Добър зъболекар- Варна

  • 51 319
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 155
И тук да питам . Моля за съвет. Имам парадонтоза. Някои зъби вече леко се клатят. Предлагат ми коронки на предните зъби и частична подвижна протеза за кътниците. Никой обаче не лекува парадонтозата . А без лечението й всичко друго е безмислено. Май ме вземат за " касичка". Моля, помагайте. Насочете ме към специалист, който да ми лекува зъбите, а не да ги вади. Не мисля, че всичко е загубено. Добър специалист от Варна?

# 46
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Има специална тема за пародонтоза. Задайте си въпроса там.

# 47
  • Мнения: 697
И тук да питам . Моля за съвет. Имам парадонтоза. Някои зъби вече леко се клатят. Предлагат ми коронки на предните зъби и частична подвижна протеза за кътниците. Никой обаче не лекува парадонтозата . А без лечението й всичко друго е безмислено. Май ме вземат за " касичка". Моля, помагайте. Насочете ме към специалист, който да ми лекува зъбите, а не да ги вади. Не мисля, че всичко е загубено. Добър специалист от Варна?

Не се лъжи !!! Лекува се ! Бавно , болезнено и скъпо , но се лекува . В момента лекувам моята при д-р Герова . Преди нея попадах на .... които само влошиха състоянието ми .

# 48
  • Мнения: 155


Не се лъжи !!! Лекува се ! Бавно , болезнено и скъпо , но се лекува . В момента лекувам моята при д-р Герова . Преди нея попадах на .... които само влошиха състоянието ми .

Благодаря! Направих консултация с д-р Георгиева от Варна. Намерих си и зъболекар в Шумен,  при който започвам лечение. Пожелайте ми успех.

# 49
  • Мнения: 697
Стискам палци скоро да греем с усмивки 😀

# 50
  • Мнения: 51
Искам да попитам има ли някой с мост? По време на бременност имах много проблеми със зъбите, нях на зъболекар закрепихме работата, но 2 зъба ще махаме и ще слагаме мост. Просно не могат да се спасят, въпроса ми е колко време след изваждането на зъб, може да се вземе проба за мост и праговото пилене боли ли? Simple Smile

# 51
  • Мнения: 697
Искам да попитам има ли някой с мост? По време на бременност имах много проблеми със зъбите, нях на зъболекар закрепихме работата, но 2 зъба ще махаме и ще слагаме мост. Просно не могат да се спасят, въпроса ми е колко време след изваждането на зъб, може да се вземе проба за мост и праговото пилене боли ли? Simple Smile

Моята зъболекарка ми прави временни мостове в момента в който ми извади зъбите и не ме оставя без зъби . След зарастване ще сложа постоянният мост . Моста ми ще е без праг заради проблем с венците .  За болката зависи от твоя праг на болка .

# 52
  • Мнения: 51

Искам да попитам има ли някой с мост? По време на бременност имах много проблеми със зъбите, бях на зъболекар закрепихме работата, но 2 зъба ще махаме и ще слагаме мост. Просно не могат да се спасят, въпроса ми е колко време след изваждането на зъб, може да се вземе проба за мост и праговото пилене боли ли? Simple Smile

Моята зъболекарка ми прави временни мостове в момента в който ми извади зъбите и не ме оставя без зъби . След зарастване ще сложа постоянният мост . Моста ми ще е без праг заради проблем с венците .  За болката зависи от твоя праг на болка .

Интересно, а за зарастването на венеца след изваждане на зъба колко време ви каза вашата зъболекарка? И изпили ли ви зъбите за да сложи тези временни коронки? Колко трае процедурата, благодаря Simple Smile

# 53
  • Мнения: 39
Възстановяването на венеца зависи от индивидуалния организъм. Обикновенно е около месец и половина. Ако се избърза със слагането на постоянен мост, след време венецът и костта под висящото тяло (липсващия зъб) ще се отдръпнат надолу и ще се получи неестетична дупка.

