24.   Стодал
25.   Активен въглен
26.   Валериан
27.   Риванол
28.  Пиносол

# 19
  • Мнения: 2 257
Имам само БГ лекарства. Капки за нос, уши, сироп за кашлица Бронхолитин,Тавипек - пак за кашлица на лавандулова основа,  Осцилококцинум, витамини, Невробекс, Фервекс, Медицинкси въглен, Фолиева киселина, Беналгин (за глава) - и много треволяци на хапчета или като чайове за варене.  Наблягам на билки и леки лекраства. Един антибиотик Амопен седя 3 години непокътнат и накрая го дадох на нашите като бяха тук да си го занесат там, ако им потрябва. Имам разни валидоли и валериани, на които май им е изтекъл срока на годност....Репарил гел и Фастум гел за схванати вратове и гърбове от климатиците...Да чукам на дърво, при първа необходимост, не ми се налага да звъня на доктори - сами се оправяме с наличните от БГ...
От американските имам хубави капки за очи и клечки за зъбобол...някой и друг Центрум и разни витамини....

# 20
  • Мнения: 4 212
не питай Какво имате в апте4ките, ами какво нямате? за мен това важи Simple Smile) Нямам български лекарства, от тук си ги купувам.

# 21
  • Мнения: 24
- Различни витамини
- Вит.С
- Но-шпа
- Аналгин
- Аулин
- Капки за нос
- Изкуствени сълзи за очи
- Далацин
- Фастум гел
- Спирт
- Бинтове, пластири

...и май това е всичко.

# 22
  • Мнения: 235
И аз, като Лаура, нямам особен запас от лекарства, т.к. за по-сериозните неща ходя на лекар,
а и също така съм твърдо против самолеченията.
Мисля, че все пак, имам няколко опаковки български Амопен, който майка ми носи всеки път като идва ("за всеки случай" Rolling Eyes), но до сега всички партиди са заминавали в кофата недокоснати след изтичане на срока на годност.

Единствените медикаменти, които имаме в "аптечката" и които не са предписани от лекар са:
- парацетамол за възрастни
- неурофен
- таблетки за смучене при болно гърло (различни видове)
- няколко вида комбинирани витамини
- прахчета за разтваряне с гореща вода при настинка
- крем за намазване при изгаряне
- лепенки, бинтове и марли.

# 23
  • Мнения: 980
Аналгин
Аспирин (български и на Байер, че zлатният друг не приzнава #Cussing out)
Бусколиzин
Парацетамол
Фервекс
Роватинекс (Това мама ми го прати , когато направих бъбре4ната криzа)
Фамотидин
Фолиева киселина

Другите са ми немски лекарства.

# 24
  • Мнения: 1 238
Мойта аптечка е май най-бедна Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Но при нас наистина почти всичко е с рецепта, а пък и аз не съм голям фен на лекарствата.
Та в общи линии имам това:
Панодил- нещо като Панадол, просто датски вариянт.
Детски течен Панодил.
Мехлем за мен, с рецепта, против обривите, които от време на време ми излизат.
Лепенки.
Витамини за възрасни
Витамини за деца
Витамин Б комплекс(нали съм веги Wink Wink)
Памук
Вероцид- едно лекарство против кокоши трън.

Ми това е. Друго май нямам. Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

# 25
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
не питай Какво имате в апте4ките, ами какво нямате? за мен това важи Simple Smile) Нямам български лекарства, от тук си ги купувам.

И за мен Wink. До преди известно време си носех лекарства от Бг, защото бях останала в заблуда, че са по-евтини, пък и си знаех какво точно искам. Обаче се оказа, че тук са по-евтини и качествени, а състава на лекарствата ако го кажеш на латински, фармацевта знае какво да даде.

