Келоид

  • 6 778
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 375
Мами,остана ми ужасен белег след секциото,който според мойта лична(преди година и нещо) е келоид.И тъй като ме тресат нервите в последно време и се  питам може ли да се превърне в рак този белег.Представлява нещо като зачервен ръб около 15 см може би.Преди много ме сърбеше  в момента също,а и съм леко пълна и е точно на свивката.Мазах го с крем з абелези-содермикс се казва,имаше съвсем малко подобрение,малко избледня и толкоз.Сега си  епак червен и грозен.

# 1
  • varna
  • Мнения: 404
Келоидите се появяват при определени хора,това е реакция на организма и по-скоро на кожата.
Не може да стане рак на кожата,както ти си мислиш,просто не изглежда естетически добре.

# 2
  • Затънтена някъде зад дувара
  • Мнения: 154
Не се притеснявай,мила и аз мого се притеснявах от факта че белега след операция си стои все така червен.дори в интерес на истината не го и мажех често ,а само с бадемово олио.Но мина време около 5 месеца и от само себе си избледня.Чао дано съм те успокоила....

# 3
  • Мнения: 375
Келоидите се появяват при определени хора,това е реакция на организма и по-скоро на кожата.
Не може да стане рак на кожата,както ти си мислиш,просто не изглежда естетически добре.
Да и аз така знам,а и доста четох за това в нета.Казват,че само палстичен хирург може да го махне,а защо не обикновен незнам?Дерматолога каза,че всичко може да се изроди рано или късно.Каза още да не го дразня и да нося широки дрехи,а аз  обичам по тесни панталони Embarassed.От секциото ми минаха повече от  2 години и няма да мине  смазила като содермикса например,ако съм започнела в самото начало и съм се мазала 6 месеца можело и да мине Sad.

# 4
  • Hisarya, Bulgaria
  • Мнения: 73
И аз имам келоид,получи ми се преди две години,ходих на хирург махна ми го и пак излезна.Сърби ме и аз се притеснявам да не стане някой рак и не знам какво да правя.