Относно изпиляването: ако зъбите са живи е редно да се изпиляват под анестезия. След изпиляването ще има чуствителност, поради премахването на голямо количество тъкани около пулпата (нерва) и затова е препоръчително веднага да се постави временен мост на изпилените зъби.
Ако зъбите са умъртвявани, няма болка при изпиляването, понеже без нерв, вече не могат да провеждат болкови импулси. Възможен е лек дискомфорт на венеца при самото изпиляване.

# 54
  • Мнения: 697
Да изпиляват се зъбите които ще държат моста . За венеца - зависи от състоянието му . Вадене на 3 зъба , пилене на още 3 зъба , вземане на проби и правенето на моста - 3 часа всичко .

# 55
  • Мнения: 51
Извадихме 2 зъба днес, 2та 4ти зъба горе. Попитах за моста, каза 2-3 седмици зависи. Исках поставяне на временен мост, каза, че няма смисъл да си давам парите, било глупост, като ми изпили зъбите след месец, да изтрая 4-5 дни и да слагаме направо мост и без това всички ходим с маска. Но си мисля, че като дойде време за пиленето и да седя седмица с изваден зъб и изпилени други 2 няма да мога изобщо да ям… в четвъртък ще ходя за пломба и ако пак откаже поставяне на временен мост, ще сменя зъболекаря Simple Smile

# 56
  • Мнения: 697
Използваните зъби живи или мъртви ще са ? Моята зъболекарка изчаква с поставянето на постоянния мост  , защото може да имам проблем с живите зъби . С временен мост могат да се правят и корекции , примерно първият мост не ми беше удобен и направихме втори .  И те пусна без зъби да излезеш от кабинета и ?!?  Според мен я сменяй 🙂

# 57
  • Мнения: 51
Използваните зъби живи или мъртви ще са ? Моята зъболекарка изчаква с поставянето на постоянния мост  , защото може да имам проблем с живите зъби . С временен мост могат да се правят и корекции , примерно първият мост не ми беше удобен и направихме втори .  И те пусна без зъби да излезеш от кабинета и ?!?  Според мен я сменяй 🙂


2та зъба извадени, другите 4 (които ще се пилят) са живи, но 1 е с кариес и не ми каза дали ще го лекува или ще вадим нерв. Да в момента съм с 2 красиви дупки, ако не пожелае слагането на временен мост, ще обмисля да го сменя. Благодаря ви за отговорите, надявам се найстина всичко да мине добре!

# 58
  • Мнения: 697
Стискам палци . Само да те питам снимка правихте ли преди да започне работа ? Почисти ли ти венеца ? Дано не е шарлатанин като предният ми зъболекар ....че заради него останах без зъби . Сегашната е толкова педантична в работата си , че нямам думи с които да изразя възхищението си от работата и ! И да виждам резултатите в рентгеновите снимки и в огледалото .

# 59
  • Мнения: 51
Стискам палци . Само да те питам снимка правихте ли преди да започне работа ? Почисти ли ти венеца ? Дано не е шарлатанин като предният ми зъболекар ....че заради него останах без зъби . Сегашната е толкова педантична в работата си , че нямам думи с които да изразя възхищението си от работата и ! И да виждам резултатите в рентгеновите снимки и в огледалото .


Не. Никакви снимки не са ми правили. Сега за капак да ви кажа, 1 корен ми го вади близо 25 минути. Пусна ме упойка всичко, от едната страна проблем няма. Но от другата, където заветния корен се вади 30 мин, усещам неприятно щипане. Поглеждам аз в огледалото, вдигам устната и остановявам, че имам разкъсване. Мия си зъбите и докато се плакна усещам болка и щипане точно там, явно пастата го дразни… дани ще заздравее или ще се наложи зашиване ? Не знам цепнал ли ме е нещо, защипал ме е с клещите ли.. утре ми каза да отида да ме погледне. Прилагам примерна снимка, за да добиете представа Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт