апикална остеотомия в Бургас-моля за помощ!

  • 2 954
  • 5
  •   1
Отговори
  • при морето
  • Мнения: 911
Имам гранулом на преден горен зъб,голям е колкото оризово зърно, и е точно под горната устничка....Зъболекарката  ми се опитва да го лекува,засега го е отворила и така е оставен за  два дни.Пия Родожил на 12часа.Това е.Единственото,което може да направи е да прочисти каналите ,друга апаратура няма,защото не е ендодонт.Мислите ли,че е възможно да го излекува ? От това,което изчетох в нета,си мисля,че ще се наложи операция,за да се изреже гранулома ...Къде в Бургас има добър специалист за това?И каква е цената?
Моля ви за съвет и споделен опит! Praynig Praynig Praynig

Последна редакция: нд, 17 апр 2011, 21:50 от Winter fairy

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
А защо не пробваш да намериш и друг специалист.Трудно ми е да ти дам съвет без снимка и без да съм видяла зъба,но ако гранулома е малък може да се направи йонофореза,лазер,и да се зъпълни с биокерамика.Резултатите са повече от добри.

# 2
  • при морето
  • Мнения: 911
Чудя се дали може тя,зъболекарката ми,да го излекува само с прочистване на каналите,защото не мисля,че разполага с йонофореза.Този зъб го е обличала тя с металокерамика,преди 7-8 години.Всичките ми зъби тя ги е правила.Но преди време имах гранулом на долен преден ,втори или трети беше,не можа да го излекува и го извади.При него обаче гранулома не го напипвах.
А сега си го пипам,колкото оризово зърно е.Утре имам час при нея.Предполагам,че пак ще ми чисти каналите.Какво да я питам,изобщо нямам идея какви са й намеренията,не обича много да обяснява,даже хич,А това е много натоварващо,поне за мен.Става въпрос за преден зъб,за панорамата на устата ми,не мога да ходя на работа,/каза,че не дава болнични/,ще трябва да пускам отпуска,а нямам представа колко ще продължи и дали ще има успех.Много съм разтревожена.

# 3
  • Мнения: 4 068
Грануломе не е голям. Йонофореса и запълване с калциев хидроксид с йодоформ действат много добре в такива случай. Моят гранулом вече го няма само от калциевия хидроксид с йодоформ обаче.

# 4
  • Мнения: 10
 Winter fairy Ако става въпрос за операция отиди в стоматологията на 2 етаж където са хирурзите. Има операционен блок и специализирани хирурзи.

# 5
  • при морето
  • Мнения: 911
renci,днес имах час и ,слава богу,даде ми надежда.То това чистене на канала голяма мъка,ужас.Като навре вътре и почне да движи напред-назад и то болиииии.Имах чувството,че край няма да има.
В момента ми е сложила лекарство,но цялата горна челюст ми е като газена с камион. Cry
В сряда-пак.Не мога да я питам с какво ще го запълва,не ми остава друго,освен да й се доверя.
Мисля си с какво да жабуря устата,че венеца ми е адски възпален и не знам в сряда как ще имам сили пак да изтърпя тези болки.Трябва ли да боли така?

Общи условия

Активация на акаунт