Декемврийче в корема се скатава, мама все по радостна става.

  • 26 677
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Lucky, трябваше да преровя 50 страници за да попълня всички.  PeaceМоля ако има пропуснати да не сърдят, ще добавя информацията, просто напишете тук.

# 16
  • Мнения: 71
Записвам се и в новата темичка  Wink Вече ще съм по-редовна из форума. Днес с дребното си пристигнахме в родния Пловдив. Доста съм летяла и досега никога не ми е ставало лошо в самолет. Предната бременност също. Но днес такъв ужас.........кръвно ли - не знам..... студени вълни, гадене и съм припаднала за малко, защото после детето се беше изхлузило от мен, шишето с вода, което държах се разливаше на пода  Shocked
 Слава Богу, сега съм добре. Нямам търпение да ида утре на преглед да видя и аз моята точица и да се уверя, че всичко е наред.

# 17
  • Мнения: 35
Момичета, май е от бременноста, но много се развънувах като сега погледнах на кой коя бременност е и много се зарадвах от факта че преобладават мамите с трора и трета бр.
Мислех, че тенденцията е по 1 дете, но очевидно все повече мами искам голямо семейство   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet Поздравления за всички, не е много лесно гледането на две и повече деца, да работиш и да бъдеш пълноценна жена !!!  Hug newsm51 newsm51 newsm51

# 18
  • Мнения: 674
Teddy  не се притеснявай дано всичко да е О.К.! Praynig

# 19
  • Мнения: 8
Привет, мацки  bouquet супер темичка си имаме smile3525
Някой питаше за главоболието - само парацетамол можем да взимаме.
Аз нещо ставам много нетърпелива за прегледа, но знам, че няма смисъл да бързам... Така се бях заблудила с датите, че си мислех тоя четвъртък е края на месеца  Crazy
Иначе при мен розовото зацапване от деня на МЦ изчезна още след второто хапче дуфастон, сега си го продължавам докато свърши.
Само положителни мисли в главиците Simple Smile!

# 20
  • Мнения: 233
Galactic Voyager  тенкс за темата, супер е Hug
Аз наминавам да кажа, че съм добре, нямам с какво да се похваля нито пък да се оплача, но ви чета..Дори не мога още да повярвам, че съм бременна  Rolling Eyes
tani4ka111, долу в дясно на снимката най-вероятно е термина, но това е според размерите на бебето, с времето на всяка снимка се получава различен термин, дори по 2 термина, когато по нататък като започнат да мерят главата и  бедърцето на дребното..това обаче не е нищо притеснително стига да няма голяма разлика с реалните седмици..Истинския термин си е този според ПМР.
Teddy* стиснати палци от мен  Praynigвсичко да е наред, не го мисли док какви ги приказва, почивай си и се глези Simple Smile
titkaa86Simple Smile браво за ентусиазма за трите дечица, пожелавам ти да  си го запазиш до 3, че и натам Hug
         Момичета поздрави на всички ви Hug, ако не се включа пак пожелавам ви хубави, слънчеви и без никакви бремелински неразположения Великденски празници  easter

# 21
  • Мнения: 1 172
Хоп - и аз в новата темичка!
Galactic Voyager, поздравления за смелостта ти да я направиш! Hug А пък профила ще остане за следващата темичка. Wink
Може ли и мен да запишеш в групичката? Rolling Eyes Вероятно си ме изпуснала из 50-те страници, но е нормално и напълно разбираемо. Обещавам да се не сърдя, стига да ме добавиш сега. Mr. Green Бременността ми е първа по ред.
Аз утре съм на преглед, дано да има какво да видя! Praynig
Спокойна нощ ви пожелавам!

# 22
  • Мнения: 25
Преди малко се прибрах от работа и реших да надникна в редовете.Galactic Voyager-супер си.Новата темичка е невероятна.За протокола да добавя-първа бременност и вероятен термин(според калулатора на Бг Мамма) 06.12.2011г. На 22г съм и съм от Габрово.Най-новото покрай мен е,че проядох ябълки.А преди не може да ме накара човек дори да опитам.Но с учудване открих,че като изям 1-2 ябълки и спира да ме боли корем,както и ми изчезват киселините.Моя приятелка пък докато беше бременна яде шкембе чорба-а тя я ненавижда.След като роди не искаше да види шкембе чорба.Е яде 1 път докато беше бременна-това ше и е за сега.От вчера съм нещо хремава.Някой има ли си на идея дали е позволено да си капем капки за нос? Simple Smile

Последна редакция: вт, 19 апр 2011, 23:48 от ellhris

# 23
  • Мнения: X
Мислех, че тенденцията е по 1 дете, но очевидно все повече мами искам голямо семейство   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet Поздравления за всички, не е много лесно гледането на две и повече деца, да работиш и да бъдеш пълноценна жена !!!  Hug newsm51 newsm51 newsm51


Аз и мъжът ми искаме четири деца. Simple Smile И за протокола да отбележа, не сме от братята... Grinning Вече колко ще ги докараме е друга тема...  Joy И двамата винаги сме мечтали за голямо и весело семейство.

