Нуваринг

  • 8 119
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 261
Това е нов контрацептив, предложен ми от моята гинеколожка. Ползвали ли сте го и какви са промените, които настъпват в организма при вас?
Представлява меко пръстенче, като горната част на презерватив. Това пръстенче се поставя дълбоко във влагалището за точно 3 седмици, през което време ни предпазва от бременност. След това се маха за 1 седмица, когато настъпва кървенето.

# 1
  • Мнения: 1 844
Доколкото знам е на хормонална основа. В тоя смисъл по-удобни са противозачатъчните. Това вадене, поставяне, нагласяне и проверяване ми се виждат смущаващи.

# 2
  • Мнения: 261
Ясно е, че е на хормонална основа, но бил много по - щадящ към организма, защото хормоните действат на ниво влагалище, а не се обработват от целия организъм.
Явно този продукт все още не е много познат в България, като гледам интереса, на който се радва темата.
Благодаря за включването, Десинка  Grinning

# 3
  • Мнения: 9 501
 Laughing
защото хормоните действат на ниво влагалище, а не се обработват от целия организъм.

Има ли значение, дали ще погълнеш въпросните хормони под форма на хапче, или ще си ги биеш с инжекция, или ще вкараш с глобул/пръстен/спирала...те, хормоните, са в организма  ти..-въпроса е в дозировката Peace

# 4
  • Мнения: 285
Аз лично не съм ги ползвала , но в американски форум съм чела , че някои са много доволни. Честно казано аз можеби бих го избрала като метод тъй като винаги когато съм пробвала с таблетки нещата не се получаваха - винаги пропусках дневни дози. Тук улеснението е , че не трябва постоянно да си напомняш за нещо. А какво ти каза лекарката относно цикъла , дали се облекчава и става по лек ? Аз съм също разочарована от спирала Парагард , която ми правеше цикъла по 20 дни дълъг-ужас !Сега нямам нужда от никаква защита (мъжът ми го няма ) , но после може да пробвам и аз  Wink

# 5
  • Мнения: 330
Ползвах Нуваринг три поредни месеца миналото лято и изобщо не съм доволна. Слагането и махането не са проблем, пръстенът е сравнително мек и не се усеща при полов акт, представлява пръстенче на бутилка от минерална вода, което се сгъва при поставянето.
Основния проблем при мен беше, че съм предразположена към главоболие, а това означава, че хормони под никаква форма не ми влияят добре. Не знам колко по-щадящи са локално освобождаващите се хормони, за мен това бяха три гадни месеца с главоболие два пъти седмично по три дни. Най-странното е, че никакви обезболяващи от типа на аналгин или беналгин не помагаха, а обикновено с едно хапче се оправям. На третия месец се стигна до една криза с толкова силно главоболие, че повръщах 12 часа и се обезводних, стигнах до бърза помощ. Извадих ринга и това е, оттогава имам много рядко главоболие, най-много веднъж в месеца и то за кратко.
Има и друг недостатък - до поставянето ринга трябва да се съхранява в хладилник, а се поставя в точно определен ден. В този смисъл, ако трябва да пътувам за морето например, не знам дали няма да има проблем ако го пренасям извън хладилна чанта. Не е толкова свободно като хапчетата. Миналата година поне ми го доставяха специално за мен в една голяма аптека, нямаше го масово в мрежата.

# 6
  • Мнения: 261
Това със съхраняването в хладилник не е така. Да, съхранява се в хладилник, но само за продължително време, като например в аптеката. Предполага се, че след като си го купиш от аптеката ще го ползваш скоро, нали? Или ще се запасяваш. Пише, че трябва да се употреби до 4 месеца след изваждането от хладилника, така че, това не спада към недостатъците му.
Както и да е! И аз го пробвах 1 месец, също не съм доволна, защото пък си изгубих цикъла. Никъде не пише дали през тези 7 дни, докато си без ринга си защитена от забременяване или не. Според мен би трябвало. И точно в тези 7 дни, преди да ми дойде го правих без други предпазни средства. Цикълът ми тръгна да идва, но нямаше истинско прокървяване и просто спря. И така и не ми дойде, както си ми идва по принцип. Изкарах си акъла. Веднага си направих тест - отрицателен, после ходих на лекар. Гледа ме на видеозон, но не успя да каже причината за липсата на цикъла ми. За бременност било рано да се установи. И ей така едно гадаене, около 3-4 седмици. През това време си направих 5 теста, все отрицателни. В същото време нямаше никакви изгледи, че ще ми идва някога. Доста неприятно. Пих някакви хормони за предизивкване и така се ядосах по едно време, че спрях да ги взимам. И след някакво време ми дойде и пак си минах на хапчета. Не ми хареса този ринг. Няма смущения около самото му ползване, не мисля, че има и голяма възможност да изпадне, тъй като се разпъва вътре и доста здраво се държи. доста трудно е да се сгъне, за да се постави. Според моята лекарка е доста слаба дозировката на хормоните, именно затова било щадящо към организма, и заради това се получава и доста по - слабо кървене, но ако трябва да гадая дали ще ми дойде или не този месец - не, мерси.

# 7
  • Мнения: 2
не знам дали темата все още е активна но ако е така може ли някой да ми отговори нормално ли е след махането на пръстена цикъла да е само 2 дена и с много малко кафеникава течност  ooooh!

# 8
  • Мнения: 0
Привет,
Искам да изкажа и своете мнение за Нуваринг,който използвам повече от година.
За мен той е възможно най-добрия продукт на пазара,защото съм ползвала редица продукти,като хормонална спирала,и различни противозачатъчни средства.
Първо,че е много удобен за ползване,не ти се налага да се подсещаш всекидневно за взимане на лекарства и най-важното за мен,регулира цикъла.От както го използвам,нямам всекимесечни кръвоизливи.И не искам да прозвучи,като реклама,но аз съм много доволна.

# 9
  • Мнения: 330
В подобни теми мнения от потребители с 0 публикации звучат като реклама. Представям си какви интереси има от фармацевтичните фирми, защото цената на ринга хич не е малка.

# 10
  • Мнения: 0
Не съм правила реклама на продукта целенасочено и в предвид причини в полза на фармацефтичните компании.Просто го използвам от доста отдавна и в сравение с други хормонални препарати и средства съм най-доволна.Когато ми го препоръчаха и изписаха,нямаше толкова информация от жени,които да са го използвали.Реших да пиша,защото имам полза от него.Не съм всеки месец в спешното с кръвоизливи.За мен това е по-важно.Ако тук е мястото в което мога да изкажа мнението си,то вече го направих.
А всеки си има глава на раменете и да си решава сам.

# 11
  • Мнения: 0
Аз ползвам Nuvaring за първи път и честно да си кажа до момента не съм особедно очарована.Поставих пръстена както е по лекарско предписание,т.е.през първия ден на менструалния цикъл…НО вече 10 дни след преминалата менструация ,имам ежедневно кървене,т.е, от поставянето на пръстена ,заедно с времето на менструалния ми цикъл,аз имам 15 дни кървене…започнах да се замислям дали този начин за предпазване от нежелана бременност е наистина така удачен,както е написано в релкамната брошура…и както моята гинеколожка ми препоръча…Наближава моментът да извадя пръстена,т.е. след 8 дни,но както се получава за всичкото това време аз съм с кръвотечение…В този дух искам да попитам дали и други,жени,които го ползват са имали така дълговременно продължило кръвотечение?Колкото до страничните ефекти,за съжаление май не са никак малко и от изчитане на информация в немски женски форуми ,се оказва,че половината от жените са доволни,а останалата половина -не са…Ако продължава ситуацията при мен да е такава,май ще съм от онези,които не са останали доволни…жалко ,а толкова добре звучи на пръв поглед   Cry

# 12
  • Мнения: 1
Здравейте, от град София съм и търся аптеки в който се да продават Нуваринг. Моля ви, кажете от къде може да намерим в коя верига аптеки или интернет ?

# 13
  • Мнения: 5 922
   Актуалната ли е все още тази тема? Случайно днес разбрах за този хормонален пръстен и наистина съм интригувана.
   Няма ли опасност да влезе по-навътре в тебе и да не може да се извади? Страшничко ми се вижда да не засегне или да влезе по-навътре в мене и да не мога да го извадя.

Общи условия

Активация на акаунт