NE ISKA VODA...

  • 2 172
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 255
Е, сега вече съм по-спокойна  Laughing
Днес купихме шише на CHICCO и съответната биба.
Казаха ми, че бибероните на AVENT са силиконови, а тези на CHICCO са каучукови (съответно по-меки).
Стискайте палци утре поне сокчето да засмуче с новата биба, та да се успокоя съвсем  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Flash*
Цитат на: ata
Здравей mam@
Още не съм мама, но ако мога да съм полезна! Вчера в руския сайт попаднах на такава тема и там майките споделяха, че вода, ако бебето се кърми не се дава, защото самата кърма съдържа 87-90% вода! Техните педиатри не дават да се пие вода, а за захар в нея да не говорим! Аз вече съвсем се обърках! Защо нашите педиатри препъръчват водичка със захар?

А според руските специалистки в адаптираното мляко колко % е водата??? Щото странно звучи - на кърмените бебета не им трябва вода - а на некърмените? Щото те не ядат сух хлебец все пак...


Не, Flash*, обяснението е друго.
Формулата съдържа по-висока концентрация  соли и минерали от кърмата, затова е необходимо допълнително количество вода, заради бъбреците, за да могат да отделят допълнителната сол.

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Не искам да съм досадна, но нещо не разбирам - почти всички мами тук от различни страни те съветват да не даваш и вода, а ти - сок?! Закъде бързаш?

# 18
  • Мнения: 4 390
Цитат на: boo
Не искам да съм досадна, но нещо не разбирам - почти всички мами тук от различни страни те съветват да не даваш и вода, а ти - сок?! Закъде бързаш?


Точно!
За мен е кощунство на толкова мъничко бебе да се дава сок, ама...майката да си реши...

# 19
Цитат на: Flash*
Цитат на: ata
Здравей mam@
Още не съм мама, но ако мога да съм полезна! Вчера в руския сайт попаднах на такава тема и там майките споделяха, че вода, ако бебето се кърми не се дава, защото самата кърма съдържа 87-90% вода! Техните педиатри не дават да се пие вода, а за захар в нея да не говорим! Аз вече съвсем се обърках! Защо нашите педиатри препъръчват водичка със захар?

А според руските специалистки в адаптираното мляко колко % е водата??? Щото странно звучи - на кърмените бебета не им трябва вода - а на некърмените? Щото те не ядат сух хлебец все пак...


Темата е за бебета, които са изцяло на майчина кърма!!! А за адаптираното мляко - не е ставало на въпрос!

# 20
  • Мнения: 1 517
mam@,
ако имаш достатъчно кърма, и аз те съветвам да не даваш нито вода, нито сок. Детенцето ти е малко още и от кърмата си набавя всичко необходимо, докато в сока всичките тези важни вещества от кърмата ги няма. Ако даваш много сок или вода, ще напълниш стомахчето с тях и после бебчо няма да иска да суче, което ако е постоянно ще доведе до отслабване... Така мисля аз. На моята бебка не й давам сокчета, а плодови пюрета - рядко, само на кърма е (и вода не съм давала, дори в горещините) и се развива много добре, по-едра е от другите бебета на нейната възраст. Докато познавам мами, които прекаляват със сокове, чайчета, вода и т.н. и се чудят защо бебчетата им са дребни и не наддават...

Общи условия

Активация на акаунт