# 5
  • Мнения: 5
Здравейте! Аз съм нова в сайта/форума/ и пиша тук за първи път. Когато съм имала някакъв проблем и съм ровичкала в Интернет все съм попадала на вашия форум, затова сега реших да се допитам до вас. Моя проблем, както се подразбира от заглавието на темата в която пиша е Келоид. Или по точно - келоид на рамото. Историята е малко дълга но кратко - всичко започна, поне доколкото помня когато са ми били ваксина/или манту, не помня кое точно се биеше в рамото/ в 1 клас. Беше се образувало малко топченце/уж вследствие на това, че съм била мръднала, докато са ми биели така наречената "ваксина/манту" и са закачили "мастна тъкан"/ нещо като по-голяма гнойна пъпка, но все пак не толкова голяма че да ме притеснява и да й обръщам внимание. От тук започва и същината на моят проблем. Когато станах в 3 клас баба ми реши, че това така наречено "топче" ме загрозява и трябва да се махне.../тук е момента да предупредя малките деца във форума, ако има такива - никога, ама никога не позволявайте бабите и дядовците да ви се месят, и на вас и на родителите ви!!!/ Хубаво, заведоха ме при личната и тя ми даде направление за кожен лекар, ако не се лъжа хирург /може би трябва да спомена, че всичко се разигра в родния ми град Кюстендил/, който първо ми постави грешна диагноза - липом/струпване на мастна тъкан/, второ така ме "оперира", че сега иди вземи че се оправяй. Както й да е отидох при него, дори не помня какво каза, но помня много добре 1 нещо. Помня как каза с половин уста, че можело и без операция! да се оправи! Да не говорим, че 100 пъти повтори колко сериозна операция било и така нататък, което не бива да се говори на едно малко дете. Та отидох в болницата и той ме "оперира" само че сложи само местна упойка/слава богу се оказа силна и нищо не усетих/. Бях обърната странично, и не ми дадоха, да се обръщам и да гледам какво правят той и екипът му. Всичко хубаво, в продължение не помня колко ходих в Балнеолечебницата при него да ми сменя превръзките. Когато трябваше да ми сменя последната, или по-точно да я махне, майка ми беше взела някакво уиски и кутия бонбони, а този дори не знам как да го нарека, взе че й заяви в лицето че той е там не да се налива, а да печели пари/горе-долу почти с тези думи/. Може да бях, малко дете, но побеснях. Та, тогава когато ми махна последната превръзка се ужасих, когато осъзнах, че вместо да го махне това "топче", той го е направил толкова по-голямо, че... Когато след няколко месеца/може би година/ това новообразувание на рамото ми не спадна, отидох пак при него и той ми каза да го мажа с Контрактубекс и можело да се смали и да изчезне. Е, познайте от първия път дали стана така... Мазах го, но никакъв ефект. След това зарязах. Майка ми смяташе, че е по-добре да не го пипаме повече, докато не порасна малко. И ето ме сега - на 20 години с още по-голямо "образувание" отколкото беше след онази "операция". Миналата година/2013г./ реших все пак да ида на кожен лекар(д-р Петрова от 19-та Поликлиника), поне за консултация. Тя ми каза, че за моя "келоид" не може и дума да става за хирургична намеса! и че можело да се пробва или с кортикостероидни инжекции, или с лазер, а също и комбинирано лечение, но ме прати в кожната клиника на бул."Гоце Делчев", в кв. "Стрелбище" за консултация, при специалист в област възможно по-близка до моя "проблем". Също и ми предписа да се мажа с Elocom, защото доста често ме сърби, а това означавало че се дразни и разраства. Ходих, дори една позната ми беше препоръчала и при кой да отида - д-р Светослав Георгиев. Отидох при него, той пък веднага каза, че само с хирургична намеса да се оправи, и че за лазер не можело дума да става, защото било "прекалено голямо". Той пък ми посочи хирург за консултация в Токуда - д-р Евстатиев. После същата позната ми каза, че е научила за друга лекарка, която нейни колеги й препоръчали - д-р Тияна Стоянова от Правителствена болница. Звънях на така наречената д-р Стоянова, за да питам колко струва прегледа и все пак дали има достатъчно опит в сферата на моя проблем. Оказа се, че уж се занимавала са такива работи, но по-добре било да отида при д-р Стратиев и д-р Цанков и двамата отново в Токуда. Върнах се обратно при моята кожна лекарка да й обясня с 2 думи какво ми е казал д-р Георгиев от кожната клиника, в която тя ме прати, и когато й казах че тя и той са изказали абсолютно противоположни решения за лечение, тя все пак ме посъветва да отида на консултация при пластичен хирург. Защото видите ли, пластичните хирурзи, все пак не били като "хирурга" който преди ме е оперирал, а правели всичко възможно именно да се опитват да "отстраняват" изцяло такива белези.
Тук идват двата ми въпроса към вас:
Въпрос 1: Някой знае ли нещо повече за д-р Тияна Стоянова, д-р Евстатиев, д-р Стратиев и д-р Цанков, имал ли е някакъв контакт с тях, впечатления? Има ли смисъл да ходя при тях, разбират ли си от работата?
Въпрос 2: Някой знае ли някакъв вид природно или народно лечение за келоид? Знаете ли дали лечебната кал и луга помагат?/Защото миналата година, когато бях на море, ходихме с баща ми на процедури в Бругас с лечебна кал и луга, и когато се прибрах след морето, майка ми установи че келоида ми мъъничко е намалял/...

Много ви моля, ако някой знае нещо и може да помогне, ще съм му адски благодарна!

# 6
  • Мнения: 1
Az imah keloid. Izlekuva mi go dr. Georgiev ot Nifertiti (plastichen hirurg) kato mi slaga nqkakvi imjekcii v nego. Ne znam kakvi. Preporuchvam go!!! Sega pak mi se polichi ot sekcio I pak ste otida pri nego mislq che mi pomogne.

Общи условия

Активация на акаунт