# 24
  • Мнения: 723
Еййй добро начало на темичката!  Браво Войаджър!! Мога да помагам ако трябва... въпреки, че и аз не знам точно как  Crazy
Аз да си кажа само, че гледам, че в другите отчетни си пишат в списъка възраст, град и т.н.
Та - 27г. от София,  и живот и здраве ще ми е първо детенце  Heart Eyes  С леко предусещане и голямо желание за момиченце   Mr. Green
Според калкулатора на Бг Мама, терминът ми се пада на 25.12

Относно храненето, аз нямам никакви промени досега. Единствено днес гледах да е здравословно всичко - изпих 2 фреша, от обикновен и от червен портокал, една голяма салата с разни хубави зеленчуци изядох по обяд и сега вечерта една пилешка супичка. Пих и кола и кафе, ама защото ми е много ниско кръвното и иначе ще започна да се олюлявам.

Малко килограмите ме притесняват. Аз цял живот съм била между 50 и 55, а днес сутринта като се премерих бях 58.5  Shocked   То вярно, че бяхме в Италия няколко дни миналата седмица и доста паста изядох, ама чак пък толкова... а и не съм забелязала да се храня повече... Ще гледам по-малко калорична и по-полезна храна да ям, че не е на добре това трупане толкова рано

Последна редакция: вт, 19 апр 2011, 23:46 от A_vagabоnd

# 25
  • Мнения: 35
Малко килограмите ме притесняват. Аз цял живот съм била между 50 и 55, а днес сутринта като се премерих бях 58.5

Вагабондче и аз съм в същата ситуация? Ти колко си висока? Аз съм 171 см и изглеждам изключително кльощава, и тези +5 кг ми се отразявам мноооого добре, а освен това подозирам че едно 100 - 200 гр са отишли в гърдите  Grinning Grinning  Grinning
Щом си казваме данните - 24г. от Бургас с предполагаем термин 17.12.


Диваненце пожелавам ти от сърце едно голямо щуро семейство  Hug   bouquet

# 26
  • USA
  • Мнения: 1 323
Eх накрая и аз със чисто сърце да кажа ,че след като си видях сакчето съм вече много по-спокойна ,че е на място и всичко е наред според док. съм 4седмица и 5 дни защото тя ми смяташе датата на трансфера и май ще има разминаване с календара на бг-мама.Бебето за сега е едно и е голямо 6,5 см след 2 седмици за сърчице Simple Smile

# 27
  • Мнения: 731
Запис и от мен в новата темичка Galactic Voyager  Hug !

# 28
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
*Teddy*, има те в самото начало, но явно при копирането съм изтървала една звездичка.
Тъй като първият пост може да се коригира ограничено време, ще си записвам ууточненията и промените за следващата тема.

За килограмите - не знам до колко ще е успокоително, но при първата бременост стартирах от 53-55 нормално тегло за мен при ръс 1,72 и като стигнах 75 спрях да се меря. 5 -6 месеца след раждане си бях върнала килограмите и то без спорт, диети и т.н. Логиката е, че колкото време организмът се променя от бремеността, толкова му трябва за да върне нормалната си форма.

Тук верно много бургазлийки Mr. Green Mr. Green Mr. Green след малко и аз пътувам към Бургас. Mr. Green
Иначе 31 г, София, второ.

# 29
  • Мнения: 171
Момичета , да се похваля от онзи ден не съм повръщала  newsm44 newsm44 newsm44 newsm44
Колкото до килограмите , аз не съм се мерила , защото съм в нова квартира и все забравям да си купя кантар  ooooh! , но според дрехите ми даже съм отслабнала , но все пак аз  Sick 1 седмица като фонтан, 100% ще наваксам бързо Joy
И аз да си кажа данните: казвам се Даниела на 22г. от Бургас , но живея в София и ще родя тук, първа бременност ми е и според доки термина ми е на 7.12.2011  Crazy
Пожелавам ви готин дееен и много усмивки  Hug

Общи условия

Активация на акаунт