Лоша морфология

  • 5 548
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 844
Здравейте,
всички показатели от спермограмата на мъжа ми са добре, с изключение на морфологията (по Крюгер)
При граници над 14% неговия резултат е 5,5 %. Препоръчаха отказ от тютюнопушене.
Мъжът ми веднага спря цигарите, пие Табекс и ще чакаме 3 месеца за повторна спермограма.
Дали наистина ще влезе в норма след спиране на цигарите?
Какво друго може да се направи, за да се подобри морфологията?
 Peace Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 030
Разгледай тази тема, всичко е описано, но доста назад беше изпаднала Laughing
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=511774.0

# 2
  • софия
  • Мнения: 1 201
За съжаление точно за морфологията рядко може да се направи нещо.И ние бяхме като вас-при първата спермограма морфологията беше 8% по Крюгер.Мъжът ми имаше проблеми с щитовидната жлеза и пролактина-хормоните влязоха в норма, пи всевъзможни неща за спермограмата, но морфологията се подобри едва до 9%

# 3
  • Мнения: 1 844
Ох, направо не мога да повярвам..направихме спермограмата абсолютно профилактично, без дори да сме започнали опити за бебе, въобще не очаквахме такъв резултат. Мъжът ми е на 26 г, здрав, без никакви оплаквания и здравословни проблеми, няма операции, нито прекарани заболявания освен грип. SadОсвен с цигарите няма с какво друго да се обясни тази лоша морфология..Надеждата ни е, че ще се оправи след няколко месеца без тютюнопушене. Много се притесних от това, което казвате, че морфологията трудно се повлиява.
Всъщност какво означава този резултат в проценти Rolling Eyes че само 5% от всички сперматозоиди са с нормална морфология ли?! Та това е адски малко! Дори нормата от 14% ми се вижда нищожна. Shocked
Ще се радвам ако още някой сподели мнение..  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 1 030
Деси, те нормата наскоро я промениха на 4 процента Wink
Най-вероятно ще има промяна без цигарите, не се отчайвай предварително.
Щом сте млади и здрави, горе главата!

# 5
  • София
  • Мнения: 23 165
5.5% изобщо не е толкова лоша морфология. Не че е и много хубава де  Simple Smile
Ама не е чак за паника.
Пуснете след време още една спермограма, може да ви изненада резултата.

# 6
  • Мнения: 1 089
Бамба е права повторете я. А и пак да е 5% това си е в нормите. Но ако другите показатели са добре, не бих се притеснявала особено за нея. Успех! Hug

# 7
  • Мнения: 50
Ние бяхме с < 2% морфология и все пак забременях  с инсе ... така че нямаш проблем
не съм сигурна каква беше мофорологията в деня на инсето , но мъжът ми беше на витамини 6 месеца (той не пие и не пуши ... да се надяваме и по жени не ходи хахахаха) и без горещи душове може да е била по добре

Общи условия

Активация на акаунт