# 26
  • Мнения: 1 854
Ей тези неща си донесох лятото от България:

1.   Салбутамол
2.   Ксилометазолин
3.   Виброцил
4.   Оталгетон - капки за уши
5.   Смекта
6.   Аналгин на капки
7.   Ранитидин
8.   Дефламол
9.   Йодосепт
10.   Алергозан
11.   Троксевазин
12.   Витамин “С”
14.   Пулмекс бейби
15.  Аулин
16.   Бисмутаналбин - при разстройство
17.   Фервекс
18.   Проповит “Е” - таблетки за гърло
19.  Трахизан - таблетки за гърло
20.   Осцилококцинум
21.   Упсарин
22.   Саностол
23.   Мукосолван
24.   Стодал
25.   Активен въглен
26.   Валериан
27.   Риванол
28.  Пиносол



Снежи би ли ми написала за какво се ползват лекарствата по т.1,2,3,5,7,9,11,15,22,24,28 Embarassed Hug

# 27
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Ей тези неща си донесох лятото от България:

1.   Салбутамол
2.   Ксилометазолин
3.   Виброцил
4.   Оталгетон - капки за уши
5.   Смекта
6.   Аналгин на капки
7.   Ранитидин
8.   Дефламол
9.   Йодосепт
10.   Алергозан
11.   Троксевазин
12.   Витамин “С”
14.   Пулмекс бейби
15.  Аулин
16.   Бисмутаналбин - при разстройство
17.   Фервекс
18.   Проповит “Е” - таблетки за гърло
19.  Трахизан - таблетки за гърло
20.   Осцилококцинум
21.   Упсарин
22.   Саностол
23.   Мукосолван
24.   Стодал
25.   Активен въглен
26.   Валериан
27.   Риванол
28.  Пиносол



Снежи би ли ми написала за какво се ползват лекарствата по т.1,2,3,5,7,9,11,15,22,24,28 Embarassed Hug


1. Сироп - при кашлица - разширява бронхите и спомага за по-доброто откашляне
2. Капки за нос
3. Капки за нос
5. Прахче против разстройство
7. За гастрит и колит
9. За рани
11. При удар - предпазва от посиняване и отток, ако се нанесе веднага; също и за разширени вени
15. Против болка, а наскоро разбрах, че се използва и при висока температура
22. Витамини за деца
24. Хомеопатичен сироп за кашлица
28. Капки за нос

# 28
  • usa
  • Мнения: 2 113
аз не обичам да се запасявам с лекарства, суеверна съм по темата. винаги когато съм купила лекарство не защото ми трябва, а просто да си имам в случай, че ми потрябва, до седмица се е появявала нужда.
в аптечката имаме само превързочни материали - лепенки и дезинфикциращ спрей, тайленол/адвил за температура и главоболие за възрастни и деца, антихистамин сироп и хапчета за децата, че всичките ми имат разни алергии и сме запасени от българия с бусколизин(моя мъж има гастрит и си е свикнал с него и отказва да пробва тукашни лекарства, та държи да му се доставя бусколизина) и разтворим аспирин с витамин ц, какъвто тук няма (най-вече заради магическото му действие сутрин след запиване  Whistling ). сега покрай моите болежки се понатрупаха разни недоизпити обезболяващи, но това е инцидентно. имам и един куп хранителни добавки - витамини, масла, ензими и прочие, но аз тях не ги броя за лекарства.
Laura, я да се консултирам набързо Simple Smile, ти какъв детски антихистамин държиш в аптечката?

# 29
  • Мнения: 2 452
Laura, я да се консултирам набързо Simple Smile, ти какъв детски антихистамин държиш в аптечката?

Aз не си ли признах още в първия постинг?  Mr. Green
В зависимост от това за какво го ползвам, държа Кларитин сироп, детски, като антиалергично средство и dimenhydrinate (гравол), който има силно изразено антиеметично действие. По принцип бих дала второ поколение антихистамини ако става въпрос за някакъв алергичен обрив, сенна хрема и т.н., но ако искам да комбинирам антиалергичното със седативно действие (напр. при настинка с хрема и нарушено общо състояние) предпочитам някой от по-старите антихистамини.

Като съм започнала, да добавя, че трябва да се внимава много с антихистамините, защото те имат по принцип седативно действие, но при деца, особено по-чувствителни, могат бързо да предизвикат свръхвъзбуждение на ЦНС. Затова не бива да се предозират.

Общи условия

Активация на акаунт